Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Wycinać dpf czy nie?


Pipin

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka.

Zastanawiam się nad wycięciem dpf, niestety sporo jeżdze po mieście cykl mieszany wychodzi ok 60% miasto i 40% trasa. Coraz więcej jest głosów przeciw wycinaniu bo podobno większe kary mają być, z drugiej strony niby jak mają to sprawdzic jesli puszka z katalizatorem zostaje. Pytanie do was czy decydowaliście sie w ostatnim czasie? Macie problem z zadymieniem czy spełnieniem normy na badaniu? Może ktoś jeździ na czyszczenie filtra? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Pipin napisał:

Siemka.

Zastanawiam się nad wycięciem dpf, niestety sporo jeżdze po mieście cykl mieszany wychodzi ok 60% miasto i 40% trasa. Coraz więcej jest głosów przeciw wycinaniu bo podobno większe kary mają być, z drugiej strony niby jak mają to sprawdzic jesli puszka z katalizatorem zostaje. Pytanie do was czy decydowaliście sie w ostatnim czasie? Macie problem z zadymieniem czy spełnieniem normy na badaniu? Może ktoś jeździ na czyszczenie filtra? 

 

Bardzo prosto to sprawdzą i już to robią wyrywkowo :) Wystarczy że wsadza ci takie dwie rurki do wydechu i wiedzą czy jesteś be czy cacy :)

 

PS. gdzieś ktoś się ogłaszał w sprawie czyszczenia DPF i regeneracji ... pokukaj na OLX 

 

Jest też stary sposób który czasem działa ... idziesz na autostradę dajesz obroty powyżej 3 tyś i tak katujesz silnik  przez pare kilometrów po takim zabiegu DPF jest "wypalony" wiec pewnie nie będzie się palić, czynność ja osobiście powtarzam raz na kwartał tylko że w Skodzie nie BM 

 

pozdro M

Edytowane przez mp240
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej, auto jest prosto z niemiec istnieje prawdopodobieństwo, że sporo w trasie jeździło więc dajmy na to, że jeszcze troche mi pożyje dpf ( łudze się). Czyszczeniu nie jestem przeciwny, tylko pytanie na ile to czyszczenie np chemiczne wystarcza czy koszta nie okażą się bardzo duże bo średnio 2x w roku będe musiał czyścić dpf?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś przeczytałem ze w dieslach bmw automatyczne wypalanie filtra jest na tyle dobre , ze nie trzeba czyścić? No chyba ze auto zamulane po mieście a wypalanie nie jest przeprowadzone do końca bo w sumie nie ma kontrolki która o tym mówi.... 

 

Dis-em też się da wymusić wypalanie więc można sobie wypalic co jakiś czas? 

 

Tylko pytam, ktoś ma doświadczenie z tym? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@starsky może się mylę ale obecnie, to bardzo mało benzyn ma gpf wciąż ( od 2019 wchodzi obowiązek) więc znakomita większość problemów z dpf, które opisują ludzi tyczy się jak sama nazwa mówi diesli. Dla mnie osobiście jesli czyszczenie chemiczne przywraca ok 90% sprawności dpf (tak się reklamują) i pojade raz w miesiącu w trasę ok 200km i wypali mi to co powstaje to nie widzę w sumie problemu, byleby furacz się przez ten cud techniki mimo wszystko nie psuł nawet jak "sprawny"....

Inna sprawa też palenie się kontrolki filtra, a inna faktyczny wpływ na silnik

Edytowane przez Pipin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
9 godzin temu, Pawel4freak napisał:

"DIESEL WYCHODZI TANIO, WIEM BO MAM"  XD

Diesel jest dobry w trasy, w mieście aż tak mało nie pali. 

A jak coś klinknie np. Dwumasa, turbo, wtryski to całe te oszczędności idą w p****u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Rudix-R1 napisał:

A jak coś klinknie np. Dwumasa, turbo, wtryski to całe te oszczędności idą w p****u.

W nowych benzynach też tego nasrane, że jak coś pierd....lnie to się zastanawiasz, który bank obrobić xD

 

14 minut temu, Beton napisał:

Skąd diagnosta ma wiedzieć czy w moim aucie ma być dpf czy też nie?

z DPF nie jest inna norma euro spełniona (która już wychodzi w vinie)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Pawel4freak napisał:

W nowych benzynach też tego nasrane, że jak coś pierd....lnie to się zastanawiasz, który bank obrobić xD

 

z DPF nie jest inna norma euro spełniona (która już wychodzi w vinie)?

Poza naklejkąna szybie która mam nigdzie się nie spotkałem z informacją o normie

spalin ?

Jedynie po czym można rozróżnić to końcówki tłumika ? z dpf są na wprost, a wersje bez dpf mają skierowane w dół ?

Edytowane przez Beton
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Beton napisał:

Poza naklejkąna szybie która mam nigdzie się nie spotkałem z informacją o normie

spalin ?

Raz spotkałem vin dekoder co pokazał normę spalin i inne pierd....ły łącznie z wizualizacją wnętrza.

Myślę, że po wpisaniu dokładnego rocznika w ich systemie wyjdzie, który pojazd powinien mieć DPF, a który nie. Jeżeli nie mają takiego systemu to w zasadzie eldorado :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
13 godzin temu, maniek71 napisał:

Podepne sie

Czy ktos ma lub zna dobry zaklad od czyszczenia dpf nie chodzi mi.o whpalanie tylko czyszczenie z syfu i popiolu.

 

Jak miałem Alfę 159 to DPF'a czyścili mi w miejscowości Biadaszki (pod Kępnem) - zakład p. Andrzeja Schmidt'a. Fachowo, konkretnie i bez zdzierania z klienta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...