r4ll

Przyjaciel forum
 • Liczba zawartości

  974
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  25

Ostatnia wygrana r4ll w dniu 8 Marzec

Użytkownicy przyznają r4ll punkty reputacji!

Reputacja

447 Excellent

O r4ll

 • Tytuł
  Zaawansowany

Informacje:

 • Mój samochód
  f30 328i
 • Skąd
  Kępno / Wroc

Ostatnie wizyty

2482 wyświetleń profilu
 1. r4ll

  Dzień dobry wszystkim

  Witaj. M5 wiadomo.
 2. Po co bawić się z zmianę ecu. Zrób chipa i szafa gra.
 3. Tył siedzi dziwnie nisko. Na pewno będziesz zadowolony z kultury pracy jednostki, ale nie ze spalania, które będzie 2x takie jak w volvo. Zdjęcia ciemne, niewiele z nich da się zauważyć. Jak masz blisko to jedź Jak chcesz profesjonalnej diagnostyki auta to skorzystaj z firm takich jak bimmer-check czy bimmer-diag. Te jednostki 2.5 miały w któryś rocznikach problemy z pękającymi głowicami bodajże. Więcej na pewno się dowiesz tu: https://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=8&t=111567
 4. r4ll

  E46 czy e92

  Każdy ma inne poczucie estetyki i nie dostaniesz tu obiektywnych odpowiedzi. Zajechane e92 będzie gorsze niz zadbane e46. Zajechane e46 bedzie gorsze od zdrowej e92. Bolączek tych silników jest b.dużo opisane na polskich forach. Znajdź jakąś e92 w okolicy, przejedź się. Sam oceń Czy to dla Ciebie ewolucja czy krok w tył. Zwykłe zawieszenie będzie inne w odbiorze niż mpakietowe itd. itp. Jak chcesz być pewny i nie żałować, że zmieniłeś na lepsze czy może tylko straciłeś pieniądze to szukaj e9x z 6 cylindrami pod maską.
 5. r4ll

  Witam :)

  Wygląda super, pytaniami się nie krępuj ale jest pewien warunek. Za każde pytanie aktualizacja zdjęć Nie no żartuje. Auto super, z pewnością zasługuje na solidną galerię.
 6. https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=361472
 7. Budowałem przetwornice na polibudzie i nie jest to rocket science. Dziwi mnie po prostu ze nie ma takiego komercyjnego, powszechnego rozwiązania.
 8. Dziwi mnie to, ze w gniazdku mamy 12V i przetwornica zamienia nam na prąd zmienny 230V ~50Hz po czym wpinamy lapka zasilaczem w przetwornice który prostuje prąd i na wyjściu do lapka podaje 20V DC Chyba prościej byłoby podbić napięcie i obyć się bez przetwornicy (przy założeniu, że chcemy zasilić tylko lapka).
 9. r4ll

  Najt Marcowy

  @monka Już czekając na swoją kolej na myjni mówie do żonki: "Patrz, nasi tu so"
 10. r4ll

  Jaki olej do 530d xd?

  Michu z m4k garage dał fajny #protip. Mało kto wie, że w Polsce dopuszczalne nazywanie jest olejow syntetycznyzowanych które syntetycznymi nie są. Zawierają one 3 grupe tzw. HC (hydrocrackowaną) i jest to mówiąc w największym uproszczeniu syntetyzowana baza mineralna. Parametry podobne, ale jednak nie to co syntetyk. Cena niższa, plakietka full synthetic i można nabijać Polaczków w butelkę. W DE te oleje nazywają się syntetyzowanymi np motul xcess i nie mają prawa mieć na etykiecie napisu 'full synthetic'. A syntetyczne mogą być tylko te, które w 100% mają tylko IV i V grupę olejową. Kolejno PAO i estry. Wracając do Micha to polecił by sprawdzić czy olej X u nas sprzedawany jako syntetyczny również jest full synthetic na niemieckich ogłoszeniach/sklepach/portalach, czy tylko jedynie syntetyzowany, a następnie wystrzegać się tych, na których próbują nas wałować.
 11. u Hubert co to się stało że sprzedajesz? Dla zainteresowanych dodam, że auto na pewno było bardzo dbane
 12. r4ll

  Najt Marcowy

  Wrzucam foty: https://imgur.com/a/mr5gJUN
 13. r4ll

  Najt Marcowy

  Będziemy