Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat



Młoda

Rekomendowane odpowiedzi

Kobietki.... powymyslajmy wspolnie jakies zagadki i konkursy dla dzieciaczków. Bo zbliza sie termin w ktorym mamy ich odwiedzic a konkursów jeszcze nie mamy. No jako pierwszy idzie konkurs na najladniej namalowany samochód BMW 8)8)( do tego konkursu wydaje mi sie ze trzeba bedzie powolac jakas ala komisje(jury,hehe) ktore wybierze np. trzy rysunki i nagrodzi dzieci) a potem moze jakies zagadki? Ja niedługo zrobie jakies małe projekty dyplomów dla dzieci...;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja myślałam o zagadkach dla dzieci. Powiedźcie mi tylko proszę ile te dzieciaczki mają lat, jaki jest przedział wiekowy? Jeśli są to maluchy to powiedzmy zadajemy im pytanie nie wiem np typu: czarne mamy buzie, carne nawet brody, kiedy na deserek zjadamy .... ( jagody). Takie śmieszne zagadko-rymowanki i kto nazbiera najwięcej punktów to dostanie nagrodę. Zrobić jakieś powiedzmy 3 miejsca. Co do tych rymowanek to znalazłam na necie bo taka twórcza to ja nie jestem :)

tak sobie jeszcze pomyślałam , że skoro to mikołaj to czy ktoś mógłby się za takie przebrać :) może ktoś ma dostęp do przebrania mikołaja? albo zakupimy sobie takie czapki mikołaja na allegro są za 1 zł :) jakby co to wrzucam linka:

http://allegro.pl/promocja-czapka-mikolaja-mikolaj-swieta-i1286983503.html

Edytowane przez cindy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey troche tych zabaw dla dzieci i integrujących grupe jest :) kiedys na zajecia musiałam przygotowac taki konspekt zajęc, oto pare z nich:

1. Wolne komórkiPrzygotowuje się o jedno krzesło mniej, niż liczba uczestników zabawy i układa się je w koło. Każdy siedzi na swoim krześle. Jedna osoba, która pozostała bez krzesła staje na środku i wywołuje niektórych uczestników zabawy do spaceru wokół krzeseł pytając np. "Kto wypił dzisiaj na śniadanie mleko?" Wtedy z krzeseł podnoszą się te osoby i razem z wywołującym spacerują w kółku przed krzesłami. Na komendę wywołującego: "koniec spaceru" każdy biegnie do wolnego krzesła. Ta osoba, która pozostała bez krzesła jest teraz osobą wywołującą. Zabawa bardzo prosta, ale wywołuje wielkie ożywienie i śmiech. Sprzyja również poznawaniu się.

2.

Ptaszku zaszczebiotajWszyscy siadają na krzesłach w kole. Jedna osoba zostaje na środku i jej zawiązuje się oczy chustką. W tym czasie wszyscy zamieniają miejscami. Następnie osoba będąca w środku podchodzi do jednej osoby, siada jej na kolanach i mówi np. ptaszku zaszczebiotaj (lub świnko "zachrumkaj", myszko piśnij, kurko zagdacz itp.). Uczestnik gry, na kolanach którego usiadła osoba ze środka, musi wydać odpowiedni głos zgodny z jej życzeniem. Jeżeli osoba ze środka odgadła kto wydał ten głos następuje zamiana rolami i zdemaskowany uczestnik idzie do środka. Jeżeli nie - szuka dalej. Gra wywołuje dużo radości.

3.SkojarzeniaUczestnicy zabawy tworzą koło. Jedna osoba mówi jakieś słowo np. "noc". Następna osoba mówi wyraz, który jej się kojarzy z tym wyrazem np. "księżyc", kolejna osoba słowo, które kojarzy jej się z ostatnio usłyszanym, np. "kosmos", itd. W zabawie można ustalić, że używamy tylko np. rzeczowników czy przymiotników. Dodatkowo można ustalić limit czasu. Dla tych uczestników zabawy, którzy nie użyli odpowiedniej formy (np. rzeczownika), przekroczyli czas do namysłu można wprowadzić fanty (które trzeba będzie "wykupić" po zakończonej zabawie). Zabawa ta jest wesoła (tym bardziej, że niektórzy uczestnicy zabawy miewają niesamowite skojarzenia), ożywia i pobudza uwagę.

4.

