Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Pomoc w doborze felg i opon na lato do e91


Kenzie

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie - mam zamiar na sezon letni skołować sobie jakieś 18", ale nie mam pojęcia jakie felgi z jakimi oponami będą najlepiej wyglądać. Nie chodzi mi oczywiście o sam styling, bo to kwestia gustu, a ten jest jak d***a :D

Chciałbym poradę na temat jaka szerokość, et, jaki rozmiar opon do tego, czy zakładać dystanse itp. Byłbym bardzo wdzięczny za przykładowe zdjęcia Waszych e9x z proponowanymi felgami, żeby orientacyjnie wiedzieć chociaż jak to leży.

W chwili obecnej moje felgi, pomimo, że sam styling jest spoko, to nie wyglądają dobrze:

 

Jeżdżę 50:50 trasa/miasto - zdaję sobie sprawę, że wygodniej byłoby zostać przy 17", ale 18" dużo lepiej wygląda i nie jest przesadzona.

Będę bardzo wdzięczny za wszelkie rzeczowe odpowiedzi, najlepiej z krótkim wyjaśnieniem, dlaczego tak, a nie inaczej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja może napiszę tylko na temat 17 a 18 różnica w jeździe niewyczówalna w spalaniu też (zależy jaki silnik i opony), a w wyglądzie znaczna osobiście latam na 245/40/18 tył i chyba 235/40 przód miasto trasy często także dziurawy Wrocław nie ma tragedii, wiem że Niższa opona lepiej by wyglądała ale to już bym musiał lawirować między garbami i dziurami. Dystans też u mnie jest 20mm i nie ma problemu.  A styl to już sobie musisz wybrać sam:drunk:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, r4ll napisał:

Tak z ciekawości, @BASTARS masz dwie szerokości felg czy jedną?

@Kenzie bierz moje bbsy, dam upust :D

1. Też jestem ciekaw jakie szerokości felg masz @BASTARS - 8j i 8,5j ? Jakie ET?

2. @r4ll mam już 17" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, r4ll napisał:

Ale nie masz BBS :D

Z moich informacji wynika, że e39 ma większy otwór i potrzebowałbym pierścieni centrujących, żeby to zamocować, a chcę tego tak czy siak uniknąć ;) Poza tym Twoje BBS fajne ;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też uważam, że lepiej 18. Różnicy w komforcie nie czuć (mówiąc o tym samym rozmiarze opon, np 235/40) a wizualnie dużo lepiej to wygląda.  

Szerokość 8.5 i w razie potrzeby dokladasz dystans. Tomek mial ladna e90, może coś Tobie doradzi. @tomasz325

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi jeszcze coś na temat ET, bo gdzieś wyczytałem, że dla e91 najlepsze będzie w przedziale 40-47 żeby nic nie obcierało.

Ewentualnie, w jakich przedziałach mogę się poruszać i jak skorygować, bo ciężko znaleźć fajną felgę w tak wąskim przedziale parametrów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczytales, że 40-47 ale dla jakiej szerokości? 

Korygować można dystansem. 

Powiedzmy, że znalazles te dane (40-47) i są one dla 8j, więc masz: 

 

Felga 8 cali i np et 45 

 

A jeśli do tej feli dasz dystans 20 mm to będzie identycznie gdybyś założył felunek o parametrach 8j i et 25.

 

Załóż felge i dobieraj dystanse, gdy dojdzie do obcierki to juz będziesz wiedział jakie et możesz mieć przy danej szerokości. Kwestia prostych wyliczeń. 

 

Możesz oczywiście jeszcze zrobić rolowanko nadkoli, kąty, szerokości opon ;)

Edytowane przez Francuz
  • Dziękuje 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Francuz napisał:

Wyczytales, że 40-47 ale dla jakiej szerokości? 

Korygować można dystansem. 

Powiedzmy, że znalazles te dane (40-47) i są one dla 8j, więc masz: 

 

Felga 8 cali i np et 45 

 

A jeśli do tej feli dasz dystans 20 mm to będzie identycznie gdybyś założył felunek o parametrach 8j i et 25.

 

Załóż felge i dobieraj dystanse, gdy dojdzie do obcierki to juz będziesz wiedział jakie et możesz założyć do danej szerokości. Kwestia prostych wyliczeń. 

 

Możesz oczywiście jeszcze zrobić rolowanko nadkoli, kąty, szerokości opon ;)

Myślałem o 8j albo 8,5j, albo jedne na przód, drugie na tył. I faktycznie te dane dla tych rozmiarów znalazłem.

To już mniej więcej wiem czego należy szukać jeśli chodzi o felgę.

Pozostaje kwestia opon - myślę o dobraniu 235/40 jak znajdę fajne felgi 8j.

Dzięki za rzeczową wypowiedź. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno coś ustrzelisz. Zrób sobie przymiarki z jakimiś dystansami na tych kolach które  masz i wtedy będziesz wiedział na jakie et możesz sobie pozwolić przy ewentualnej zmianie szerokości. 

 

ET jest wyrażane w milimetrach, także pamiętaj, ze jeśli masz na tyle 8j a chcesz dać 8.5j to ET automatycznie juz zmniejsza się o ok. 12 mm czyli właśnie  o te pół cala szerokości feli. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

podałem Ci  fabryczne et do danej szer felgi , jak nie znajdziesz odpowiedniego Et , zawsze możesz dołożyć dystans

Masz temat , powpisuj sobie Aktualne rozmiary, i takie jak chcesz, zobaczysz co Ci podejdzie

https://www.willtheyfit.com/

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra tylko mi nie chodzi o to czy opona naciagnie sie na felge. W tym temacie to akurat chce standardowo 225 na 7,5 lub 8. Bardziej chodzi mi o przesunięcie srodka mocowania czyli ET. Jak bedzie ET np 50 to czy koło nie bedzie uderzać gdzies tam w srodku o cos. ET 50 to felga prawie płaska od frontu i całość od mocowania chowa się wewnątrz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli nie pomyslisz chwilę i nie wykorzystasz strony podanej przez @BASTARS nie licz ze ktos ci powie że wejdzie to i to bo tak by było zbyt prosto na podstawie tej strony możesz zobaczyć co i ile daje et w porównaniu do ori et I będziesz miec podane wymiary wystarczy wówczas minimum chęci aby sobie zmierzyć na aucie czy takie przesunięcie wejdzie I nie będzie wadzic. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...