Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Dziwna awaria NIVO


Piotrrr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szacowne grono użytkowników, jestem posiadaczem e61 z 2004 roku i właśnie miałem  się wybrać jutro na wakacje i... siada mi tył auta, pierwszy raz stało się to dzisiaj w trakcie jazdy przez standardową jak na nasze wrocławskie drogi dziurę z prędkością rzędu 40km/h wyskoczył błąd i poczułem że samochód siada. Po zatrzymaniu, zgaszeniu i ponownym odpaleniu kompresor napompował miechy i wszystko wróciło do normy, niestety na krótko, za kilka kilometrów to samo. Ogólnie jak auto stoi to kompresor pompuje, problem zaczyna się w trakcie jazdy, spróbowałem także na postoju przy włączonym silniku dociążyć tył i kompresor jakby dalej pompował ale samochód osiadał aż do końca. Po zgaszeniu i ponownym odpaleniu znowu pompuje do normalnego stanu ?

Może ktoś przerabiał podobną sytuację, prosiłbym o poradę, miechy raczej wykluczam miałem wymieniane poza tym kiedy mi się jeden kiedyś rozszczelnił to auto stało przekoszone a tu całość osiada, domniemam że to coś z kompresorem ale jak go sprawdzić gdzie zajrzeć od czego zacząć to nie wiem. Będę wdzięczny za sugestie

Edytowane przez Piotrrr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema 2 tygodnie temu miałem to samo co u Ciebie. Ogólnie od dłuższego czasu wywalało mi błędy nie raz się sama opuszczała do zera z nie wiadomych przyczyn . W końcu opadła i na tym był koniec już się nie podniosła. Kompresor pracował ale nic. Mierzenie kompresora i tu zonk brak ciśnienia . Kupiłem drugi kompresor i jest ok.

Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kompresor pompuje to raczej jest OK. Jeśli równomiernie siada cały tył to do sprawdzenia czujniki przy wahaczach po obu stronach.
Nie do końca że kompresor pompuje to jest ok. Bo zależy ile bar daje. Mój na pusto jeszcze jakiś czas podnosił ale wystarczyło że dwie osoby z tyłu usiadły i już nie miał siły podnieść auta. U mnie też opadał z dwóch stron A czujniki były ok. Wymiana kompresora załatwiła sprawę. Wystarczy odpiac przewod od kompresora do zaworów założyć przyrząd do mierzenia ciśnienia i sprawa będzie jasna.

Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kombinuje od rana, nic komkrentnego nie udalo mi się ustalić poza tym ze w bagazniku jest sucho i kompresor raz pompuje a zaraz potem wypompowuje, najgorzej ze nigdzie nie moge zrobic diagnozy, wszyscy zajeci, a  jak sprawdzic czujniki czy sa ok? I czy gdyby byl ktorys walniety to czy nie opadaloby nierownomiernie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kombinuje od rana, nic komkrentnego nie udalo mi się ustalić poza tym ze w bagazniku jest sucho i kompresor raz pompuje a zaraz potem wypompowuje, najgorzej ze nigdzie nie moge zrobic diagnozy, wszyscy zajeci, a  jak sprawdzic czujniki czy sa ok? I czy gdyby byl ktorys walniety to czy nie opadaloby nierownomiernie? 
Nie wiem po co na siłę kombinujesz. Opisałeś swoje objawy i te pokrywały się z objawami kolegi wyżej. Kompresor... jedź na jakiś szrot lub do jakiegoś znajomego co również ma e61 z NIVO. Podmienić kompresor i zobaczyć czy będzie ok...

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, tak na krakowskiej znam ten sklep z regenerowanymi częściami, udalo mi sie podpiac pod kompa i najpewniej kompresor, tak jak kolega wyzej sugerował, ale zachowuje bardzo dziwnie raz auto lezy a raz trzyna idealnie, na kompie pokazal jakies zwarcie, wymuszone pompowanie nic nie dalo poza terkotaniem pompki, poza tym zaczalem macać przewod ssacy powietrze i byl pekniety tuz przy kompresorze. Obawiam sie ze od jakiegos czasu zaciagal brud i wilgoc z pominięciem filterka i teraz to dalo o sobie znac. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko na to wskazuje :(kolejna rzecz, którą słychać raz po raz  w opowieściach innych użytkowników e61 i masz nadzieję że akurat Twojego egzemplarza nie dotyczy, myślisz "kompresor nivo? , phii, mój działa jak ta lala" a on  cierpliwie czeka na dzień wyjazdu wakacyjnego... i bęc!

Dzięki za sugestie, skrobnę jak się uporam z usterką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Nie wiem o co chodzi ale obyło się bez wymiany kompresora. Auto mnie kolejny raz zaskakuje :) problem ustąpił pojechałem na wakacje zrobiłem ponad 2000km załadowany i jest ok. Ale te wcześniejsze epizody  nie dawała mi spokoju i będąc w Białymstoku podjechałem do warsztatu Autotechnika bmw, swoją droga przyzwoity warsztat, podpięty komp, wszystko ok, na raz trzech dorosłych facetów wskakuje do bagażnika i kompresor robi robotę. Zostały sprawdzone przekaźniki (rozpięcie wtyczek, otwarcie pudełek, przeczyszczenie jednego lekko osmolonego styku) nie wiem czy ten styk mógł być powodem problemów ale od tamtej pory nic się nie dzieje, odpukać. Czasem warto wstrzymać się z wymianą i pozaglądać tu i ówdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Także ubiegłego lata miałem taki problem. W E61 kompresor zawieszenia pompował na maxa, albo palił bezpiecznik i siadał. Problem ustępował na jakiś czas i znowu - pompowanie do pozycji jak w terenówce, przepalone bezpieczniki... Jeden mechanik od razu kazał pompkę kupować, kolejny wahacze. Podjechałem do psar - 70 zł naprawa. Czujnik prawego wahacza zgubił pozycję, miał dziwną wartość  i sterownik próbował ustawić auto wg źle zadanej wartości. Wpisali wartość przez komputer i cała zabawa w solidnym serwisie kosztowała mniej niż bajki niektórych mechaniorów. W międzyczasie kupiłem używaną pompkę z allegro i leży w garażu. Działa bez zarzutu prawie 9 m-cy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...