Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Identyfikacja wizualna, promowanie w Social Media


Chexer

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko,

 

Co myślicie na temat rozruszania Maxbimmera? Ostatnio mało ludzi na spotach, mało postów na forum, ogólnie słaba aktywność.

Myślałem o tym, aby na początku odświeżyć logo. Mogę dziabnąć kilka propozycji w wolnej chwili + może ktoś jeszcze się skusi (coś w rodzaju konkursu z ankietą)? Dodatkowo można podziałać w social media. Robić każde wydarzenie z najtem na facebooku i to dużo wcześniej (na początku miesiąca) i poudostępniać na grupy fanów BMW.

 

Co o tym myślicie?

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem ostatnio pierwszy raz na najcie i się mega jaram :D Zdecydowanie zrobienie wydarzenia dużo wcześniej na facebooku pomogłoby zwiększyć aktywność, ja ze swojej strony mogę zaoferować amatorskie fotki aut dla uczestników. Można byłoby pomyśleć nad innymi miejscami niż Magnolia i Aleja Bielany (swoją drogą słabe miejsce do fotek)  
Byle aktywność większej grupy nie zrobiła spotkań jak pod remizą.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypowiem się choć nie powinienem ze względu iż mam mały staż, jeśli ktoś poczuje się urażony to nie to mam na celu, lecz patrząc na to z boku :

- ludzie coraz mniej mają czasu 

- przyjazd na spot i podziwianie cały czas tych samych aut każdemu z czasem się znudzi

- społeczność czyli grupa ludzi która się spotyka rozmawia, wszystko fajnie ale tak naprawdę widać podziały na grupy, a I też zamknięte grona.

- posty typu bo na najta jedzie w huj ludzi, a  pomóc dzieciaką to już nie ma komu, tu bym chciał zwrócić uwagę iż jest to klub samochodowy I fajnie że grupa ludzi stara się zrobić coś jeszcze ale też może zrobić coś nie tylko dla jednej grupy dzieci z danego domu dziecka, akcji może być dużo wiecej I też w innych tematach, jeśli rada "starszych" stwierdza że robiony jest tylko ten konkretny Szczytny cel dla tej konkretnej placówki to szacun I ok ale trzeba pamiętać że jest to pomoc dobrowolna i nie uczestniczenie nie powinno wpływać na posty j/w napisałem. 

- obserwując inne kluby wszystko wymiera.

- był okres letni można było organizować jakieś grille itp..

- organizacja czegokolwiek typu kalendarz czy gadżety... Ehhh jakie to polskie zawsze organizator ma przej****ne bo Kowalski zamówi nie odbierze albo narzekania bo miało być żółte A jest kanarkowe. 

- fb klubu praktycznie 0 życia. 

Edytowane przez Iksu
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Forest napisał:

Jak dla mnie nie do ruszenia ?

Chociaż ten gradient z "Maxbimmer" bym usunął bo wygląda to jak sprzed 20 lat. E30 może zostać, byle typografia się zmieniła na bardziej profesjonalną. 

 

12 minut temu, MikeTour napisał:

Byle aktywność większej grupy nie zrobiła spotkań jak pod remizą.

Tutaj osobiście nie mam obaw. W tamtym roku albo 2 lata temu była sytuacja, że chłopaczek trochę poświrował na najcie swoją potężną 320i to w temacie został tak zjedzony, że usunął konto ze wstydu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iksu fajnie że masz takie spostrzeżenia i poruszyłeś temat, ale do tego co napisał Francuz dodał bym jeszcze, że na niektóre rzeczy spoty akcje potrzeba kasy i każda pomoc oczywiście dobrowolna jest mile widziana. Nie raz próbowaliśmy zorganizować np rozpoczęcie lub zakończenie sezonu na jakimś torze lub lotnisku żeby uczestnicy mogli sobie poszaleć wykazać się, legalnie nie tulko postać jak np pod milą, tylko że ceny powalają za wynajem na kilka godzin a uczestników mało.

A podejść do do jakiejś grupy nikt nikomu nie zabrania i napewno nikt od nikogo nie odejdzie, pozdro ? 

