Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

moja wlasnie stoi na warsztacie a wcale upalow tu nie bylo.w niedziele jadac po miescie zauwazylem ze wskazowka jest na czerwonym.przeczytalem wasze poradniki w tej sprawie ,ktore bardzo mi pomogly.dzieki wielkie bmw_beer .jednak dzwonilem dzis do mechanika i to ponoc pompa wodna.jutro maja sie tym zajac to dam wam znac jaki wynik.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też ani drgnie , wskazówka na pionie temperatura 94 stopnie a w korkach 98. A w upały tylko śnieżka i tutaj od razu zaczyna pasek piszczeć bo rolki do wymiany lekko się przekrzywiły. Mechanik mówił że za dużo na klimie jeżdże (...).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w 730i, wskazówka przesuwa się tylko ok. 1mm w prawo od pionu.

--- zazwyczaj wtedy wyskakuje komunikat na komputerze:

kuhlwassertemp - potem temp. dalej ani nie rośnie, ani nie spada.

Natomiast ostatnio jeżdżę tylko w mieście i wskazówka często w korkach

pokazuje coś podobnego (foto) ale komunikat się już nie pojawia pytanie_bmw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w 730i, wskazówka przesuwa się tylko ok. 1mm w prawo od pionu.

Ten jeden milimetr to zły objaw oraz ten komunikat. Dla wyjaśnienia dodam że w E32 kreska na pionie to temperatura w przedziale 78 - 98 stopni. Inżynierowie BMW tak skonstruowali ten wskaźnik aby wczasie jazdy nie dezorientował kierowcę i dlatego w pionie jest aż w takim dużym przedziale temperatury.

Jeżeli odchyla się o ten milimert i wyskakuje komunikat to radził bym zawieść auto do specjalisty. Może to wróżyć:

- zapowietrzony układ;

- pęknięta chłodnica;

- pompa wody do wymiany;

- termostat do wymiany;

- uszczelka pod głowicą;

- pęknięty blok;

- nieszczelny układ chłodzenia;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo za tyle odpowiedzi. U mnie prawdopodobnie wysiadło wisko, bo jak wskazówka poszła w prawo od pionu, to nie słychać było żeby się coś załączało (chodzi o wisko).

Jak to w końcu jest z tym wiskiem? Jeśli silnikjest zimny, to śmigło powinno obracać się swobodnie, a jak gorący, to wisko powinno stawiać opór? Sam już nie wiem :(.

A może ktoś wie jak szybko i skutecznie sprawdzić wisko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście zapomniałem dodać :

- niewłaściwa praca wiska;

Jak szybko sprawdzic wisko ??

na zimnym silniku pokręć wiatrakiem i zapamiętaj jego bezwładność a później zagrzej auto (wskazówka do pionu) , później wyłącz samochód otwórz klapę maski i zobacz czy wiatrak stawia opór. Jeżeli chodzi tak jak na zimnym to wisko do wymiany, najlepiej żeby stawiał opór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszukaj byl temat na forum jak naprawic wisko. wystarczy cos posmarowac czy cos. nie pamietam juz dokladnie bo czytalem o tym dosc dawno. <bmw_1> a tu masz linka http://forum.maxbimmer.pl/tematy1/budowa-sprzegla-wiskotycznego-vt1743.htm a z reszta jeszcze jest kilka tematow na forum odnosnie wisko :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w 730i, wskazówka przesuwa się tylko ok. 1mm w prawo od pionu.

--- zazwyczaj wtedy wyskakuje komunikat na komputerze:

kuhlwassertemp - potem temp. dalej ani nie rośnie, ani nie spada.

Natomiast ostatnio jeżdżę tylko w mieście i wskazówka często w korkach

pokazuje coś podobnego (foto) ale komunikat się już nie pojawia pytanie_bmw

]

U mnie jest dokladnie tak samo, 1 mm od polowy wskaznika, w zimie jest idelanie rowno a w lecie 1 mmi ani grama wiecej.pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też ani drgnie , wskazówka na pionie temperatura 94 stopnie a w korkach 98. A w upały tylko śnieżka i tutaj od razu zaczyna pasek piszczeć bo rolki do wymiany lekko się przekrzywiły. Mechanik mówił że za dużo na klimie jeżdże (...).

Co to znaczy za duzo na klimie, jakie ma to znaczenie. A jak jezdzisz na obieguzamknietym to tez kompresor sie zalącza, pracuje jak na klimie wlaczonej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...