pidey

Użytkownicy
 • Liczba zawartości

  236
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  3

Ostatnia wygrana pidey w dniu 7 Styczeń 2016

Użytkownicy przyznają pidey punkty reputacji!

Reputacja

192 Excellent

O pidey

 • Tytuł
  Zaawansowany
 • Urodziny 17.11.1962

Informacje:

 • Mój samochód
  E39 525i Touring '01
 • Skąd
  Wrocław - stadion miejski

Ostatnie wizyty

842 wyświetleń profilu
 1. pidey

  Błędy

  Ponieważ wiele przyczyn może powodować podobne objawy i generować zbliżone błędy należy obserwować live data i wyciągnąć wnioski. Może sonda pierwsza a może tylko coś w dolocie a sonda wywala nieprawidłowe odczyty? Tylko analiza danych pomoże. Co do drugiej części to prawdopodobnie uwalona grzałka termostatu, ale to nie jest już błąd krytyczny i też trzeba przeanalizować dane i zachowanie.
 2. pidey

  [520i] M52 Błedy (klimatyzacja)

  Jeżeli jest to E39: - błąd nr 10 możesz się nie przejmować - dotyczy czujnika smrodu który jest z boku przy wlocie na chłodnicę a wykrywa smród w korku i przełącza na wew. obieg, nie ma wpływu na pracę klimy, - błąd 21 - masz jakąś awarie pompy wodnej dodatkowej- prawdopodobnie jest to ta na samym dole przy/pod chłodnicą lub w innym miejscu a wspomaga wewnętrzny obieg. - pozostałe błędy obstawiałbym zwarcie (zalanie) na wtyczce, uszkodzenie potencjometru (czujnika położenia) od jednej z klap obiegu powietrza dla klimy (trudno będzie zlokalizować) lub po prostu moduł klimy coś szwankuje na złączach (rozebrać, przeczyścić i wentylatorek też).
 3. pidey

  [520i] Błąd przepływomierza.

  W INPA dalej na zakładkach bodajże "analog 2" masz jeden z punktów o wartości jakie podaje MAF. Daj tego scrina. Ten błąd jest sporadyczny i nie jest stały więc coś się dzieje ale trzeba znaleźć przyczynę - może pada MAF, może tylko brudny a może podaje zawyżone albo zaniżone wartości bo coś z dolotem lub paliwem się dzieje. Najlepiej pokaż wszystkie dane "live data".
 4. Albo wersja INPA do bani albo kabel coś nie teges albo jedno i drugie razem. Dokładnie i ze zrozumieniem instalować INPA.
 5. Wygląda na to, że leje paliwem. Zwłaszcza na 3 i 6 cylindrze, ale jak okaże się że wtryski to i tak będziesz robił wszystkie. Zamień miejscami wtryski i obserwuj czy spalanie stukowe (rough) zmieni miejsca.
 6. pidey

  [m54b30] bogata mieszanka

  Sprawdzałeś ciśnienia na katach? Może kat na 2 banku jest już przytkany? Pirometrem sprawdzaj temp katów na wyjściu - porównuj między obyma - tylko to trzeba szybko bo się temp wyrównuje przez masę grzewczą blachy. Jakie wartości mają długie korekty na 1 i 2 banku? DISA nowa ale czy działa - sprawdzałeś?
 7. W lewo i prawo ale do końca.
 8. pidey

  Yaw sensor a sterownik ABS/DSC 002

  Częsta przypadłość - popękane wewnętrzne połączenia w sterowniku - do polutowania ale musisz mieć dobrą lutownicę, sprawne oko a jeszcze lepiej dobrą dużą lupę i pewną spokojną rękę . zaznaczyłem na zdjęciu o które połączenia chodzi w sterownikach DSC nr 001. Oczywiście po kompletnej diagnozie musisz być absolutnie pewien, że to wina sterownika bo bez pewności lepiej tam nie zaglądać. Połączenia są wykonane z drutu aluminiowego i jego nie da się lutować ale trzeba je zastąpić miedzianymi - tylko te co są pęknięte.
 9. pidey

  rozłączająca się klima

  Miałem u siebie podobny motyw, z tym, że dochodziły jeszcze problemy w ogóle z wentylatorem nawiewu i brak grzania szyby. Oczywiście "jeż" mi adrenalinę podnosił. Naprawiłem - polutowałem co trzeba i działa. Skoro błędów na klimie nie ma to raczej czujnik AUC jest OK - to ten od smrodów w korku.
 10. pidey

  Bagnet w oleju :(

  Przy wymianie odmy i rurek chyba Ty albo mechanik zapomniał sprawdzić drożność rurki bagnetu. U mnie ona była mocno przytkana masełkiem i musiałem ją dobrze przedmuchać. Teraz nie mam już na bagnecie masełka a i pomiar zawsze jest OK.
 11. pidey

  e39 540 warsztat wroclaw

  Ewentualnie u CzAkSs'a na Karwińskiej?
 12. Wasze problemy wynikają z tego, że każdy ma innego lapka, różnych producentów czy tablet a więc różne konfiguracje sprzętowe i u jednego zadziała na COM2 a u innego na COM1. Po podłączeniu interfejsu do lapka/tebletu należy sprawdzić jakiego COM'a przydzielił system i tak ustawić Ediabas. Mam zainstalowaną INPA na dwóch lapkach z Win7 i Win10 a także na tablecie z Win10 i po prawidłowym skonfigurowaniu od razu działała poprawnie.
 13. Starego jeża niech pogoni do lasu i przygarnie nowego , będzie po problemie. Ten błąd to głównie i najczęściej jeż; sam niedawno go u siebie robiłem - raz działał wentylator a raz nie, ale częściej nie chciał gadać .
 14. Wpis w LM wyłączysz bez problemu ale nie spotkałem się z "LED'ami" o rezystancji identycznej z ori żarówką - byłoby to bez sensu. Z drugiej strony bez sensu jest wyłączanie kontroli żarówek jak są dostępne zamienniki LED z kontrolą CAN. Kilkukrotne mignięcie LED'ów zaraz po włączeniu stacyjki nie stanowi jakiegokolwiek problemu. LED'y mają bardzo małą bezwładność krótki czas reakcji na napięcie zasilania i bez względu na rezystancję i tak będą mignięcia (pierwsze kilka sekund po włączeniu stacyjki).
 15. pidey

  Xenony nie chcą odpalić

  Zastanów się nad protokołem CAN (ogólnie o kontroli spalonych żarówek bądź w ogóle istnienia obciążenia) i wszystko będzie jasne. Dla sterownika zwykła żarówka to nie to samo co przetwornica xenon.