Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


[e46] drzwi i szyby


xaryon

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

mam taką sprawę, może wydać się drobnostką, ale osobiście mi to przeszkadza, chociażby ze względów estetycznych, a mianowicie:

 

- jeśli chodzi o drzwi po stronie kierowcy:

zauważyłem, że po zamknięciu lekko odstają od reszty nadwozia. Jeśli o zamknięciu położy się palec w miejscu, gdzie kończą się drzwi a zaczyna reszta nadwozia to można wyczuć nierówność, jakby drzwi były bardziej na zewnątrz - nie ma to miejsca po stronie pasażera.

Co się wiąże z problemem drzwi: zauważyłem ostatnio na autostradzie, że przy szybszej jeździe słychać delikatny szum, wręcz lekki gwizd ze strony szyby, jakby nie była odpowiednio dociśnięta i pojawia się nieszczelność. Po deszczu nie zauważam na szczęście nigdzie wilgoci w środku, lecz przy dłuższej trasie jest to nieco irytujące.

 

- mam też problem z drugą stroną, lecz nie wiem do końca, czy problem leży w szybie, drzwiach lub gdzieś indziej, a mianowicie: 

wiem, że poprzedniemu właścicielowi ktoś się włamał do tego samochodu, prawdopodobnie właśnie przez prawe drzwi, bo ucierpiało na tym lusterko (opis w innym poście) oraz właśnie coś z drzwiami/szybą, ponieważ na nierównej drodze słychać stukanie z drzwi/szyby. Opuszczając i podnosząc z powrotem szybkę problem się nieco eliminuje, ale wciąż pozostaje - znika prawie całkiem, jeśli pasażer np. oprze się łokciem o plastik na drzwiach lub oprze i o plastik, i o szybę.

 

 

Obie te sprawy nie powodują, że dostaje się wilgoć do kabiny, ale niepożądane dźwięki zaczynają działać mi na nerwy, a sam nie potrafię za bardzo nic zrobić przy samochodzie. Pomocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do odstających drzwi, to w pierwszej kolejności sprawdziłbym mocowanie zamka, czy się nie przesunął (jak otworzysz drzwi, to masz trzy śruby, które trzymają zamek).

 

Co do szyby, to musisz rozebrać boczek i sprawdzić, czy tam coś nie jest przesunięte. Czy szyba nie jest źle ustawiona.


Ostatnia możliwość to taka, że masz wygięte drzwi, dlatego odstają i szyba obciera o tapicerkę. Może widać po szerokości szczelin, że jest coś nie tak. Może to kwestia tylko złego montażu podczas wymiany np. zamka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Dixx37 napisał:

Co do odstających drzwi, to w pierwszej kolejności sprawdziłbym mocowanie zamka, czy się nie przesunął (jak otworzysz drzwi, to masz trzy śruby, które trzymają zamek).

 

Co do szyby, to musisz rozebrać boczek i sprawdzić, czy tam coś nie jest przesunięte. Czy szyba nie jest źle ustawiona.


Ostatnia możliwość to taka, że masz wygięte drzwi, dlatego odstają i szyba obciera o tapicerkę. Może widać po szerokości szczelin, że jest coś nie tak. Może to kwestia tylko złego montażu podczas wymiany np. zamka.

 

Przesunięty zamek ma wpływ też na drzwi od strony lusterka?

 

Kurde, rozbieranie czegokolwiek w moim wykonaniu się źle skończy... tym bardziej, że w drzwiach jest poducha powietrzna xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, xaryon napisał:

 

Przesunięty zamek ma wpływ też na drzwi od strony lusterka?

 

 

Od strony lusterka też są śruby, którymi reguluje się ustawienie drzwi. Nie wiem tylko czy da się regulować odstawanie drzwi od karoserii.  

 

Przyczyn może być wiele i bez oględzin ciężko coś stwierdzić. Dziwne, że odstają z dwóch stron. Jak ktoś się włamuje to raczej wybija szybę. Jakby był awaryjnie otwierany to krzywa powinna być góra przy szybie, a nie całe drzwi. 

Zacznij od sprawdzenia podstaw czy drzwi mogły być ruszane. Raczej widać ślady odkręcania na śrubach. Może masz problem z uszczelkami i stąd świst. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...