mmaarrcciinn

Jaki olej polecacie do m54?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jaki olej polecacie zalać do m54 2.2? Z tego co wiem to lany był u poprzedniego właściciela castrolem edge 5w40, a zbliża się wymiana i tu pytanie czy zalać go tym samym czy polecacie coś innego i jeśli tak to czemu????

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Miałem valvoline max life 5w40 teraz zmienilem na millersa xf 0w40. Silnik startuje zdecydowanie lżej, na pewno zostane przy tej oliwie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli chodzi o oleje do m54 to jest tematów na tym i innych forach bmw od groma, poczytaj trochę, będziesz wiedział jeszcze mniej :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tak jak rall napisał tematów sporo na forum, ale z tego co pamiętam Jaro zalewał do swojego valvoline vr1 Racing  5w40 i był zadowolony, wymiany bodajże co 10tys 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
27 minut temu, BASTARS napisał:

valvoline vr1 Racing  5w40

z tego co pamiętam to VR1 Racing jest tylko 5w50

sync coś tam był chyba 5w40

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Panowie apropo bo zapomniałem napisać... Kupiłem 7l tego motula no bo 6,5 wchodzi. Wjechalem na kanał a że dalej mam delikatnie wyżej to auto przodem stało trochę wyżej, nie wiem może z 5 cm. I tu jest pies pogrzebany bo odkręciłem korek i w podstawionym wiaderku 10l wyleciało mi na oko z 5, ale myślę ok wiaderko różnie ma te pojemności... No ale wlałem 5 litrów oleju nowego i chyba 3 czy 4 setki z litra jeszcze i mialem już ponad stan, przed maximum... Wiec czy możliwe jest że przez te minimalne położenie przodu wyżej nie wyciekł ten ponad litr????? Chyba nawet lepiej jak delikatnie wyżej był przód  bo by zleciał cały.... Czekalem aż zleci wszystko. Co o tym myślicie?

Edytowane przez mmaarrcciinn

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A filtr oleju odkreciles jak spuszczałeś olej? 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Na pewno, po założeniu nowego filtra, zalaniu nowym olejem, odpalam na chwile auto, potem gasze i sprawdzam stan oleju, wtedy dolewam ok. 0.5 l bo mniej więcej tyle zaciąga nowy filtr oleju. Mi we wszystkich silnikach r6 wchodzi na max stan prawie 7L oleju, chodź wg. Katalogu powinno być ok. 6.5L

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mam bez zmian, nigdzie się nie uluźniło..... Nigdzie się nie ułożył ten olej.... Z 7 litrów które kupiłem został mi 1l nietknięty i 0,4 z drugiego... I mam między stan, a max.... Chyba najwidoczniej nie wyleciał ten litr, ale czemu....

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta