Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Bezpieczeństwo na Spotach


Gość Mordulec

Rekomendowane odpowiedzi

I po tym co napisze pewnie znowu zrobi sie wrzawa gdyz nasze forum pilnie sledzą przedstawiciele zaznajomionych klubow i tu moj apel do wyzej wymienionych. Prosze was,niechce wywolywac sztucznych konfliktow i jestem jak najbardziej za integracją ,a marki inne jak śmigła tez są spoko <bmw_2>

Zauwazylem na ostatnim spocie ze im wiecej autek tym wiekrzy kociol i zamet. I tu zauwazalem pewne roznice w zachowaniach naszego klubu ,a innych poszczegolnych przedstawicieli. A na przyklad dam goscia w ciemnej mazdzie 323F co lawirowal miedzy ludzmi i autkami,brzeczal tą swoją wiertarką i sypal po autach,puzniej gigant w civicu sedan co jezdzil miedzy naszymi bumami i nawijal na recznym.Byli i inni,dalem tylko przyklady.Niewiem jakie myslenie mają wlączone tacy ludzie?! myslą ze tego typu popisy sie podobają :!: :?: :?: Ja rozumiem ze gosc ma 1.6 na LPG i chce sie tym pochwalic ale niech to robi z glową.

Osobiscie nie mam nic do zarzucenia czlonkom maxbimmera.Jak jest szalenstwo to zwykle na szuterku bawi sie jedna bunia,kolejna grzecznie czeka,autka zaparkowane rowniutko,zeby nikomu nieprzeszkadzac,ludzie nielazą jak swiete krowy i nie pchają sie na maski aut,a te nie swirują gdy w poblizu stoją ludziska.

Moja propozycja na wiekrze,lączone imprezy to stworzenie pewnych regol i zasad i stanowcze ich przestrzeganie . Oczywiscie stworzenie ich wspolnie (wszystkie kluby) zeby kazdy sie pilnowal ,a ci co sie niepodporządkują zeby obrywali po uszach :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę,że zainicjowałem grubszy temat :wink: bardzo mnie to cieszy bo jakby nie patrzeć bezpieczeństwo na spotach jest bardzo ważne.

Przy dużej ilości aut o wypadek jest bardzo łatwo,zwłaszcza,że przeważnie kierowcy przyjeżdżają z pasażerami,którzy chcą być jak najbliżej wszystkich wydarzeń,które mają miejsce na spotach.

Jeżeli chodzi o reguły,myślę,że to mogłoby zdać egzamin ale tak jak kaspri84 napisał,dobrze byłoby porozumieć się z zaprzyjaźnionymi klubami i ustalić jakiś niepisany regulamin.Ja jestem jak najbardziej za <bmw_1> pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jak będzie łączona impreza (połączenie róznych klubów) to i tak nad tym nie zapanujemy... poprostu ustalmy sobie że każdy klub zajmuje swoją własną częśc lotniska i dba o bezpieczeństwo na swoim terenie :wink:

Myślę, że wszyscy pamiętają białego forda fieste jak zajechała drogę rozpędzonej bmw ... takich przykładów jest wiele... :(

[ Dodano: 30 Styczeń 08, 01:30 ]

No i tak ześmy sie zorganizowali ze nawet nie widzialem ze ktos czas mierzył.

Jak jest spot to po to żeby robić coś razem albo w zorganizowanych podgrupach.

Bo robić każdy sobie to jak widać w każdy weekend można.

Póki spot, to było 5 aut, to można było robić co komu sie żywnie podoba. Sami widzicie ze robi sie taksobie.

Brakuje mi paru detali, ale z grubsza proponuje coś takiego :

1. Grupa Ogniskowo-Kiełbasiana, nazwijmy ich gastro, dla nich miejsce "na rogu" szutrowej

części, pichcą kiełbachy, grzeją się przy ogniu, nikomu nie szkodzą.

2. Grupa Wyścigowo-Pościgowa, no tu jest problem, bo na "naszym" pasie startowym

wszerz wejdą max 2 auta. Dla nich będzie pas od szutra do końca, koniecznie oddzielony od

miejsca parkowania aut, jakimiś przeszkodami (np stare opony), ew tacy mogą sobie

jechać na szeroki pas. Opony czy gałęzie zapobiegną sytuacji gdy ktoś wleci w obszar

występowania ludzi z dużą prędkością.

3. Ci-co-szaleją-na-szuterku, pamiętając o kamieniach/błocie lecących na nasze auta i na

ogniskowców. Max 3 osoby naraz, w sumie nieszkodliwi, no chyba ze pożar jakiś :mrgreen:

4. Slalom, inne próby techniczne (nie szybkościowe) - no tu można wydzielić kawałek

lądowiska albo w okolicach "parkingu", scenariusz trzeba by opracować - czy to slalom, czy

to efektywne hamowanie, itp.

Potem stawiamy trybuny, sklepik z przepływkami i sprzedajemy bilety :mrgreen:

EDIT : albo tez przyjmujemy opcję że olać to, to nie sport dla mięczaków - kto się boi niech zostanie w domu :mrgreen:

(mod - moze by przenieść dyskusję do osobnego wątku, tak by tu została sama relacja?)

proponuje takie rozmieszczenie imprezy...

beztytuuqa1.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dales przyklad rozmieszczenia na samozwanczo nazwanym "naszym szuterku" :wink:

i podzieliles na poszczegulne grupy.Wczesniej napisales ze przydalby sie podzial klubami i juz te dwie wersje sobie same zaprzeczają. Po za tym niewidze potrzeby zmian na malym pasie gdyz tam swietnie wszystko zdaje egzamin.No po za wyjątkami jak pamietna srebrna e34 co miedzy ludzmi przeleciala jak przeciąg ale takie zachowania mozna bardzo latwo opanowac i sprawic ze sie niepowtorzą :twisted:

Wyzwaniem natomiast bedą wieksze imprezy na glownym pasie i tu dalej bede upieral sie nad wdrozeniem zasad i przepisow jakie kazdy bedzie musial sobie wpoic.

Mysle ze zarządy poszczegulnych klubow spokojnie dadzą sobie rade z utrzymaniem porządku na spotach,a wrazie co to napewno znajdą SILNIEJSZE argumenty na wyperswadowanie hipotetycznym wariatom przeginającym w pseudopopisach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po mojemu to kazdy powininen sobie myslenie wlaczayc, nie po to sie odgrodzilismy oponami i ustawilismy z boku zeby "w kazdej chwili kazdy kto chcial" miedzy slupkami mogl sobie powywyjac :evil: pajac jeden widzi ze auto stoi i czeka, to nie on miusi sobie akurat wtedy przejechac wpoprzek @#$% jeden....... wkurzyc sie mozna, czy ma dochodzic do tegoze bedziemy sie tasma odgradzac ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt,że niektórzy zachowywali się tak jakby cały pas był dla nich i nikogo więcej.

Myślę,że będzie trzeba zacząć odgradzać "strefę sprawnościową" (w tym przypadku chodzi mi o slalom między słupkami)to może wtedy nie będzie dochodzić to takich przypadków,że ktoś wjedzie na teren w chwili gdy inny kierowca będzie wykonywał próbę.

Owszem,pas jest dla wszystkich ale każdy tez ma oczy i wystarczy tylko popatrzeć i zachować pewną kontrolę tego co sie robi a na pewno nie będzie dochodzić do "niechcianych" sytuacji <bmw_1> Problem polega na tym,jak to wszystko wpoić do głów uczestników zlotów?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie powiem tylko tyle ze tworzycie jakas zlotowa biblie badz dekalog / wydaje mi sie ze to nie ma sensu / kazdy za swoje grzechy odpowiada / mysle ze czy ten ostatni zlot nie wygladało to na spota kufajkarzy badz innego getta tylko nikt nie chce sobie rozwalic fury - mówie o bcc maxbimmer tuning-opole itd.

