Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Identyfikacja wizualna, promowanie w Social Media


Chexer

Rekomendowane odpowiedzi

20 godzin temu, Francuz napisał:

To lepiej jak Dyziosław od razu przeniesie na Chexera, bo Ty nie bedziesz mógł tego zrobić. 

Mam też dostęp do fb ale moge tylko sprawdzic kto rowniez  jest redaktorem i nie moge nikomu przekazać tych uprawnien.  Woła o haslo. 

 

Screenshot_2018-09-13-22-09-01.png


Woła o hasło to samo którym logujesz się do facebooka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Zkumeku napisał:


Woła o hasło to samo którym logujesz się do facebooka ;)


Tylko ktoś z prawami "Administrator" można dodać ktoś do  zarządzania funpage'm. 

@Francuz

Tylko te 5 osób jest w zakładce "Role na stronie"? Ktoś musi mieć pełne prawa dostępu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zkumeku

Racja, bo nawet nie sprawdzalem czy chodzilo o haslo o którym mowisz. Wydawalo mi sie, ze chodzi mu o haslo konta na którym aktualnie przebywam czyli MB.  Tak czy siak po logowaniu sie moge tylko i wyłącznie usunac sie z redagowania. Nic więcej. 

 

@Dixx37

Tak tylko te 5 osob jest i nawet nie mam widoku, ze jest gdzies panel admina czy inne opcje. Kto jest tam bogiem to nie wiem niestety. Pewnie w zarzadzie beda pamietac ? Kosa, Krzysiek, Piotr. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Francuz napisał:

 

Tak tylko te 5 osob jest i nawet nie mam widoku, ze jest gdzies panel admina czy inne opcje. Kto jest tam bogiem to nie wiem niestety. Pewnie w zarzadzie beda pamietac ? Kosa, Krzysiek, Piotr. 

 

Ustawienia i konfiguracja jest w tym samym miejscu. Różnica jest taka, że admin ma więcej opcji po lewej stronie:

a.thumb.jpg.20461d2a3472f898fb73b852f91e73b1.jpg

 

Jedyne wytłumaczenie to takie, że osoba, która miała uprawnienia konta administratora, usunęła konto. Znalezienie osoby zakładające nic nie da. Obecnie nikt nie może zmienić ustawień funpage, dodać nowych osób, połączenia konta fb z instagramem. Itp. Jedyna opcja to wysłać zgłoszenie do fb z opisem sytuacji i mieć nadzieję, że nadadzą na nowo uprawnienia. Musi zrobić to ktoś z prawami redaktora.

 

Nie wiem, w jaki sposób powstało konto na instagramie. Czy zostało utworzone nowe konto od zera, czy dodano „firmówkę” do konta osobistego (za pomocą opcji „Przełącz na profil firmowy”), ale trzeba tak to zrobić, żeby konta nie przepadały.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Kosa napisał:

pamiętam że kiedyś mogłem logować się/pisać kom jako maxbimmer ...ale kilka lat z tego nie korzystałem już ..

 

Przełączałeś się miedzy kontami? czy logowałeś się jakoś? Jeśli przełączałeś, to raczej nic nie zrobić (powinieneś mieć opcje przełączenia się, ale nie ma Cię na liście, wiec wątpię, że masz jeszcze jakieś uprawnienia  ). Redaktor może pisać posty jako maxbimmer, wysyłać wiadomości i dodawać wydarzenia.

 

3 minuty temu, Pawel4freak napisał:

Zostało zrobione nowe.

 

To dobrze byłoby podesłać passy komuś np. Forestowi lub Francuzowi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to Ferest załozył insta nowego i przesłał mi passy, ja tylko zmieniłem hasło. Tak naprawdę potrzebował bym tylko hasła i e-mail do FB  żeby połączyć FB z insta aby pojawiały się tam posty.

O ile każdy chce - chociaż cokolwiek będzie lepsze niż nic.

 

Co do postów na insta jak ktoś ma jakieś uwagi, zastrzeżenia, sugestie, proszę pisać.

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz zacząłem się zastanawiać i dmuchając na zimne, może warto dodać do regulaminu, że użytkownik dodający zdjęcia w dziale "Buma Design -> czyli zdjecia naszych Beemek" wyraża zgodę na ich publikacje w mediach społecznościowych? 

