Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Harman Kardon - po odłączeniu aku nie wszystko gra


Magic

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

po odłączeniu akumulatora przestały mi grać głośniki w przednich drzwiach ale nie wszystkie. Nie gra średnio tonowy oraz "gwizdek" gra tylko ten na samym dole.

Taki objaw pojawił się w obu drzwiach (prawa - lewa strona).

Auto to BMW E46 PL Turas - zestaw grający to Harman Kardon, ze zmieniarką, wzmacniaczem i subwoferami w bagażniku.

 

Może ktoś coś poradzić? 

Jakiś bezpiecznik? Coś się "przeprogramowało"? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprobuj jeszcze raz rozpiac aku i znowu wpiac. 

Czy podczas podlanczania nie zaiskrzylo Ci za bardzo ? 

Pamietaj klemy podlanczamy jednym pewnym ruchem (bam i skrecamy), nie wolno dopuscic do sytuacji ocierania sie klem o zaciski aku. 

 

 

A tak na marginesie, orientuje sie ktos jaki jest koszt dolozenia harmana do e60 ? 

Edytowane przez Micgam8281
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Dodatkowo zauważyłem, że od jakiegoś czasu co jakiś czas "resetuje" się radio (wyświetlacz) tzn sam z siebie gaśnie i odpala się od nowa. Ale podczas tego "resetowania" nadal gra - nie ma przerwy w dźwięku (oczywiście tym co pozostał)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do firmy, która zajmuje się naprawą końcówek mocy między innymi BM54 i odbyłem dość długą rozmowę.... do brzegu:

- może to być końcówka mocy ale niekoniecznie bo padły mi wysokie i średnie tony po obu stronach i tylko z przodu

 

Aby się upewnić muszę podłączyć sprawny BM54 i wtedy się okaże.

 

Moje pytanie brzmi: ma ktoś w aucie Harmana z BM54 i mógłby mi użyczyć na chwilkę żeby to sprawdzić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajdz w necie kogos kto sprzedaje. Pojedz z zamiarem kupna. Podlacz go do siebie i jak bedzie dzialac to go kup, a jak nie to podmien na probe glosnik.

Ja mialem tak, ze uciekal mi w glosnikach bas i gralo bez basu. U mnie okazal sie walniety wzmacniacz hi-fi.
Na poczatku bas uciekal po jakims czasie grania, ale potem coraz szybciej az w koncu od samego odpalenia radia juz basu nie bylo.

Za zwmacniacz dalem 100zl. Do tej pory gra ok.
Umiejscowiony byl pod zmieniarka w bagolu po lewej.

Wysłane z mojego SM-G361F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Sprawa rozwiązana.:
Próbowałem wszystkiego (wzmacniacze, tunery... etc) okazał się, że podczas wymiany mechanizmu podnoszenia szyb w lewych drzwiach wiązka kabli została przyciśnięta podkładką i nastąpiło "zwarcie" z masą. Co ciekawe jak się okazuje tak to jest połączone, że mimo usterki w lewych drzwiach w prawych tez przestało grać.

 

No ale już jest wszystko ok i mogę normalnie już słuchać muzy.

 

Pozdro

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...