/ a zagrozenie robia tylko jakies tumany ktorzy lansuja sie 316 na gazie ! i zazwyczaj sa to obcy bo w miare swój człowiek by sobie na to nie pozwolił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.... sorki ze sie wtracam w Wasze posty ale mam kilka spostrzezen na temat bezpieczenstwa co do np ostatniego spotu w Skarbimierzu...

Bylismy u Was po raz pierwszy i napewno nie poraz ostatni-bardzo nam sie podobalo ale jednoglosnie stwierdzilismy ze istnialo duze zagrozenie wlasnie przez takich kozakow jak wyzej pisaliscie... W poznaniu spotykaja sie co niedziele o 15 rozne kluby z calego miasta,od BMW po CC,Hondy,Ople itd- kazdy ma "swoje niepisane" miejsce na placu i wie gdzie sie ma ustawic... Jest rowniez miejsce do utylizowania opon i zasada ogolna dla wszystkich jest taka ze jak jeden kreci to nikt nie ma prawa tam wjechac(jak sa takie sytuacje to blyskawicznie taki pacjent jest wyrzucony z placu i ma zakaz na dlugi czas) to samo tyczy sie wyscigow na 400m/nikt nie ma prawa jechac po lini scigajacych sie aut... Na nocnych wyscigach to juz wogole jest reżim-i bardzo dobrze- po to sie spotykamy zeby pogadac,podziwiac swoje autka i czuc sie przy tym bezpiecznie...Wiadomo ze zawsze sie znajdzie jakas czarna owca ale trzeba ja jak najszybciej uspokoic...

Mimo ze troszke zamieszania bylo jeszcze raz dziekuje Wam w imieniu swoim i wszystkich klubowiczow ktorzy byli z wizyta w Waszym miescie

Pozdrawiam <bmw_3>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może napisac te zasady w zaproszeniu na spota które kazdy z nas dostaje... w monencie kiedy jest lista na fotum-po wpisaniu swojej obecności dana osoba potwierdza tym samym, że została poinformowana o zasadach bezpieczeństwa , godząc się ich przestrzegac :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może napisac te zasady w zaproszeniu na spota które kazdy z nas dostaje... w monencie kiedy jest lista na fotum-po wpisaniu swojej obecności dana osoba potwierdza tym samym, że została poinformowana o zasadach bezpieczeństwa , godząc się ich przestrzegac :wink:

No tylko problem polega na tym ze kto czyta forum to zarówno z BCC jak i od nas

zna te zasady i wie jak sie zachowywac zeby nie stwarzac niebezpiecznych akcji.

Raczej problem polega na wyegzekwowaniu tego od ludzi ktorzy nie czytaja tego

czy innego tematu o spotach :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej problem polega na wyegzekwowaniu tego od ludzi ktorzy nie czytaja tego

czy innego tematu o spotach

Wynajecie firmy ochroniarskiej to nie duzy koszt ,a na takiej imprezie napewno bywa przydatna... u nas zawsze sa ludzie z ochrony (za free bo to znajomi) ktorzy potrzfia takim wytlumaczyc blyskawicznie jak nalezy sie zachowywac :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na takich nielegalach ciężko o utrzymanie odpowiedniego bezpieczeństwa bo większość osób robi co chce i co im sie podoba <bmw_4>

Nie zawsze można mieć 100%ową pewność że mniejszość dostosuje się do większości i będzie przestrzegała zasad których zazwyczaj nie ma na takich spotach.

Ciężko więc wymagać od ludzi zgrania się, mimo że to jest dla dobra ogółu a jadnocześniej dla pojedyńczych jednostek... <bmw_2>

Każdy powinien mieć na uwadze bezpieczeństwo swoje a jednocześniej innych uczestników takich spotów jednak później okazuje sie na miejscu ze takie "zasady" nikogo nie obowiązują bo to przecież nielegal i jest "samowolka' która różnie może się skończyć... a czasami brak wyobraźni może być tragiczny w skutkach a tego każdy chce uniknąć wybierając się na spot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie poradzimy nic na to, że niektórzy ludzie myślą tylko o sobie. Nie zważają na innych użytkowników lotniska. Wiadomo, że może bawić się na nim każdy, więc zostaje nam tylko odgradzanie się od innych.

