Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Zmiana akumulatora/brak możliwości edycji jego pojemności w menu adaptacji


mmaarrcciinn

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Panowie zmieniłem dziś aku bo mój już prawie umarł. E60 m54b22, wcześniej był jakiś lipny nie pamiętam jaki chyba 80tka szukałem i w proponowanych był o pojemności 100Ah. Kupiłem, włożyłem no i pojechałem do jednego gościa żeby mi go zarejestrował i wklepał nową pojemność. Podpiął się pod auto i wyświetliło się że aku wymieniany był przy 161tys (teraz 300) i że auto ma przypisane 80Ah. Problem w tym że nie dało się tego zmienić na inne wartości, zarejestrować zmianę akumulatora można było i tak też zrobił ale nic więcej. Dostępna była tylko ta pojemność,  tak jakby tylko informacja. Pojechałem z tym do drugiego i podpiął się czymś innym, też udało się zarejestrować pytający komunikat był przy tym czy jest to zmiana na inny niż fabryczny itp i zakończył sukcesem ale widniał jako 80Ah.... Nie było opcji zmiany.........  Obydwaj mówili że są zdziwieni bo robili tak w E60 i było można zmienić. Ja nie chciałem tego tak zostawić, wróciłem do sklepu i gość mi zamienił ten aku na 80Ah wlożyłem i tak zostawiłem.... Czy jest możliwe to że ten i tylko ten może być w aucie i nie ma możliwości zmiany przy programowaniu pojemności???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

OMG, czytam i nie ogarniam! A czytam z zaciekawieniem, bo akumulator ma ostatni rok życia - mam jeszcze fabryczny i właśnie mu cyknęła pierwsza i ostatnia dekada:) Czy w każdym modelu trzeba robić adaptację akumulatora? Da się to jakoś oszukać, np zostawiając podtrzymanie z innego akumulatora? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tu nie chodzi o podtrzymanie napięcia.... Możesz wyjmować i wsadzać go ile chcesz. Poprostu adaptacje zrobi Ci każdy wszędzie. A ja chciałem u siebie pojemność zmienić i to jak widać kłopot dla niektórych więc kupiłem taki jak był w aucie zakodowany i cyknąłem tylko że nowy.... A czy w każdym to nie wiem, w starszych tego nie robili....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...