Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


[e46] problem z wykodowaniem powiadomienia o niskim stanie oleju


kocur57

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Pacjent to e46 2002 przedlift

Potrzebuje czasowo (do czasu wymiany oleju i czujnika) usunąć denerwującą kontrolkę niskiego poziomu oleju.

Żółta olejarka pojawia się jakieś 15 sek po odpaleniu silnika świeci się 10 sek i gaśnie. Poziom mam full, a z wszelkie objawy wskazują na uszkodzony czujnik.

Chwilę już nad tym spędziłem. I wiem, że należy zmienić wartość parametru WARNUNG_MOTOR_OELSTAND  na nicht_aktiv  w module AKMB. Po zgraniu informacji z modułu nie widać w ogóle takiej wartości do ustawienia, ani w pliku, ani z poziomu NCS dummy. Dodawanie wartości nie przynosi żadnego efektu. Zgrałem też plik z wszystkim dostępnymi opcjami i tam parametr jest dostępny, po zmianie wartości i ustawieniu pozostałych opcji i wrzuceniu dalej bez zmian - kontrolka nadal się zapala.  Próbowałem też zmieniać MOTOR_OELSTAND_PREDRIVE  ale jedyne co uzyskałem to zapalanie się kontrolki natychmiast po odpaleniu silnika a nie jak wcześniej po 15 sekundach.

Pomoże ktoś? Co robię nie tak, a może się po prostu czasem nie da tego zrobić - więc nie będę walczył i wytrzymam do wymiany.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem ale wyszedł kolejny problem. Nie mogę się połączyć do modułu EWS po chwili dostaje błąd: Central coding key is faulty i nie mogę nic zrobić dalej.

W logach jest zapis błędu: Das Steuergeraet ist nicht in der SG-Ermittlung enthalten  EWS

Edytowane przez kocur57
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Iksu  dzięki za sparcie. 

Próbowałem przez inne. Mogę się połączyć z AKMB i ALSZ, z tego co się orientuję to są to wersje modułów dla e46 od 2002. Z tego co pamiętam chyba w AKMB na liście wszystkich dostępnych modułów jest ALCM ale po zgraniu go nie widzę wspomnianego przez ciebie parametru. (Mogłem już pokręcić te nazwy). Ściągnąłem info już chyba ze wszystkiego do czego mogłem się dostać ale nigdzie go nie ma. Nie mam dużego doświadczenia więc mogłem coś pokręcić w nazwach. W jednym z modułów znalazłem jedynie ANZEIGE_OELSTAND_PREDRIVE    aktiv - ale chyba nie dotyczy to samego czujnika a tylko wyłączenia sprawdzenia. Opcja którą podałeś jest chyba bardziej właściwa bo dotyczy powiadomienia o uszkodzonym czujniku - a to właśnie chcę usunąć. 

 

Edytowane przez kocur57
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ANZEIGE_OELSTAND_PREDRIVE : - pokaż poziom oleju przed ruszeniem 

Można spróbować, nawet znalazłem to gdzieś w jednym ze zgranych plików: ANZEIGE_OELSTAND_PREDRIVE   aktiv 

Znajdę chwilę i dam znać - jeszcze raz dzięki

 

.,..coś sobie przypominam że chyba już coś zmieniałem w trakcie moich prób. Jedyne co się zmieniło to kontrolka zapalała się natychmiast po odpaleniu a nie chwilę po jak teraz. 

Edytowane przez kocur57
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...