Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Złe wskazywanie temperatury po swapie na m54b25


Dan

Rekomendowane odpowiedzi

Zmagam się z takim problemem że wskaźnik temperatury na liczniku pokazuje na chwile pion a potem rośnie na maksa auto dopiero co zakupiłem podpinałem inny czujnik i dalej to samo wymieniałem czujnik pod kolektorem wydechowym dodam że po podpięciu pod komputer temperaturę pokazuje dobrze panowie czy możecie coś doradzić o co w tym chodzi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może wskaźnik jest do wymiany, miałem podobnie w e30 po swapie i wymieniłem wskaźnik w zegarach. Lub czujnik temperatury dać ze starego silnika, ten odpowiedzialny za wskaźnik, pod kolektorem ssącym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej na realoem.pl po vinie auta odnajdź czujnik , jaki ma nr i taki szukaj na jakiś aukcjach. 

A każdy czujnik w danym silniku ma swoje miejsce i swap tu nie ma nic do tego, bo silnik już był z czujnikami. 

M54 jeden czujnik temperatury ma pod kolektorem ssącym(to jest chyba od wskaźnika ) a drugi ma na weżu przy chłodnicy po prawej. 

Edytowane przez Rudix-R1
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie racja posprawdzam tam. a Ty też miałeś takie problemy z m54 ? no tak ale nie wiem ktoś tak zrobił a czemu nie wiem. a gdzie ma czujniki m54 to nie wiem nawet bo ten co jest na chłodnicy to nie jest ani na komputer ani na wskaźniki a pod kolektorem sącym w którym miejscu ? bo nie znalazłem tam gdzie maja m50 jak by ktoś miał jakieś zdjęcia tych czujników i ich lokalizacji to nie podeśle 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w M54 czujnik temperatury jest wkręcony w głowice pod kolektorem ssącym (okolice 5-6 cylindra), czujnik jest podwójny (jedna sekcja dla dme a druga dla licznika), w e36 ten czujnik działa i nie trzeba wymieniać na ori z modelu budy jak np w e30, pytanie teraz czy czujnik jest sprawny i czy jest właściwie podłączony???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to będę szukał bo jeszcze go tam w głowicą nie zlokalizowałem a on jest 2 pionowy ? U mnie jest coś inaczej zrobione bo jest dodatkowy czujnik w bloku silnika pod kolektorem wydechowym.  A jakie jest to prawidłowe podłonczenie ? Na komputerze temperature pokazuje więc ten czujnik pod sącym obstawiam na sprawny 

Edytowane przez Dan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli znajdziesz jakikolwiek czujnik temperatury z 2 pinami, to na bank gdzies jest jeszcze jeden. Jezeli ten pod kolektorem bedzie mial 4 piny tak jak pisze grzesiek2304, to to jest jedyny czujnik temperatury w tym silniku, mowiac "podwojny" grzesiek mial na mysli zespolony czujnik tempu w takim czujniku sa tak jak by dwa osobne w jednym z tad 4 pinki. 

Odpenij ten czujnik pod wydechem i zobacz co bedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się że sytuacja opanowana . Zlokalizowałem czujnik pod kolektorem sacym ale dziwna sprawa trochę bo po wypięciu nadal pokazuje temperature na kompie ale mniejsza o to wymieniłem czujnik ten co mam w bloku silnika na taki z 1.6 i działa tak że teraz tylko protestować czy wszystko odpowiednio działa . Dziękuję panowie za rady. Teraz kolejny problem he myślałem że jest padnięte visko bo wyło coś wymienione na nowe i nadal to samo a napewno to przez to bo jak całkowicie ściągnę visko to jest cisza więc nie wiem czy wentylator może takie coś powodować dodam że nie mam tunelu do niego 

Edytowane przez Dan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdejmij visco i pasek, nastepnie kontrola wszystkich rolek pod wzgledem luzow, chrobotania, huczenia w razie potrzeby wymieniaj, jezeli nic nie znajdziesz to zloz wszystko do kupy. Mu sisz zlozyc ten tunel taki wentylator robi niemaly wicher, bez tunelu to powietrze hula sobie w komorze jak mu sie podoba i to moze powodowac niemiłe dzwieki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...