Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Jaki olej do M54B30?


Demus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! kto ci tak powiedzial ze 0W40 to nieporozumienie? ludzie to rozne glupoty wygaduja hehe.Do twojego silnika zalecany jest olej wlasnie 0W40 takze jezdzisz na dobrym ale alternatywnie na zroznicowany klimat zalecany jest 5W30 dla tego silnika i taki bym zalał bo silnik juz ma troszke przejechane pozatym niemusi byc to castrol ja zawsze zalewam mobila albo valvoline.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Niedługo czeka mnie wymiana oleju. Aktualnie jeżdzę na Castrol Edge 0W40. Doszły mnie słuchy że oleje 0W to nieporozumienie i lepiej ich unikać. Zastanawiam się nad Castrolem 5W30. Autko ma przebieg 200 kkm i bierze około 0,5 l/100km.

No chłopie... jak Ci pali pół litra oleju na 100 km ;p to silnik sobie albo remontujesz albo wyrzucasz ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mordulec

Jak masz juz nakulane 200tysiaków to zalej sobie Valvoline 5W40 Maxlife

jeden z najlepszych olejów do beemek , ma bardzo mało detergentów przez co

nie wypłucze zbyt wiele syfu z silnika , co wiecej zawiera sporo uszlachetniaczy

i w pewnym stopniu regeneruje uszczelniacze w silniku.

Jak kupiłem E32 to gosc cos sciemniał z olejem ze niby mobil potem mowil ze

castrol , poderzejam ze jakies jeszcze inne tansze gówno było zalane.

Dlatego po kupnie , wymieniłem na połsyntetyk Castrol Magnatec 10W40 a po 7tys

wywaliłem (efekt to rzadkie siuśki moze i czyste ale totalna rzadziźna) i teraz

zalałem własnie syntetyka Valvoline'a.

Ja mam u siebie w tej chwili na blacie 315tys i latam na pełnym syntetyku.

Castrole i Mobile maja za duzo detergentów w sobie i niestety lubią wymyc silnik do

czystego a inna sprawa ze po przebiegu 7tys tracą parametry i są zbyt rzadkie :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
No i wymieniłem. Zalałem Castrola 5W30. Własnoręcznie skasowałem inspekcję i wyświetla mi ze następna wymiana za 25000 km. Olej niby Longlife ale 25 tysięcy na jednym oleju to chyba przesada. Wymienię po 15

Nic nie kombinuj, ten samochód sam Ci powie kiedy wymienić olej . Jak będziesz szalał i na każdym biegu szedł pod czerwone pole, komputer sam przeliczy za ile kilometrów ma być wymiana (odpowiednio skróci czas wymiany). Oczywiście jeśli chcesz wymienić za 15tys km to możesz. Jednak nie uzyskasz tym nic nadzwyczajnego. Pamiętaj, że wskazanie 25000km jest ustawione przez BMW, a tam raczej wiedzą co robią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...