Nie mam nic przeciwko innym markom czy ich właścicielom, ale tylko wtedy, kiedy sa rozważni i nie przelatują jak wiatr przed nosem.

Również nie mam nic przeciwko intergracji z innymi klubami, tylko Panowie troszkę rozsądku. <bmw_3>

Najbardziej odpowiadałoby nam miejsce przy szuterku ( tak jak rozrysował Rafałs) ale wiadomo, że nie możemy sobie zając go tylko dla siebie, gdyż lotnisko to nie nasza własność. Pamiętam takie czasy, kiedy jeżdziliśmy do Skarbimierza i cała okolica szuterkowa była nasza, to były piękne czasy :wink: :wink: :wink:

Ale teraz mamy jak mamy i proponowałabym delikatne zaznaczenie terenu oponami, gałęziami i czym tam będzie można. Jeżeli o mnie chodzi jak zostałabym w okolicy szuterkowej a nie na głównym placu. Jeżeli ktoś z innych śmigiełek będzie chciał bawić się z nami, proszę bardzo, ale na naszych zasadach.

Dobrze, że do tej pory czyjś brak wyobraźni nie przyczynił się do tragedii i mam nadzieję, że nigdy do niej do dojdzie. Ustalanie zasad raczej nic nie da, bo każdy i tak będzie robił co chce. Możemy jedynie podejść do takiego delikwenta i 'delikatnie' dac mu do zrozumienia, że nie jest sam. <bmw_4>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm przeczytałęm wasze posty i napisze krótka riposte bo ledwo siedze po pracy /

piszecie ze sie odgrodzicie na szuterk0u oponami proszę bardzo , bardzo miło / ale czy pamietacie około miesiac temu na szuterku jak latała po tym wąskim pasie prawie miedzy ludzmi szary metal e34? wtedy nikomu ale to nikomu zadne opony gałęzie i inne by nie pomogły / na moje oko i bcc jest duzo bezpieczniej na pasie ze wzgledu na logicznie wieksza ilosc miejsca / pozatym wszystkich sytuacji sie nie da przewidziec bo gdybym ja tak np. zrobił w ostatnia niedziele to bym nie jezdził zamiast 325 126p <lol2> :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie :wink: spotkamy się na następnym spocie a wtedy pomyślimy co robić <bmw_1>

na głupotę nie ma siły
Może i nie ma na nią siły ale na pewno można ją stłumić i nie pozwolić by się rozprzestrzeniła <bmw_4> bynajmniej nie wpuścimy ją w nasze towarzystwo <bmw_2>
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale czy pamietacie około miesiac temu na szuterku jak latała po tym wąskim pasie prawie miedzy ludzmi szary metal e34? wtedy nikomu ale to nikomu zadne opony gałęzie i inne by nie pomogły

Myślę,że gdyby widział stertę opon przed sobą to nie rozpędzał by się tak i w nie nie wieżdzał choć trochę obawiając sie przynajmniej o swoje auto.

Baran twoja sytuacja z 27.01.miała inne przyczyny,więc

Więc może idiotów napotkanych przejeżdzających w poprzek 400m / wjeżdzających między pachołki jak jest próba czasowa lub przejezdzających z duża predkością obok ludzi trzeba poprostu namierzać i zabijać bo z tego co tu piszecie to nie ma na nich innego sposobu

Wpadamy czy na szuterek czy na główną płytę sensownie się odgradzamy i tyle.

Jeśli ktoś chce sie z nami pobawić to na naszych zasadach.