@Pawel4freak co myślisz?

Edytowane przez Dixx37
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że publikując zdjęcia tutaj już wyraził na takie coś zgodę. Samo wpisanie nicku w google grafika wyskoczy nam zdjęcie auto xD

Dla świętego spokoju, żeby nikt zaraz nie wyskoczył z prawnikiem, można dopisać taki punkt.

Tutaj to chyba @Krzysiek zajmuje się regulaminem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Publikując zdjęcie na forum czy innych portalach nie wyrażasz zgody na jego przetwarzanie, chyba że portal/forum jest stworzony do celów udostępniania zdjęć na licencji Creative Commons lub innej licencji (np. fotolia) lub regulamin mówi, że może je wykorzystać (facebook). W regulaminie nie ma takiej informacji wiec dodawanie w socialkach zdjęć aut forumowiczów jest naruszeniem praw autorskich :) prosty przykład: BASTAR nie ma problemu, żeby dodawać zdjęć na forum, bo jego dziewczyna/żona (sorry nie pamiętam) tutaj nie zagląda, ale z insta dowie się, że kasa na remont przepadła na rzecz nowych felg :D Nigdzie nie wyrażał zgody na publikacje zdjęć, które sam zrobić :)
 

Widoczność zdjęć w google to kwestia konfiguracja strony (botów)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Wszystkie zamieszczone materiały na stronach:www.maxbimmer.pl oraz podstronach są własnością Maxbimmer BMW Klub Wrocław i podlegają ochronie na podstawie USTAWY O Prawie Autorskim I Prawach Pokrewnych Zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych"

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Kosa napisał:

"Wszystkie zamieszczone materiały na stronach:www.maxbimmer.pl oraz podstronach są własnością Maxbimmer BMW Klub Wrocław i podlegają ochronie na podstawie USTAWY O Prawie Autorskim I Prawach Pokrewnych Zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych"

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
 

 

Ten punkt nie ma sensu :P zamieszczone materiały nie są własnością klubu, nie mogą być o nikt tych praw się nie pozbywa (np po przez warunek w regulaminie). Ustawa o ochronie danych osobowych a ustawa o prawie autorskim to dwie różne ustawy, wiec tekst:

Cytuj

podlegają ochronie na podstawie  USTAWY O Prawie Autorskim I Prawach Pokrewnych Zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych


Jest totalną bzdurą. Tego się nie łączy i ochrona danych osobowych nie ma nic wspólnego z ochroną praw autorskich. Ktoś, kto to pisał (przepraszam, że mogę kogoś obrazić) ma znikomą widzę na temat tych ustaw.  

 

Ten jeden punkt ewentualnie można zamienić na trzy:


Przesyłanie materiałów:

Wszelkie materiały i informacje przekazywane lub umieszczane na stronie www.maxbimmer.pl oraz podstronach stają się własnością Maxbimmer BMW Klub Wrocław mogą zostać wykorzystane w dowolnym celu, włączając w to bez ograniczenia reprodukcję, odtwarzanie, ujawnianie, publikowanie, transmitowanie i wysyłanie. 

 

Prawa autorskie:

Wszystkie materiały publikowane w serwisie chronione są prawem autorskim i nie mogą być wykorzystywane bez pisemnej zgody Maxbimmer BMW Klub Wrocław.

Ochrona danych osobowych:

Nie chce mi się pisać wszystkiego, ale tutaj powinna być informacja kto jest administratorem danych osobowych, w jakim celu są wykorzystywane, i najważniejsze czy są przetwarzane - do jakich celów i przez kogo.

O ile kiedyś o takie rzeczy się nie dbało, tak teraz niestety warto chronić swój tyłek, dlatego zwróciłem na to uwagę :)

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 1 rok później...
  • 3 lata później...
W dniu 3.02.2019 o 17:44, Pawel4freak napisał(a):

@Krzysiek

Proszę o zmianę regulaminu w taki sposób, żeby było zawarte:  umieszczanie zdjęć na forum jest równoznaczne z możliwym udostępnieniem ich na profilu instagrama firmowego + stronie na FB - czy coś podobnego.

 

@Krzysiek możesz się tym zająć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...