Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


[e46] Pytanie o przyciski na konsoli


xaryon

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

takie dwa zapytania mam.

 

Pierwsze z nich: posiadam takie przyciski jak na zdjęciu poglądowym - zauważyłem jednak, że nie działają (a na pewno nie DSC). Po ostatnich śniegach, będąc na pustym parkingu chciałem zobaczyć, jak bardzo mnie obróci, jeśli dodam za dużo gazu bez tej kontroli trakcji (jestem świeżynka jeśli chodzi o tylnonapędówki). Jednak przycisk nic nie daje - kontrola nie wyłącza się ani połowicznie ani tym bardziej wcale. Drugi przycisk nawet nie wiem do końca, do czego służy, lecz po jego przyciśnięciu też nie zauważyłem żadnej zmiany. Czy te przyciski mogą być tylko atrapami, czy problem leży pod spodem tego panelu?

 

Kolejne pytanko: w ramach mojego małego retrofitu chciałbym dołożyć do mojego samochodu jak najwięcej funkcji, które BMW oferowało. Nie mam podgrzewanych foteli, więc raczej ta opcja odpada (na razie), lecz czy jest możliwość ogólnie uzupełnienia konsoli o dodatkowe przyciski funkcyjne? Np. przycisk do blokowania otwierania szyb, albo do automatycznego otwierania wszystkich szyb w samochodzie, itp?

kontrolki.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przycisk DSC musisz przytrzymać przez kilka sekund aż pojawi się kontrolka na desce.

 

Do do dodania przycisków, to raczej musiałbyś już szukać panelu z przyciskami, które Cię interesują. Jak masz plany na przyszłość, to możesz kupować już panele z funkcjami, których na razie nie będziesz miał, ale w 100% chcesz założyć. 

Edytowane przez Dixx37
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To drugie to czujnik przebicia opon

 

Instrukcja programowania:

1. Nacisnąć i przytrzymać przycisk aż zapali się żółta kontrolka.
2. Jeżeli pali się czerwona kontrolka, trzeba nacisnąć przycisk aż do jej zgaśnięcia, a następnie to co w punkcie 1.

Oczywiście wszystko na postoju, a potem przejechać trochę żeby wszystko się ustawiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dsc przytrzymaj około 3s na zegarach powinny zapalić się dwie pomarańczowe kontrolki, wtedy jest wszystko off, po ponownym naciśnięciu dsc lub po ponownym odpaleniu auta aktywujesz wszystko. 

Co do większej ilości przycisków to tylko są jeszcze grzane fotele, HK, sport, asystent zjazdu, roleta, otwieranie dachu, tak że nie poszalejesz za bardzo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Dixx37 napisał:

przycisk DSC musisz przytrzymać przez kilka sekund aż pojawi się kontrolka na desce.

 

Do do dodania przycisków, to raczej musiałbyś już szukać panelu z przyciskami, które Cię interesują. Jak masz plany na przyszłość, to możesz kupować już panele z funkcjami, których na razie nie będziesz miał, ale w 100% chcesz założyć. 

 

Godzinę temu, BASTARS napisał:

Dsc przytrzymaj około 3s na zegarach powinny zapalić się dwie pomarańczowe kontrolki, wtedy jest wszystko off, po ponownym naciśnięciu dsc lub po ponownym odpaleniu auta aktywujesz wszystko. 

Co do większej ilości przycisków to tylko są jeszcze grzane fotele, HK, sport, asystent zjazdu, roleta, otwieranie dachu, tak że nie poszalejesz za bardzo. 

 

Ten DSC to ja mogę trzymać i z 3 minuty, nic się nie zapala - ani trójkąt od kontroli trakcji, ani ten drugi od hamulców, tak jak powinny. Wiem, że powinien być wciskany na postoju i tak robię, ale zero reakcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kontrolka od dsc na liczniku się zaświeca w ogóle i kontrola trakcji działa w ogóle? Bo jak ja kupowałem e39 to tez przycisk nie działał, a raczej kontrolka była zaślepiona jakimś czarnym materiałem :) i kontrola nie działała ze względu na uszkodzony sterownik ABS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Andrii napisał:

A kontrolka od dsc na liczniku się zaświeca w ogóle i kontrola trakcji działa w ogóle? Bo jak ja kupowałem e39 to tez przycisk nie działał, a raczej kontrolka była zaślepiona jakimś czarnym materiałem :) i kontrola nie działała ze względu na uszkodzony sterownik ABS.

Kontrola sama z siebie działa - jak była ta wspaniała ślizgawica we Wrocławiu, sprawiła się idealnie. Ale przyznam, że chyba coś mi się dzieje z czujnikiem ABSu - jak ostatnio przed sylwestrem wracałem od rodziny, to przed autostradą włączyła mi się kontrolka od DSC, pomarańczowa od hamulca i od ciśnienia opon.

 

4 godziny temu, Niedzwiedz napisał:

Sprawdz bezpieczniki, wydaje mi się że tam znajdziesz rozwiązanie nie wylaczajacego się dsc. 

Sprawdzić któreś konkretnie? Przyznam szczerze, że jestem kompletna noga w tych sprawach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, xaryon napisał:

Kontrola sama z siebie działa - jak była ta wspaniała ślizgawica we Wrocławiu, sprawiła się idealnie. Ale przyznam, że chyba coś mi się dzieje z czujnikiem ABSu - jak ostatnio przed sylwestrem wracałem od rodziny, to przed autostradą włączyła mi się kontrolka od DSC, pomarańczowa od hamulca i od ciśnienia opon.

 

Sprawdzić któreś konkretnie? Przyznam szczerze, że jestem kompletna noga w tych sprawach :D

Ja w E39 miałem też problem ze nie dało się wylaczyc kontroli trakcji i okazało się że był spalony bezpiecznik od DSC. W E39 to był numer 17

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...