Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


"strzelający xenon" w lewej lampie


Magic

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam taki problem z lewym xenonem, że podczas odpalenia zaczyna "strzelać" (gaśnie na ułamek sekundy potem się odpala, czasami zgaśnie i się nie odpali).

Dodam, że palniki mam wymienione na nowe, stronami też je zamieniałem. Dotyczy to tylko lewej strony.

Na innych forach wyczytałem takie porady:

- wymienić żarówki i wyczyścić wszystkie styki z tyłu auta - zrobione (nie rozumiem jaki to może mieć wpływa na przedni xenon ale... zrobiłem - koszt niewielki)

- może tak się dziać jak w miejsce pozycyjnych wstawi się LEDY (wróciłem do standardowych żarówek) - nie pomogło

- komputer nie pokazuje błędów ani usterek

 

Poradźcie co to może być? Nie chcę iść w koszta i wymieniać startera bądź przetwornicy bo tak naprawdę może być to i/lub to.

Może miał ktoś taki przypadek lub może polecić dobrego mechanika - elektromechanika zajmującego się takimi rzeczami?

 

Pozdr.

Magic

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciągasz lampe co zajmuje 5 minut  i sobie grzebiesz na stole, jak człowiek. Przetwornica jak dobrze pamiętam jest na dole, od spodu. Nie wiem czy tam jest jakieś dojście z kanału. Ale nawet jeśli jakieś jest, to tak jak mówie, 5 minut i masz lampe na stole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytuj

- wymienić żarówki i wyczyścić wszystkie styki z tyłu auta - zrobione (nie rozumiem jaki to może mieć wpływa na przedni xenon ale... zrobiłem - koszt niewielki)

Coś w tym jest, bo też kiedyś zaczęły mi migać światła. Wyczytałem na necie o tych tylnych lampach. Jak sprawdziłem to z tyłu kostka była zaśniedziała. Po wyczyszczeniu wszystko wróciło do normy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...