Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Jaki olej polecacie do m54?


mmaarrcciinn

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Panowie apropo bo zapomniałem napisać... Kupiłem 7l tego motula no bo 6,5 wchodzi. Wjechalem na kanał a że dalej mam delikatnie wyżej to auto przodem stało trochę wyżej, nie wiem może z 5 cm. I tu jest pies pogrzebany bo odkręciłem korek i w podstawionym wiaderku 10l wyleciało mi na oko z 5, ale myślę ok wiaderko różnie ma te pojemności... No ale wlałem 5 litrów oleju nowego i chyba 3 czy 4 setki z litra jeszcze i mialem już ponad stan, przed maximum... Wiec czy możliwe jest że przez te minimalne położenie przodu wyżej nie wyciekł ten ponad litr????? Chyba nawet lepiej jak delikatnie wyżej był przód  bo by zleciał cały.... Czekalem aż zleci wszystko. Co o tym myślicie?

Edytowane przez mmaarrcciinn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno, po założeniu nowego filtra, zalaniu nowym olejem, odpalam na chwile auto, potem gasze i sprawdzam stan oleju, wtedy dolewam ok. 0.5 l bo mniej więcej tyle zaciąga nowy filtr oleju. Mi we wszystkich silnikach r6 wchodzi na max stan prawie 7L oleju, chodź wg. Katalogu powinno być ok. 6.5L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam bez zmian, nigdzie się nie uluźniło..... Nigdzie się nie ułożył ten olej.... Z 7 litrów które kupiłem został mi 1l nietknięty i 0,4 z drugiego... I mam między stan, a max.... Chyba najwidoczniej nie wyleciał ten litr, ale czemu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Panowie, wymieniałem dziś znów olej i weszło mi 5 litrów z delikatnym haczykiem. Na wylewającym wiaderku zrobiłem sobie miarkę i mniej więcej tyle też wyleciało. Czy więc jest taka możliwość że jeśli silnik ma 6,5 litra pojemności oleju to wejdzie 5 z hakiem? Wiem że zostanie coś bo nie wyleci no ale aż tyle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, zalałem 5 litrów i miałem stan, potem odpaliłem żeby się rozbrechtał i jak sprawdziłem bagnet po chwili to było między minimum a stan więc zalałem około 200ml i zostawiłem żeby sprawdzić po nocy jak się ułoży...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to chyba wszyscy producenci podają wartość, żeby zalać na max. Jak będziesz miał mniej to się przecież nic nie stanie. Ja ostatnim razem zalałem trochę mniej niż jest wartość zalecana i przejeździłem rok i mi nawet poziom nie spadał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Dnia 26.01.2018 o 08:30, r4ll napisał:

Miałem valvoline max life 5w40 teraz zmienilem na millersa xf 0w40. Silnik startuje zdecydowanie lżej, na pewno zostane przy tej oliwie.

Nic dziwnego. Valvoline było dobre jakk musieli się wypromować i wtedy robili dobry olej. A teraz to jest śmieciuch na poziomie co najwyżej średnim niższym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...