qlas00

żarniki d2s jakie ?

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie , moje żarniki maxgear d2s już mi puszczają oczko więc czas na wymianę ( nie całe 3 lata więc dały radę)

Miałem barwe 6000k i w deszczu nie polecam więc przesiadam się na 4300k ale teraz jaki model ?

Bosma ? Osram ? Phillips?

Budżet 400+zł za parę/komplet.

Proszę o radę + uzasadnienie dlaczego takie .

Z góry dzięki 

Kuba

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wez znowu maxgear. Wyplujesz 100zl a podejrzewam ze poświecą tyle samo co markowe żarniki. Tyle, ze 4 razy taniej. Moj pierwszy komplet mg wytrzymal 3 lata i kupilem w tym roku nastepny. 

Mam barwe 4300 i na mokrym jest ok.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
38 minut temu, Francuz napisał:

podejrzewam ze poświecą tyle samo co markowe żarniki.

Warto tylko wspomnie, że świecą 2-4 razy gorzej niż te markowe.

Kolega ma Osramy night breaker unlimited  i jest ogromna różnica w porównaniu do maxgeara. Cenowo też ogromna różnica xD ale na wypalonych odbłyśnikach, matowych kloszach dają więcej światła niż nowe lampy zamiennik na H7 z żarówkami osram night breaker.

Barwa ~4k

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tylko że np osram night breaker, poświęci dwa razy krócej, nawet jest zaznaczone na opakowaniu standard a nb. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@BASTARS masz rację krócej poświecą, ale tacie kupiłem mg, kumpel testował i we trójkę stwierdziliśmy, że więcej tego nie kupimy ze względu na ilość światła.

Osram NBU to tylko propozycja, qlass00 sam zadecyduje.

Kolegi ojciec ma jakieś Philipsy, ale modelu nie pamiętam, też dużo lepiej świecą (sprawdzane przed jego regeneracją odbłyśników).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@Pawel4freak tak tylko w ramach info napisałem o Osramach, de facto sam teraz myślałem o nich do E60 , po zakupie H4 ONB laser, ze dwa dni temu do busa B|

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja pierwszy raz zmieniłem osramy xenarc na coś tanszego - po przeczytaniu paru tematow wrzuciłem BOSMA 6000k i jestem naprawde zaskoczony na +

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Pierwszy raz kupiłem maxgear z 6-7 lat temu i zastapilem nimi jakies philipsy. Wtedy nie zauważyłem roznicy w ilości dostarczanego swiatla. Nie jestem na bieżąco co teraz oferuja markowe zarniki, ale może faktycznie sa lepsze od mg. Jak qlas kupi to niech sie chwali 😉

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ze swojej strony mogę polecić węgierskie Tungsram-y. U mnie świecą już 4,5 roku i na razie nie dają oznak tego aby miały niedługo przestać działać.  Sam kupiłem je ze względu na najlepszy stosunek cena/jakość w którymś z pism motoryzacyjnych jak robili testy żarników. Cenowo jakieś 80zł/ szt.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta