Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Blokada automatycznej skrzyni biegów [e46 323ci]


LSR

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

szukałem, ale nie znalazłem podobnego tematu. 

 

W jaki sposób macie zabezpieczone samochody? 

 

Co polecacie i gdzie można się w to wyposażyć?

 

Czy ma ktoś jakąś wiedzę o skuteczności mechanicznych blokad skrzyń automatycznych?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozważ lepiej ukrytą elektroniczną blokadę zapłonu. 
Zamek każdy można obejść, a dopóki włamywacz nie znajdzie guziczka to sobie może co najwyżej radio włączyć... no zabrać ;D
W Aucie żony jest w takim miejscu, że nawet mechanik, któremu nie raz tłumaczyłem się czasem gubi i dzwoni :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w passerati mam taki guziczek , którego jeśli nie wciśniemy , to nie uruchomimy skrzyni automat...

poprzedni właściciel to zamontował i faktycznie działa...

 

w bmw  będę  bazował na solidnym AC.... niech się PZU martwi...:4:

 dowiadywałem  się jeszcze o monitoring GPS do auta ; urządzenie około 1200 pln  i do tego 80 zeta miesięcznego abonamentu za nadzór...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ani GPS ani te guziczki nie są takie super jak piszą. Jak będą chcieli to podprowadzą auto. Coraz częściej słyszę że ludzie chowają zwykłą Nokię 3310 z kartą i wyciszonym dźwiękiem (tego tel nie da się zagłuszyć),gdzieś w fotelu i innych dziwnych miejscach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Chacko e30 napisał:

Ani GPS ani te guziczki nie są takie super jak piszą. Jak będą chcieli to podprowadzą auto. Coraz częściej słyszę że ludzie chowają zwykłą Nokię 3310 z kartą i wyciszonym dźwiękiem (tego tel nie da się zagłuszyć),gdzieś w fotelu i innych dziwnych miejscach.

Dobre, ale baterie trzeba w noki ładować ??? to na stałe, ją pod dywan. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre, ale baterie trzeba w noki ładować to na stałe, ją pod dywan. 
Tylko co da Nokia 3310? Ukryte guziczki spoko, tylko złodziej jak namierza się na auto, to smaruje klamki tuszem swiecacym pod UV, potem lampą UV sprawdza gdzie było dotykane w środku. Niestety nie ma chyba skutecznego na 100% zabezpieczenia.

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszelkie zabezpieczenia sterowane komunikacja radiową I gps pochodne to bezsens jak mają zagluszacze..., tylko standardowe odcięcia zapłonu pompy są łatwe do obejścia A więc najsprytniejszym rozwiązaniem było by coś wpiere w szynę can lub ibus co by dawało sygnał do wygaszenia auta i np. Miganie Wszystkich dostępnych świateł. 

Edytowane przez Iksu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Andrii napisał:

Tylko co da Nokia 3310? Ukryte guziczki spoko, tylko złodziej jak namierza się na auto, to smaruje klamki tuszem swiecacym pod UV, potem lampą UV sprawdza gdzie było dotykane w środku. Niestety nie ma chyba skutecznego na 100% zabezpieczenia.

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka
 

 

Tylko, że np u żony jest to tak rozwiązane, że są dwa przyciski. Trzeba je wcisnąć w konkretnej kolejności. Nie można najpierw 2 a potem 1. Oba są podłączone do elementów, które używasz na codzień w aucie. 
Przykładowo zapłon -> guziczek na hamulcu ręcznym -> wcisnąć hamulec -> możesz uruchamiać silnik. 
Oczywiście miejsca są inne niż podałem, ale tak to mniej więcej działa. Dlatego nawet jak ktoś wie o tym (mechanik) to mu się zdarza mylić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega z francji opowiada mi, że plagą jest kradzieżna miejscu tzw 'nosków".

Na miejscu, w środku nocy, na ulicy chłopaki odcinają cichymi elektronarzędziami zaczepy i wrzucają na pakę maskę, błotkiki, zderzak, przednie lampy i to co sie jeszcze wartościowego nawinie z przodu a nie ma wybitych numerów.

Ofiarami padają głównie auta z sportowymi kształtami jak ///M, AMG itd.
Temat obcykany mocowania znają na pamięć akcja trwa tyle co wymiana kół w F1.

Rano idziesz do pracy i możesz z każdej strony obejrzeć swój silnik i podłużnice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...