Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Żarówki H1 OSRAM COOL BLUE


Predator

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałbym zamontować w swoim E32 takowe żarówki: http://moto.allegro.pl/item679724571_h1_osram_cool_blue_12v_55w_zarowki_xenon_w_wa_fvat.html , zastanawia mnie na ile skutecznie oświetlą drogę i czy rzeczywiście kolor światła jest taki jak Xenon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobne żarówki tylko "chinszczynzę" i powiem, że kolor faktycznie był biały (no może lekko niebieski). Przez pierwsze 2 tygodnie super, później świeciły jak rozładowana latarka ;) - no ale to mowa o żarówkach za 25pln (2sztuki).

Philips i OSRAM to już wyższa półka i ich żywotność powinna być długa.

Myślę, że możesz spokojnie zamontować OSRAM, bo na pewno będą lepiej świeciły niż zwykłe (inny kolor), ale czy zasięg się zwiększy... może trochę (niedużo).

Ps. A może zdecydujesz się na takie coś : http://www.allegro.pl/item678861505_philips_zestaw_h1_12v_60_55w_2szt_night_guide.html

Tu masz porównanie Osram Cool Blue H1 ze zwykłymi H1 :

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem Philips Bluevision i po przejściu na nie zauważyłem różnicę,zwłaszcza w nocy,nie świecą na niebiesko tylko dają dobre jasne światło.Żywotność całkiem przyzwoita ale ponoć może być krótsza niż w zwykłych (i o tym ostrzegają na opakowaniach),ja nie zauważyłem znaczącej różnicy. :) w każdym razie polecam.

takim az niebieskim swiatłem swieca?? cos mi sie nie chce wierzyc przeciez to jest xenon i zwykła H1

W Jazda Polska na TVN Turbo pan Bielak tłumaczył to zjawisko...Poprostu zwykłe żarówki świecą żółtym światłem,do którego jesteśmy przyzwyczajeni,po wrzuceniu innych żarówek "białych" wydaje nam się że świecą na niebiesko...jeszcze jakiś tam czynnik nie tylko przyzwyczajenie wpływa na to. happy_bmw nie pamiętam dokładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To foto które wkleiłem, jest z forum chyba VW Golf i koleś zamontował jedną żarówkę Osram... a drugą zwykła i pokazał foto. Nie jest to xenon.

Kolega ma też Golfa i załozył podobne żarówki i właśnie świeci (widać) jak xenon a jest to zwykła żarówka tylko typu BlueVision na soczewce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiscie polecam OSRAM NIGHT BREAKER wedlug mnie i moich obserwacji naj jasniej swiecace zarowki kolorem bialym, a nie jakims zdechlym niebieskim.... Ja mam je juz prawie pol roku i ciagle swieca. Polecam takze rozkrecenie kloszy i wypolerowanie szkla i soczewki od wewnatrz.... jesli masz nadpalone odblysniki to nawet 1000W nie pomoze i polecam wymienic na nie wypalone efekt jest swietny dobre soczewki z Night breakerami swieca bardzo jasno i daleko. <bmw_1> <bmw_1>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaram sie je kupic w najblizszym czasie i podziele sie spostrzezeniami.

Ja osobiscie polecam OSRAM NIGHT BREAKER wedlug mnie i moich obserwacji naj jasniej swiecace zarowki kolorem bialym, a nie jakims zdechlym niebieskim.... Ja mam je juz prawie pol roku i ciagle swieca. Polecam takze rozkrecenie kloszy i wypolerowanie szkla i soczewki od wewnatrz.... jesli masz nadpalone odblysniki to nawet 1000W nie pomoze i polecam wymienic na nie wypalone efekt jest swietny dobre soczewki z Night breakerami swieca bardzo jasno i daleko. <bmw_1> <bmw_1>

Klosze i soczewki mam wyczyszczone ( polerowanie soczewki jest bezsensowne tak samo jak polerowanie klosza reflektora ), odbłyśniki jak ostatnio oglądałem nie były wypalone. Jeżeli chodzi o sam efekt świecenia to nie można im niczego zarzucić, tanie xenony z chin się chowają.

Chętnie zastąpił bym czymś żarówki w przednich światłach postojowych ponieważ nie podoba mi się barwa światła jaka dają. Niestety nie mogę zamontować białej diody dlatego ze komputer odbiera je jako przepaloną żarówkę, może ktoś ma jakiś pomysł ( nie chodzi mi oczywiście o tandetnie barwione żarówki tylko o coś co da białe lub delikatnie niebieskawe światło )

Dzięki wszystkim za zainteresowanie i czekam na dalsze rady <bmw_1>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...