Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Brak ogranicznika w lusterku


Nev

Rekomendowane odpowiedzi

siema,

zauwazylem ze przestalo mi dzialac prawe lusterko. mam skladane przyciskiem, i o ile rano wszystko bylo ok, rozlozylem i pojechalem do pracy, to po poludniu okazalo sie, ze przy rozkladaniu prawe lusterko nie zatrzymuje sie na swoim miejscu tylko leci dalej na zewnatrz az zrobi prawie 180 stopni.

probowalem poszukac cos na ten temat, myslalem ze jak najpierw zloze je recznie a potem poklikam to w koncu zaskoczy, ale nic takiego sie nie wydarzylo. rowniez przy recznym skladaniu i rozkladaniu nie ma klikniecia, kiedy lusterko wpada na swoje miejsce - nie ma nawet minimalnego oporu w momencie, w ktorym lustro powinno sie zatrzymac.

domyslam sie ze jest to kwestia mechaniczna, tj. zlamany ogranicznik w srodku - interesuje mnie jednak kwestia tego, czy jest to w jakikolwiek sposob do naprawienia? dopiero pomalowalem to lusterko i jak okaze sie ze musze kupowac nowe i znowu je malowac, to sie chyba zapłacze...

 

patrzylem tutaj: https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=69&t=233135 ale niestety nikt nie podal rozwiazania. problem wyglada prawie tak samo jak tutaj: 

 

tylko ze na filmie w jakis sposob lusterko jednak pozniej zatrzymuje sie na swoim miejscu, a moje albo chowa sie do konca, albo wyjezdza opor w druga strone.

 

pomuszcie;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witka jak oglądałem demontaż lusterka z bmw e39/e38 i tam jest taki bolec stalowy ze sprężynką pewnie się zapiekł i nie blokuje  na filmiku gość to całkiem rozebrał ale to trzeba mieć palce cieniutkie i bardzo dużo cierpliwości  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, NIEDZWIEDZ78 napisał:

Witka jak oglądałem demontaż lusterka z bmw e39/e38 i tam jest taki bolec stalowy ze sprężynką pewnie się zapiekł i nie blokuje  na filmiku gość to całkiem rozebrał ale to trzeba mieć palce cieniutkie i bardzo dużo cierpliwości  

 

Tak, jak kolega napisał - dużo cierpliwości i rozbieraj ;) Jak znam życie to w środku jakaś malutka plastikowa część się ukruszyła... Ja co prawda walczyłem z zamkami w e91, ale normą jest, że któryś trybik jest plastikowy i lubi się wykruszyć. Jeśli się totalnie nie rozsypało to skleisz i będzie działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ok dzieki panowie, troche czasu mi zajelo zabranie sie do odpisania tutaj...

 

teraz pytanie - czy ktorys z was nie ma przypadkiem za duzo czasu i

cierpliwosci? ;) bo ja nie mam ani jednego ani drugiego, a wk*rwia mnie ze nie moge uzywac tego magicznego guzika przy klamce.

ktos, cos? zaplace ;>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też miałem taki problem chyba z dwa lata temu w zimie, zamarzło i coś się przestawiło

 

Spróbuj zrobić tak

 złoż guzikiem lusterko, potem ręcznie ustaw na pozycję jaką mniej więcej ma mieć przy otwarciu i je tak trzymaj a ktoś inny niech otworzy guzikiem, jak wskoczy na miejsce usłyszysz takie kliknięcie. U mnie tak sie udało to zrobić

Oczywiści próba na własne ryzyko ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

@Nev i jak, ogarnąłeś temat ?
ja od kilku lat tak latam, wcześniej też się pytałem na forum o to, ale żadnej odp nie dostałem.. jakoś to zostawiłem, aczkolwiek szperałem po innych forum i ludziska pisali że mógł paść ten "kontroler" który odpowiada za zapamiętywanie pozycji albo silniczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...