Jeśli ktoś np widząc grupkę ludzi odgrodzonych np.taśmą i oponami mimo wszystko wjezdza i cuduje to jest to idiota czystej krwi i nie myślę go grzecznie prosić by tego nie robił a jak zdarzy się jakieś nieszczęście z udziałem takiego idioty to go dobiję.

na moje oko i bcc jest duzo bezpieczniej na pasie ze wzgledu na logicznie wieksza ilosc miejsca

Płyta główna jest ogromna i miejsca jest dużo ale ostatnio zorganizowaliśmy sobie tylko kawałek/slalom/pachołki/opony może jakieś 200m.kw i okazało sie ,już się przestali ścigać ,już 4/5 płyty głównej opustoszało i fisiowanki zaczeły się przy naszych pachołkach.Więc jeśli interesuje ich(tych innych) to co my robimy to na naszych zasadach.

BCC I Maxbimmer jakoś potrafią się dostosować to dlaczego inni mieli by nie.A jeśli będą wariować to nie zostaną zignorowani

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam poczytalem wszystko dokladnie ,a bylem wtedu pare razy na spotach i bylo w miare bezpiecznie ,ale ostanie razy tyko patzrec jak ktos zginie ,a duzo nie trzeba .Wtedy dopiero sie zacznie zabawa.Jest tak duzo ludzi ,ze mowienie i upominanie moze pomoc ,ale to bedzie chwila i zrobi to samo .Przyjdzie moment oby nie ze bedzie radiowoz na pasie i juz wtedy nie bedzie tak fajnie ,ale bezpiecznie .Trzeba to zrobic miedzy soba ,zobaczymy czy sie da .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm zarzuce konkretami / abstrachujac od mojego dzwona który był na własne moje życzenie / nieuwage / itd itd / ostatni kolizja była w zeszłym roku gdy zjechał sie tuning opole - i koleś z mazdy zaczał sie wsciekac a niestety nasz miejscowy cymbał w niego wjechał bądz na odwrót ( suma sum arum nie zwrócił uwagi na świrujacego na środku pasa a powinien / zakończyło sie przyjazdem policji / wioską i wstydem obydwu stron / obydwa auta juz nigdy nie pojawiły sie na pasie - bynajmniej ja nie widziałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu pewnie też myśleli,że pas jest tylko ich a skończyło się jak się skończyło.

obydwa auta juz nigdy nie pojawiły sie na pasie - bynajmniej ja nie widziałem
Może zrozumieli jakimś cudem,że są nie tylko zagrożeniem dla innych ale też i dla samych siebie <bmw_1>
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ciekawe rozwiązanie,a mianowicie co powiecie jakby teren np.slalomu odgrodzic czterema slubkami(takie "robolskie",cienkie,metalowe) na kazdej krawedzi i polączyc je rowniez "robolską" tasmą (wiecie-taka w czerwono-biale paski) Wjazd bedzie jeden i zaden imbecyl nadprogramowo niewjedzie.Niewydaje mi sie zeby ktos byl na tyle bezczelny i jeb....y zeby tasme taranowac zeby sobie przejazd zrobic lub poswirowac w niebezpiecznej odleglosci.

Mam jeszcze jedno pytanko.Czy ktos wie do jakiego klubu nalezy np.granatowa mazda 323f co byla ostatnio?? Lub civic sedan z pseudo sportowym wydechem(kolorku niepamietam)

Mysle ze zagrozenie to ludzie wlasnie jak Ci wymienieni.Jeden z drugim niebedzie swirowal gdzies dalej gdzie bezpiecznie tylko przy ludziach,miedzy autami ,bo on jest kozak i mysli ze jest fajny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mordulec

W takim razie mozemy sprobowac z oznaczeniem np szuterka tasmą i zobaczymy jak

sie to sprawdzi w praktyce :wink:

A tak z drugiej strony pomyslalem sobie , moze by zrobic "galerie gwiazd" które nie

potrafią sie zachowac i smigaja po 100kmh miedzy ludzmi -> i wrzucac do jakiegos

oddzielnego tematu zdjecia samochodów w/w gosci tak zeby bylo widac tablice , moze

jak jeden z drugim zobaczy swoje foty to sie zastanowi nad tym co robi :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...