Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


"daytime rynning light" - Jak działa w lampach bez soczewek??


mmaarrcciinn

Rekomendowane odpowiedzi

Mam w idrive opcje zaznaczoną ptaszkiem "daytime rynning light" teraz tak zacząłem rozkminiac bo i obok tego mam opcje włączenia potrójnego migania kierunków...ale wracając do tamtej opcji to jak włączyć? Bo mam E60 z 2004r i wersję z lampami bez soczewek. Więc jak te światła dzienne mogą działać? Tak wygląda te menu:

 

20180302_191003.png

Edytowane przez mmaarrcciinn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś wyjeżdżałem, bardzo słoneczna pogoda. Wsiadam i patrzę że dioda od automatu świateł się nie świeci, wyszedłem patrzę i żadne światła się nie świecą.... Z tyłu i z przodu nic. Wszedłem do menu i zaznaczyłem te daytime running light i się zapaliły mijania razem z diodą LED na automacie. Czemu tak mam? Bo tak jak starsky napisał powinienem mieć słabe długie.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te dzienne na ileś tam % świecenia długich to się koduje. A np pasoftem też można włączyć drl ale działają na takiej zasadzie jak auto swiatla - przekrecam włącznik świateł na włączone mijania i tak zostawiam. Jak kluczyk w pozycji 0 albo wyjety to nic nie świeci i nie trzeba przełącznikiem wyłączać. Po przekreceniu kluczyka przód i tył świeci jak przy światłach mijania. Miałem tak w e46 i w e39.

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja mam tak, mam włącznik na auto i te daytime mam zaznaczone, wtedy zawsze świecą się światła krótkie no i z tyłu, te do jazdy normalnej. Zawsze się świecą.... Więc jaka zasada jest tej "automatyki?" A gdy odznacze daytime to światła wszystkie gasną....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mmaarrcciinn

Światła w pozycji "Auto" działa na tej zasadzie, że nie musisz o nich pamiętać. Po prostu po zapaleniu auta same włączą się światła mijania, jak zgasisz samochód i wyciągniesz kluczyć, światła zgasną.

DRL trzeba zaprogramować, może zrobić Ci to @Kamcio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko że w pozycji auto i z zaznaczonym daytime to zawsze mi się te światła palą..... To samo mam jak przekręce w pozycję trzecią na krótkie, wtedy też mam je zawsze.... Wiec chyba pozycja auto służy do tego że przy ptaszku na daytime światła w dzień się żadne nie palą a jak jest ciemno to się zapalają.... I nie działają mi żadne światła pośrednie w dzień.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Dixx37 napisał:

@mmaarrcciinn

Światła w pozycji "Auto" działa na tej zasadzie, że nie musisz o nich pamiętać. Po prostu po zapaleniu auta same włączą się światła mijania, jak zgasisz samochód i wyciągniesz kluczyć, światła zgasną.

DRL trzeba zaprogramować, może zrobić Ci to @Kamcio

Jak dam na normalne to też się same zapalą i same zgasną tylko tyle że z gongiem i komunikatem o swiatlach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, mmaarrcciinn napisał:

Tak tylko że w pozycji auto i z zaznaczonym daytime to zawsze mi się te światła palą..... To samo mam jak przekręce w pozycję trzecią na krótkie, wtedy też mam je zawsze....

Ty kolego wiesz co to jest drl? Tak ma to działać, dajesz na auto i zapominasz o światłach tak ma być, a jak jest ciemno to powinny przeskoczyć na światła mijania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, BASTARS napisał:

Tak tylko że w pozycji auto i z zaznaczonym daytime to zawsze mi się te światła palą..... To samo mam jak przekręce w pozycję trzecią na krótkie, wtedy też mam je zawsze....

Dobrze przeczytałem i zrozumiałem z ruskim nie gadasz :P

Ale nie przeczytsłem jednego z poprzednich 

20 godzin temu, mmaarrcciinn napisał:

Ale ja mam tak, mam włącznik na auto i te daytime mam zaznaczone, wtedy zawsze świecą się światła krótkie no i z tyłu, te do jazdy normalnej. Zawsze się świecą.... Więc jaka zasada jest tej "automatyki?" A gdy odznacze daytime to światła wszystkie gasną....

Wjidocznie nie możesz tego zrobić z "kabiny" tylko trzeba kompem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...