Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Problem z tempomatem [E39 520i Sedan] ROZWIĄZANIE PROBLEMU


vpzmln

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zrobiłem już wszystko co potrafiłem dlatego zwracam się o pomoc. Kupiłem auto z nie działającą kierownicą multi i nie działającym tempomatem , po rozebraniu kierownicy okazało się że taśma zwijak jest założona inna bez wtyczki do przycisków sterujących. Zakupiłem taśmę inną z tą wiązką ale ni to nie dało kierownice się nie podświetla dalej ani nie można nią włączać ani sterować tempomatem , pomyślałem że pewnie dostałem lipną taśmę , zakupiłem cały komplet kierownicę i po jej zamontowaniu znikły mi kierunki w aucie , po zalożniu początkowej kierunki są normalnie,  jestem już głupi, przycisk tempomatu również nie działa, tzn przekręcam kluczyk włączam przyciskiem na dekorze zapala się kontrolka tempomatu na parę sekund i gaśnie i dopiero można go włączyć po zgaszaniu silnika i ponownym przekręceniu kluczyka na parę sekund. Podpinałem pod inpę jest tylko jeden błąd jak na foto ,pedał hamulca działa na inpie pokazuje że działa jak na filmie, Prosił bym o pomoc nie mam już sił  do tego.

IMG_20180911_192230.jpg

Edytowane przez vpzmln
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że problemem jest gdzieś instalacja elektryczna, a dokładniej jej "brak". Trudno mi powiedzieć, gdzie tkwi problem, ale skoro taśmę wymieniałeś domniemam, że gdzieś jest zwarcie. Ewentualnie co nasuwa mi się na myśl to kiera, nie koniecznie musi być oryginalna z tego modelu stąd problem . Mam może głupi pomysł, ale użyj strony realoem i po numerze VIN sprawdź poszczególne numery części kiery. Jeśli są inne tu może być pies pogrzebany.Ewentualnie sprawdź miernikiem, czy poszczególne kable mają przejście.Wiem, sam borykam się z problemami w swojej Beatris, ale czasem takie tubylcze metody są najlepsze:-)

  • Dziękuje 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz posprawdzam to wszystko , mam jeszcze dwa pytania , czy jaki nie mam podpiętej kierownicy multi z sterowaniem tempomatu to jak włączam przyciskiem tempomat na dekorze to będzie się wyłączał po chwili i  nie odpali się bez niej tempomatu ? i dzisiaj czy błąd taki coś może sugerować ? tzn ma coś z tym wspólnego ?  4 CABLE CLAMP R ON THE GM III Erooro frequency 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten błąd może świadczyć o problemie na linii modułu komfortu. A mam pytanie, masz w swojej Beci webasto? Moim zdaniem, bo były już takie przypadki to web.może mącić w Twoim aucie.. Często wilgoć dostaje się do sterownika i głupieje cała elektryka:lollol:. Jeśli posiadasz taki wynalazek spróbuj odpiąć wtyczkę i dobrze ją uszczelnij.

  • Dziękuje 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Rozwiązałem problem : kupiłem trzy taśmy na olx i grupie FB każda zrypana , kupiłem trzy kompletne kierownice i żadna nie działa , dwie z anglika tez nie działały ,  kilak dni temu postanowiłem kupić na grupie FB kierownice w okazyjnej cenie całą kompletną w ładnym stanie za 100zł , zamontowałem i bingo wszystko działa jak należy, tempomat sterowanie i radiem. Chyba miałem pecha do towaru , albo sam już nie wiem o co chodziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...