Kapelusz z pytaniami i odpowiedziami

Wszyscy uczestnicy zabawy piszą na małych kartkach swoje pytania, na które chcieliby uzyskać odpowiedź od innych uczestników grupy - oczywiście nie adresując je do konkretnej osoby. Każdy może napisać po kilka pytań, ale każde pytanie musi być na osobnej kartce. Kartki z pytaniami wrzuca się np. do kapelusza i dokładnie miesza. Potem kolejno każdy z uczestników podchodzi, wyciąga jedną kartkę i odpowiada. Pytania te nie powinny być zbyt osobiste, zwłaszcza jeżeli uczestnicy jeszcze się niezbyt dobrze znają. Przykładowe pytania: Jak jest Twoja ulubiona potrawa?, Jak spędziłeś wczorajsze popołudnie?, Twoja ulubiona książka to..., Co sądzisz o tej zabawie w pytania i odpowiedzi?, Jak myślisz, czy są okoliczności usprawiedliwiające kłamstwo?, itd. Pytania mogą być bardzo poważne albo bardziej humorystyczne. Zabawa sprzyja wzajemnemu poznaniu się.

Jak bede miala wiecej czasu dodam jeszcze pare :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli moglbym cos zasugerowac, to ta pierwsza zabawa, ktora znam z doswiadczenia jest troche taka jakby to powiedziec, niebezpieczna ;) kiedys jak to ogladalem to dzieciaki sie zabijaly o wolne krzeslo, lacznie z zabieraniem takiego na ktore ktos juz siadal ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zabawy weselne

trzeba przetestowac ;)

Jesli moglbym cos zasugerowac, to ta pierwsza zabawa, ktora znam z doswiadczenia jest troche taka jakby to powiedziec, niebezpieczna kiedys jak to ogladalem to dzieciaki sie zabijaly o wolne krzeslo, lacznie z zabieraniem takiego na ktore ktos juz siadal

każda sugestia jest dobra :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze pare propozycji ;)

Wspólne pisanie bajek

Uczestnicy siadają w kole. Każdy z nich ma kartki (najlepiej kilka kartek doklejonych jedna do drugiej) i długopis. Jeżeli uczestników jest więcej kartki wręczamy np. co drugiej osobie. Każdy (posiadający kartkę) pisze u samej góry jedno zdanie - początek bajki- ale w taki sposób aby ostatni wyraz znalazł się

w następnej linii, np.:Za górami, za lasami była maleńka chatka w której żyli dwaj krasnale Następnie zagina kartkę tak aby nie było widoczne zdanie, ale aby był widoczny ostatni wyraz (zagięcie kartki dodatkowo można spiąć np. spinaczem biurowym). Kartkę podaje osobie siedzącej obok. Ta z kolei dopisuje swoje zdanie, które będzie wiązało się z widocznym wyrazem dokładnie w taki sam sposób jak pierwsza osoba (tzn. pisze zdanie w taki sposób aby ostatni wyraz był poniżej) i znowu zawija kartkę, podaje sąsiadowi i tak dalej aż kartka obejdzie np. kilka razy wszystkich uczestników. Oczywiście w tym samym czasie wokół krąży co najmniej kilka kartek. Jeżeli dana kartka kończy się można do niej dokleić następną. Po pewnym czasie ogłaszamy zakończenie pisania bajek - ci uczestnicy, u których są kartki piszą ostatnie zakończające bajkę zdanie. Następnie rozwijamy kartki i głośno odczytujemy bajki zapewne przy ogólnym śmiechu do łez.

Pantomima

Wszystkich uczestników dzielimy np. na dwie grupy (można również poprowadzić zabawę bez podziału na grupy). Prowadzący wybiera dowolną osobę z jednej grupy i pokazuje jej zapisane na kartce hasło (może to być np. tytuł filmu, przysłowie, powiedzenie, nazwa czegoś). Osoba ta zwraca się w kierunku uczestników zabawy i bez słów próbuje przedstawić hasło z kartki. Odgadują wszyscy. Która grupa odgadnie jako pierwsza, ta typuje osobę do przedstawiania następnego hasła oraz w nagrodę otrzymuje punkt,

np. cukierek. Wygrywa ta grupa która zebrała najwięcej cukierków. Oczywiście konsumpcja nagrody jest wspólna. Prowadzący powinien mieć przygotowaną nagrodę pocieszenia dla grupy, która przegrała. Zamiast pantomimy, hasła można rysować (również nie używając słów). Zabawa ćwiczy spostrzegawczość, zdolność kojarzenia, pamięć. Wywołuje wiele radości ( to takie inne kalabury :) )

W sieci

Dzięki przeprowadzaniu tej zabawy dzieci mogą lepiej i prędzej poznać swoje imiona. Zmusza ona również do skupienia się i precyzji w podawaniu kłębka nici koledze. Zajęcie ma charakter spokojny i mobilizuje do współpracy całej grupy.

