Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


OBC - UKRYTE FUNKCJE


Kosa

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Mam ukryte funkcje komputera E36 jak ktoś sobie rzeczy to prosze bardzo"

W celu włączenia funkcji należy nacisnąć równocześnie klawisze 1000 i 10.

1. Test komputera;

2. Aktualne spalanie (litrów / 100km);

3. Aktualne spalanie (litrów / godzinę);

4. Średnie spalanie (litrów / 100km);

5. Aktualny zasięg;

6. N / A;

7. Średnia ilość paliwa w zbiorniku (litry);

8. Aktualna prędkość;

9. Prąd „R” (prąd akumulatora)

10. Kraj / Język wyświetlanych funkcji (USA, Hiszpański, Niemiecki, Japoński, etc.);

11. Zegar AM / PM;

12. Średnia prędkość;

13. ETA;

14. Data systemu komputera;

15. Diagnostyka;

16. N / A;

17. Dane samochodu;

18. Zmiana sygnału alarmu;

19. Zablokować / Odblokować OBC;

20. Korekcja pojemności zbiornika;

21. Repetowane wszystkich błędów (oprócz Service Light)

Działanie poszczególnych funkcji zależy od daty produkcji, firmy i modelu danego komputera

BejcuśM3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Ja mam komputer 11-sto klawiszowy i wiem na razie tyle (mam go nie całe 24h) :

1000 + 10 = nacisnąć równocześnie po czym :

00 - test ekrany (cała pixel-oza się zapala, świeci)

01 - język obc

02 - zegarek (ustawienia 12\24h)

03 - data (dzień,data\data,dzień)

04 - temperatura (Celsjusza\Fahrenheita)

05 - ?

06 - ? status [ 2000002 \ 2000002a ]

07 - b.d.

08 - check (błąd\błędy)

...

41 - km\h (cyfrowo)

...

53 - "K-ZAHL:xxxx"gdzie xxxx to jakieś liczby (nie wiem co to)

Doszedłem do numeru 70 na razie :P

To wszystko jest pisane na podstawie e36 (1996rok) posiadające zarówno Check Control na zegarach jak i OBC (11 klawiszy)

jak się czegoś dowiem więcej dopisze to <bmw>

Błędy e36 OBC (przy ustawieniu na język niemiecki) :

Bremslichter defekt - brak świateł hamowania - przepalone żarówki

Bremslicht Elektrik - brak świateł hamowania - uszkodzony obwód

1 Bremslicht defekt - przepalona żarówka świateł hamowania

Waschwasserstand - niski poziom płynu do spriskiwacza

Abblendlicht defekt - przepalona żarówka świateł mijania

Rucklicht defekt - przepalona żarówka świateł cofania

Kennzeichenlicht defekt - przepalona żarówka oświetlenia tablicy rejestracyjnej

Check Control inaktiv - usterka w układzie check control

Kuhlwasser prufen - minimalny poziom płynu chłodniczego

Reszta opisana jak w poście wyżej : http://img126.imageshack.us/my.php?image=82698779bi2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Panowie extra te ukryte funkcje ale powiedzcie mi czemu pokazuje mi usterke obwodu świateł hamowania jak mam obydwa "stopy" żarówki o jakichs innych paramtrach czy jak?

czekamy na objaśnienia innych funkcji od kolegi AWV (u mnie wskazuje wg jego informacji)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
witam, a powiedzcie mi czy jest możliwość zainstalowania 18 przyciskowego BC w miejsce BC co tylko ma temperature i godzine z datownikiem ???

pozdrawiam

<bmw> BMW to radość z jazdy, bo lepsze od BMW jest tylko inne BMW !!!!!!! <bmw>

wszystko jest mozliwe, zalezy ile masz czasu, checi i zdolności manualnych, oczywiscie nie wspomne o kompletnym OBC do podmianki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co masz na myśli pisząc " o kompletnym OBC do podmianki ", tylko jeszcze jedna kwestia w moim BC jest jedno złącze i OBC są dwa, i teraz co i jak załączyć ?? czy masz może jakąś instrukcje co i jak ze sobą połączyć ??

pozdrawiam

<bmw> BMW to radość z jazdy, bo lepsze od BMW jest tylko inne BMW !!!!!!! <bmw>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki z tego co ja wiem (sam chciałem kiedyś tak zrobić) to oczywiście jest to jak najbardziej możliwe tylko trzeba :

-wypruć całe kable ze starego OBC i w to miejsce dać nowe (więcej kabli o rozniecę OBC - przyciski)

Jak wiadomo każdy jeden kabelek to jedna funkcja w kompie czyli np kabelek od "błędu świateł cofania" jest pociągnięty od tych świateł do OBC

Zmierzam do tego że taka zmiana kompa jest dość kosztowna (bądź czasochłonna) i trudna.

Co do kompów mniejszych to chyba 9 klawiszy pasuje na zegarek (wyjście) ale nie każde gdyż po 94 roku zmieniano końcówkę wtyku z "jednego małego" na kostkę.

Do OBC więcej jak 11klawiszy (sam mam taką) potrzebne są 2 kostki wtyku (czyli prucie instalacjo do OBC i ciągnięcie jej na nowo ze zwiększeniem ilości kabli i rozdzieleniem na 2 kostki).

Mogę się mylić więc nie ręczę za to (wiem to od elektryka - źródło nie 100%)

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem ten elektryk co mi to mówił nie jest dla mnie 100% dobrym źródłem ...

Życzę powodzonka z przeróbką :) i mam nadzieję że jak to już zrobisz opiszesz nam co i jak :D

[ Dodano: 20 Kwiecień 08, 23:21 ]

Mam teraz zwykły OBC z 9 klawiszami (mały ekran) ktoś coś wie czy są tam jakieś ukryte funkcje ? (poza zegarkiem i datą :P )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

19 to jedna rzecz, ale pozniej trzeba wpisac cyfre, ktora jest suma miesiaca i godziny (czyli np 16.08 - to wpisujemy 24..)

[ Dodano: 16 Sierpień 08, 20:02 ]

a czy ktos sie orientuje, czy mozna tak ustawic OBC, zeby np jedna lub dwie z tych ukrytych funkcji, wystepowala jako nie ukryta? czyli np jak wciskam migacze i zmienia mi sie po kolei funkcja 1. srednie spalania, 2. temp zewnetrzna itd, czy mozna zrobic, zeby nastepne bylo jedno z ukrytych funkcji, czyli np. chwilowe spalanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozesz zaprogramowac co ma sie w jakiwj kolejnosci wyswietlac, w e34 jest tak ze jak przytrzymasz wcisnieta manetke pokaze sie - 1)........, naciszkasz na BC po kolei co ma sie wyswietlac (temp, verb1, uhr, data w jakiej chcesz kolejnosci) i na koncu potwierdzasz nie wiem czy masz s/r na BC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem, zrobilem juz tak, ze ustawilem srednie spalanie, ile zostalo mi km na baku oraz temp zewnetrzna - ale sa to funkcje podstawowe. ja sie zastanawiam czy da rade, zeby ustawic tam tez te funkcje ukryte, zeby sie pokazywaly jak tylko bede wciskal od kierunkowskazow..

Kurcze, caly czas sie zastanawiam. Myslicie, ze alarm zeswirowal, ze np cos zle powciskiwalem z tymi ukrytymi funkcjami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...