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, BASTARS napisał:

ceny powalają za wynajem na kilka godzin a uczestników mało.

Wtedy pomocne będzie promowanie na fejsie z odpowiednim wyprzedzeniem. Jeżeli oczywiście będzie aporbata tych pomysłów. 

 

Chciałbym abyśmy się skupili w tym temacie na rozmowie o konkretnych działaniach o których wspomniałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa lata temu jechaliśmy na kilka e30tek ( @Kaczmar_e30 @zawijastybazant  , zatrzymaliśmy się w Lubin pod salonem BMW czekając jak dojedzie @sebo293, bardzo miło było jak wyszli pracownicy wyżej wspomnianego serwisu i zaprosili nas na parking, zaproponowali kawe, porobili zdjęcia (są na ich fb).

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Chacko e30 napisał:

bardzo miło było jak wyszli pracownicy wyżej wspomnianego serwisu i zaprosili nas na parking, zaproponowali kawe, porobili zdjęcia (są na ich fb).

Widżę, że trochę Was tam było :)


Według mnie można zrobić coś w ten deseń, nawet oddzielnie od najta, pojechać na przykład w piątek w taki tour ;)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o KV, to raczej się nie zmieni. Jest logo, które jest całkiem spoko, ostatnio je nawet „wygładzałem”, a jeśli chodzi o kolory, to zawsze można używać wersji czarno-białe bez tła, tak jak to jest na gadżetach.

Nigdy na najtach nie czułem się jak obcy/odrzucony, zawsze znalazł się ktoś, z kim można pogadać. Nie da się, aby wszyscy byli razem w kółku, ale o tym wspomniał @Francuz

 

Może warto pomyśleć o zmianie formy najta, właśnie na takie przejazdy, ewentualnie gdzieś się zatrzymywać, pogadać i w drogę. Warto rozmawiać, ktoś wpadł na pomysł zmiany godziny i może się wydawać (może to kwestia końca wakacji), że ludzi było sporo więcej.

 

Faktycznie mało się promujemy, o tym już kiedyś pisałem, że warto chwalić się projektami niektórych aut (jak np. Leo). Rozkręcić trochę FB, wstawiać wydarzenia wcześniej rozesłać po funpage, dodawać zdjęcia (kiedyś były dodawane zdjęcia klubowiczów). Mogę pomóc przy ogarnianiu FB. Dobrą uwagę miał @sagui, że mogą zlecieć się osoby, które zaczną palić gumę i robić „wieś”, ale czy nie warto spróbować, sprawdzić i ewentualnie odrzucać błędne pomysły? 

 

O grillu i spotkaniu rozmawiałem z @Francuz i faktycznie największym problemem jest miejscówka, gdzie moglibyśmy się spotkać na legalnym terenie i zrobić tego grilla. Z chęcią zaprosił był do siebie, ale sam mam mały ogródek przy bloku, bo mieszka na parterze. Jeśli ktoś ma większy kawałem działki, ogródka i chciałby do siebie zaprosić, to z chęcią. Mogę przywieźć grilla :)

Edytowane przez Dixx37
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej z racji , ze jestem z DeTRoit to rzadko się wypowiadam( 50km do wrocka) ale odnośnie takich objazdów to możemy Panowie i drogie Panie umówic np na objazd Wrocław - Ruda Żmigrodzka ( karczma rybna )  a obok jest zespół stawów gdzie można połowić rybki rozbić grilla i wjedzie troche aut :)

 

Przykładowa trasa :

https://goo.gl/maps/Gon1Fh6ZwhA2

 

@EDIT

 

Możemy zrobić postój na zespole pałacowym Żmigród gdzie co roku jest vagday :)

a potem skoczyc na karczme rybną :)

Edytowane przez qlas00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,
Zacznę od tego że jestem nowym uczestnikiem forum ale że temat jest jak najbardziej warty obgadania to pozwólcie że dodam swoje trzy grosze.?