Przebieg zabawy:

Wszystkie dzieci siedzą w kole na krzesełkach. Prowadzący podaje jednemu dziecku kłębek wełny, którego koniec uczestnik zabawy chwyta do lewej ręki. Prawą natomiast rzuca kłębek koledze głośno wypowiadając jego imię. Ten z kolei chwyta koniec nitki prawą ręką, a lewą rzuca do dowolnie wybranego kolegi. Zabawa toczy się tak długo, aż wełna w kłębku skończy się, a pomiędzy dziećmi zostanie utworzona sieć.

Fajna zabawa jest także poprzez ćwiczenia, sa one przystosowane dla dzieci zdrowych, niepełnosparwnych i także dzieci z domów dziecka, które czasem mają problem z emocjami lub kontaktem z drugim czlowiekiem. Może wygladają dziwnie ale sama na sobie to przetestowałam i był ubaw po pachy :-P pare przykładów:

1. Tapczan” =- dorosły kładzie się na wznak – dziecko kładzie się na dorosłym.

2. „Paczka” – dziecko lub dorosły zwija się „w paczkę” – kłębek. Druga osoba usiłuje rozwiązać „paczkę” tzn. rozprostować nogi i ręce osoby zwiniętej w kłębek.

3. „Skała”- jedna osoba klęka na kolanach podpierając się rękami. Dziecko usiłuje przewrócić „skałę”.

4. Naleśnik” – jedno lub dwoje dzieci zawijamy w koc (jak naleśnik) i toczymy po podłodze.

5. „Tunel” – dorośli w szeregu klęczą na kolanach podpierając się rękami – powstaje „tunel”, pod którym przechodzą dzieci. Jedna osoba pilnuje aby wszystkie dzieci wchodziły jednym wejściem.

6. Ważenie soli” – dzieci stoją tyłem do siebie, chwytając się pod ręce unoszą partnera. Zmiana ról.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli faktycznie załatwimy XBOX i podłączymy go do projektora to ja mogę poprowadzić konkurs na najszybszy przejazd BMW w Need For Speed. Nie gwarantuję jednak, że dzieciaki będą miały okazję pojeździć (jak się wkręcę) :):):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madziulka Ty bedziesz u dzieciaczków z nami? Jesli tak to moze wybierzesz z 3-4 zabawy i je poprowadzisz?

Tak wszystko wskazuje narazie na to, że bede :) Moge sprobowac poprowadzić ale najfajniej by było zeby udzial brały nie tylko dzieci ale i my (integracja :) ) wtedy to ma wiekszy sens. A co do wyboru zabaw to moze wybierzmy razem? Wszelkie sugestie mile widziane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wydaje mi sie ze najlepiej znasz te zabawy, ja to bym musiała wykuc o co chodzi w zabawie a i tak bym ja spartaczyła i pokrecila hehe

EE.. ja tez bede musila sobie troche przypomniec :-P , z dziećmi to jest tak, że czasem to co zaplanujesz zupelnie nie wyjdzie bo beda miały zly dzien albo poprostu bedą na "NIE" i koniec ;)

Co do wyboru to osobiscie podoba mi sie wspolne pisanie bajek i pantomima

O takie sugestie mi chodzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EE.. ja tez bede musila sobie troche przypomniec :-P , z dziećmi to jest tak, że czasem to co zaplanujesz zupelnie nie wyjdzie bo beda miały zly dzien albo poprostu bedą na "NIE" i koniec ;)

Nie no myśle, ze dzieciaki nam pomogą :) A pozatym bedzie Pani Małgosia a ona ma na nich dobry wpływ :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To troche ogarnijmy:

1. Madziulka - poprowadzi z 3 - 4 zabawy integracyjne :)

2. Forest & mati0788 - poprowadzi gre w NFS

3. Cindy - chętna do robienia zagadek

4. ...... ?

Któs jeszcze jest chetny cos poprowadzic?

Został konkurs na najładniej namalowany samochód BMW ?

Co z tymi dyplomami? Któs jest w stanie załatwic po hurtowej cenie czy wkoncu robimy je sami?

Edytowane przez Młoda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Madziulka - poprowadzi z 3 - 4 zabawy integracyjne :)

2. Forest & mati0788 - poprowadzi gre w NFS

3. Cindy - chętna do robienia zagadek

4. Woz - konkurs na najładniej namalowane BMW

No spoko Woz mnie to tam nie przeszkadza, ale dzieciakom trzeba bedzie pokazac jak ono wyglada itd. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...