Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


320d m47n dudnienie z tyłu samochodu


MiłyOn22

Rekomendowane odpowiedzi

Witam coś autko zaczyna mi się psuć  Pojechałem wymienić złącze elastyczne wydechu i przed tym zabiegiem nie było dudnienia z tyłu.Po wymianie złącza na wolnych obrotach dochodzi dudnienie z tyłu.Nasila się ono podczas jazdy.Na 99% nie jest to wina złego montażu wydechu itp bo to samo miałem z rok temu .Wymieniałem wtedy olej w dyfrze i potem jak by samo z siebie ustało aż do wczoraj.Dudnienie słychać z tyłu samochodu,będąc w kabinie.Wymieniłem dzisiaj olej w dyfrze ale dalej jest to dudnienie.Pod samochodem nie słychać,żadnego dudnienia ani z wydechu ani z dyfra jedynie w kabinie.Zauważyłem też,że owe dudnienie znika po wciśnięciu sprzęgła i wbiciu jakiegokolwiek biegu wtedy nastaje cisza.Po puszczeniu sprzęgła dudnie znów z tyłu się wydobywa.Tak jakby okolice bagażnika/baku.Dodam drgań z wydechu dużych nie mam takie jak na ori złączu.

Dziwne jest to,że stało się to po odkręceniu kata od turbo,wycięciu złącza elastycznego i jego wspawaniu.Dodam operacja spawania była na zamocowanym tłumiku.Nigdzie nic nie obciera osłony termiczne itp.Wieszaki tłumika nowe.

 

PS : co do owego problemu zauważyłem też,że gdy słychać to dudnienie z tyłu to wystarczy wcisnąć sprzęgło i trzymać bez wbijania biegu i dudnienie znika.Po puszczeniu sprzęgła znów słychać.Niesie się z tyłu.Czy ktoś moze mi pomóc? naprowadzić co to może być,że po wciśnięciu sprzęgła znika

Edytowane przez MiłyOn22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Stało się to po wymianie złącza elastycznego.. dopóki było ori złącze nie było tego.Więc zakupiłem ori złącze ale nie z katem da się.. tylko to nazywa się zestaw naprawczy złącza elastycznego i pisze producent OE BMW tak to wygląda:

 

wspawali mi to w zakładzie gdzie zajmują się głównie tłumikami.. potem sam na kanale to sprawdzałem cały wydech opuściłem ustawiałem..gumowy nowe wydechu dwie ori bmw kupiłem.. i dudni dalej.. 

 

 

004.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...