Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


E90 330i szarpanie błędy.


E90330i black

Rekomendowane odpowiedzi

Witam pacjent to e90 330i n52b30 258km od pewnego czasu auto podczas równej jazdy zaczyna poszarpywac tak jakby słabło i zaraz dostawało spowrotem moc podczas trzymania ciagle jednego gazu i przy normalnym przyspieszaniu. Gdy pedał w podłogę auto nie szarpie i normalnie przyspiesza, dodam ze są takie dni kiedy auto jezdzi bez zarzutów. Czy ktoś może Mi powiedzieć co może byc przyczyna? Dodam ze auto w lpg lecz dzieje się to na lpg i na benzynie. Jedyne błędy jakie pokazuje to

2DC3 Control clamp 15

CD87

CD8F

lecz nigdzie nie mogę znalesc tłumaczenia błędów. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie Ci nie powiem ok 25kkm temu była wymieniana głowica na poprawiona i robiona reszta gratów Wiec myśle ze ktoś podczas tej wymiany świece wymienił ostatnio je sprawdzałem to wyglądały w porzadku, mógłbym je wymienić ale wolał bym pewna diagnoze niż wymienianie rzeczy po kolei i patrzeniu czy pomogło. znalazłem coś ze błąd CD87 to błąd CAN Bus Communication Error. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizuje temat kupiłem dzisiaj świece i wymieniłem widziałem ze 4 cewki są brązowe a dwie szare ale wszystkie bosh ktoś już wymieniał widocznie. Zrobiłem tak ze dałem dwie pierwsze te szare resztę brązowe. Auto dalej podczas jazdy poszarpywalo później chwile nie , zgasiłem postalo godzinę i przestało chodzic na jeden gar wywaliło check i błąd cewki na 2 cylindrze. Jutro diagnoza dokładna czy wszystko styka czy napewno padła. Czy to możliwe ze padała by tak długo cewka już z 2 tygodnie tak raz szarpała raz jeździła normalnie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, mi jak podała jedna cewka, to było tak, że na zimno paliła dobrze a jak się zagrzała to nie paliła na jeden gar, ale też nie zawsze się tak działo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Wiec tak znowu aktualizuje temat. Wymieniłem świece i dzisiaj dwie cewki. Auto dalej się przydusza podczas jazdy przy pełnym bucie jedzie normalnie połączyłem się z Ecu silnika a nie z wszystkimi ecu i wyskakuje taki błąd.ma ktoś wiedzę na temat tego błędu. Ja już jestem bezradny.

A66F1C95-FF84-4719-9427-6163185FA40A.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te opisy to masakra jakas.... o.O

Ten zawór to chyba zaworek odpowietrzania zbiornika paliwa, (CHYBA bo raczej nic z tych rzeczy tam nie ma) ale trzeba to potwierdzic(najprościej odpinasz ten zawór i jak nie bedzie nowych błędów to bedzie on) 

I jeżeli zapłon okey to stawiał bym na nieszczelność dolotu, i/lub znacznie zanieczyszczoną przepustnice.

Edytowane przez Micgam8281
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...