Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Ista D Rheingold - nie łączy się z autem


StormRider

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

 

Mam problem z programem Ista D Rheingold, nie chce połączyć się z autem, jakby w ogóle nie wykrywał kabla? Pokazuje tylko niebieską kropkę przy "Ediabas" w okienku "Connection manager" niezależnie od tego czy kabel jest podłączony, czy też nie. 

 

INPA działa i wykrywa zapłon/akumulator, Ediabas wersja 7.3.0. NCS Expert też działa. System to Windows 7 64 bit, wszystkie sterowniki wymagane zainstalowane. 

Rheingold w wersji 4.09.13 z tego linka:

 

http://chomikuj.pl/cursor/Moto/BMW/Diagnostyka/Programy/ISTA+Rheingold/ISTA*2b+4.09.13+PL

 

Instalowany oczywiście z rcleanerem i ogólnie zgodnie z instrukcją. Uruchamia się, ale z błędem (chociaż nie wiem czy ten błąd ma znaczenie - również w załączniku) i poza sprawia wrażenie, że działa. Kabel VIAKEN'a, z tego linku:

 

https://viaken.pl/pl/interfejs-diagnostyczny-bmw-usb-1996-2006-inpa-pl.html

 

W załączniku zrzuty ekranu z ustawień + plik "Ediabas.ini" z Ediabasa na dysku C (z momentu instalacji INPY) razem z plikiem "obd.ini" oraz "Ediabas.ini" z folderu Rheingold/Ediabas.


Jeżeli ktoś mógłby cokolwiek podpowiedzieć to będę bardzo wdzięczny.

1.JPG

2.JPG

3.JPG

4.JPG

EDIABAS - z folderu Ediabas.INI

EDIABAS z folderu Rheingold-Ediabas.INI

obd - z folderu Ediabas.ini

Edytowane przez StormRider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.02.2018 o 14:40, Iksu napisał:

Com ustaw na 9 w menadżer urządzeń, a błąd dotyczy bazy danych 

 

Niestety nic to nie zmieniło. Zmieniłem też w pliku obd.ini com na 9, inpa działała, ale tutaj bez zmian. 

Jakieś inne pomysły? Wygląda to jakby interfejsu nie widziało? Ktoś coś jeszcze może doradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.03.2018 o 20:58, Iksu napisał:

Trudno powiedzieć co nie tak ja też mam kabel viakena I działa ista D i P

 

Czyli to nie będzie kwestia kabla. Jaką masz wersję Isty D? Ewentualnie mógłbyś podzielić się linkiem na priv? Być może ta co mam nie do końca jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usunąłem wszystko co związane z Istą było, wyczyściłem rejestr i zrobiłem wg instrukcji raz jeszcze (tym razem odblokowując archiwa - poprzednie tego nie zrobiłem) i Ista teraz normalnie włączą się i działa, ale nadal nie chce połączyć się z autem.

 

 

Dzieje się coś takiego jak na filmiku wyżej. Jakieś pomysły?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Iksu napisał:

ja testowałem

 

Rheingold 3.52.16

ISTA-P 3.57.1.003

SQLiteDBs 3.52.12

 

Niestety linku nie mogę odszukać ( czytaj opis filmiku z yt )

 

robiłem według tych poradników

 

 

 

No schemat działania praktycznie taki sam, mimo że starsza wersja. Też robiłem podobnie, z taką różnicą, że już prędzej INPA i Ediabas były u mnie zainstalowane i działające. Problem leży gdzieś w Ediabas'ie ewidentnie - spróbuję chyba wyrzucić i innego zainstalować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...