Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Wymiana poduszek pod silnikiem E-30 M40


Rekomendowane odpowiedzi

Dla tych co nie wiedzą i chcą wybrać sie do mechanika z taką awarią to powiem że cała operacja zajeła mi 40 minut samemu ...:) pare kombinacji z lewarkiem i wszystko da rade :) jak sie chce :) najpierw trzeba odkręcić stare poduszki bynajmniej je poluzować , teleskopik który łaczy silnik z zawieszeniem znajduje sie on koło prawej poduszki i umiejętnie podstawić lewarek najlepiej z deska i unieść silnik w góre :) ja także z początku panika łaaa ile bedą poduszki kosztować to od razu mówie w sklepie na lwoskiej kosztują po 44 zł za sztuke czyli razem 88 zł czyli koszt naprawy 88 zł plus własna ingerencja jak ktoś sie boi to moge mu wymienić w E-30 za symboliczną dobrą flache :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...

stała.usterka.w.silniczkach.m40.hydroregulatory...co.zaworki.klepią...?a.może.gorzej?.już.sie.któryś.nie.otwiera?...:).jest.to.bardziej.skomplikowana.operacja.bo.nowe.szklanki.z.tego.co.słyszałem.trzeba.jeszcze.odpowiednio.ścisnąć.(jakies.dziesiąte.milimetra).i.w.tym.przypadku.trzeba.jeszcze.wyeliminowac.przyczyne.awarii.popychacza.zapewne.zapchane.koniki.czyli.te.rurki.co.smaruja.wałek.rozrzadu.a.wałek.w.jakim.stanie.masz??.ja.miałem.to.u.siebie.w.m40.chyba.doroslem.już.do.piątki....E-34:)ja.w.swojej.m40.ściągałem.glowice.i.wszystko.robiłem.dokładnie.razem.z.planowaniem.i.nową.uszczelką.pod.głowice.bo.z.tego.co.wiem.lubi.też.je.wywiewać:).wałek.też.wymieniałem.bo.miał.raka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No moze ja rozwinę , wiec , kiedy ja robiłem u siebie rozrząd i poskładałem wszystko (nowy wałek , dzwigienki) to silnik przestał chodzic na jeden gar. Kiedy wszystko jest wyrobione to szklanki (popychacze , samoregulatory jak kto woli) nabierają więcej oleju aby zniwelować luz , natomiast po wymianie tych , że elementów przez to , że szklanki nabrały za duzo oleju zawory sie nie domykają i trzeba ścisnąć w imadle szklanki aby wycisnąć z nich nadmiar oleju i przywrócic normalny porzadek rzeczy . Ot i cała filozofia

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...