 

Wydaje mi się że fajnym pomysłem było by zorganizować powiedzmy raz do roku najlepiej w okresie letnim jakiś jeden większy iwent integracyjny który odpowiednio wcześniej byłby  promowany w Social Mediach . Mam na myśli jakąś ciekawą miejscówkę poza miastem może jakiś kamping/domki...itp, wspólny grill, może jakieś atrakcje. Żeby zejść z kosztów i czasu można poszukać czegoś nie daleko Wrocławia i tu wasze propozycje... Kolejnym pomysłem mogła by być organizacja jakiegoś małego budżetu i planu na ten cel.

 

Domyślam się ze organizacja jest kłopotliwa i czasochłonna ale jest sporo czasu więc może byli by chętni na takie wspólne spotkanie.

 

Dajcie znać co sądzicie o takim pomyśle na integracje?

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jako Beton też dorzucę swoje trzy grosze. 

 

W tym roku może jestem nieco mniej widoczny, ale mam was ciągle w sercu i na kalendarzu w pokoju :D

 

Hmm... generalnie w dzisiejszej dobie, podstawa to Social media. 

promowanie forum na Fb zrobiło by dużo. Póki co tematy najtow ograniczają się jedynie do forum. A nie każdy przecież tu zagląda. Więc może właśnie warto poprzez FB dotrzeć do większej liczby osób, które chętnie by zajrzały tutaj ;)

 

Może jakieś powiązania z innymi klubami? 

 

Widziałem po zlotach, że Świdnica i Jelenia Góra jest dobrze zorganizowana, a jakoś u nas ich ani widu,  ani slychu. 

 

GZ też się w miarę trzymają, ale Klub południe już powoli umiera...

 

Następna kwestia,

Mi osobiście bardzo podobała się zeszloroczna, wspólna wycieczka do Osówki, jak widać potrafiliśmy się wspólnie zebrać i razem jechać coś pozwiedzac ;)

 

Dzień Dziecka i Mikołajki, to już legenda i zacna inicjatywa która trzeba kontynuować, ale to jest odrębny temat. 

 

 

Wiec podsumowujac.

 

Przydałoby się lepsze promowanie na Fb, można dodać kilku moderatorów do fanpage na Facebooku, którzy na bieżąco by się tym zajmowali w miarę możliwości i zajęli się promocja ;)

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm ... na najcie żadnym nie bylem i tego żałuje ale weekend poświęcam rodzinie.  Jeśli natomiast można by to zrobić gdzieś w plenerze. Czy na jakimś dużym parkingu wziąć dzieciaki (najlepiej jak inni też wzieli by dzieciaki) zrobić grill to co innego byłbym za :)

 

Odnośnie loga - mam mało głosu bo od nie dawna jestem z wami ale ... ono mi się podoba. :)  nie widzę potrzeb zmian.

 

Pomysł na wzór Mercedesa zacny też jestem za. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, mp240 napisał:

Hm ... na najcie żadnym nie bylem i tego żałuje ale weekend poświęcam rodzinie.  Jeśli natomiast można by to zrobić gdzieś w plenerze. Czy na jakimś dużym parkingu wziąć dzieciaki (najlepiej jak inni też wzieli by dzieciaki) zrobić grill to co innego byłbym za :)

 

Odnośnie loga - mam mało głosu bo od nie dawna jestem z wami ale ... ono mi się podoba. :)  nie widzę potrzeb zmian.

 

Pomysł na wzór Mercedesa zacny też jestem za. 

 

Zawsze na tą godzinkę można zabrać dzieci do kinder planety, a żonie dać kartę :D  Tylko nie co miesiąc :)

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Dixx37 napisał:

 

Zawsze na tą godzinkę można zabrać dzieci do kinder planety, a żonie dać kartę :D  Tylko nie co miesiąc :)

Hm, to bym zbankrutował :)

 

Ale tak na poważnie jest w koło Wrocławia mnostwo pleneru :) zwłaszcza po sezonie np. kopalnia koło obornik slaskich

Edytowane przez mp240
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mp240 napisał:

Hm, to bym zbankrutował :)

 

Ale tak na poważnie jest w koło Wrocławia mnostwo pleneru :) zwłaszcza po sezonie np. kopalnia koło obornik slaskich

Nie w każde miejsce wjada gleboszuracze,  już z niektórymi parkingami jest problem, a co dopiero plener ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...