Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


E30 problemy z jazdą


Rekomendowane odpowiedzi

witam

mam BMW E30 z 88 roku. (Auto jest ma instalacje LPG) Od pół roku mam z nim problemy. Autko gasnie mi na prawie każdym skrzyzowaniu a w czasie jazdy czka (dlawi sie) jakby byl zalany. Probowalem zaczac od swiec i kabli, na poczatku to pomagalo, jednak teraz juz wogole bez efektu. Niestety kazdy mechanik mowi co innego. Oprocz tego jest halasliwy strasznie jakby cos na zaworach bylo. Ostanio nawet po zatankowaniu nie chial mi odpalic tak jakby paliwa nie dostawal. Zaplon dziala mysle poprawnie wiec podejrzewam ze to cos z dostarczaniem paliwa, Moze ktos sie spotkal z tym kiedys i podpowie co moze byc.

pozdrawiam

chorche@wp.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli autko jest zgazowane to jak to ktos zrobil bmw musi miec reset memory gdy autko lata na gazie bo w innym wypadku komputer "zawala" sie bledami przez stojace wtryskiwacze miedzy innymi. rozlacz akumulator na ok 5 min jak pomoze to jedz do gazownikow niech robia pamiec bo to bedzie sie powtarzac za kazdym razem jak gasnie na skrzyzowaniu jak dojezdzasz to odwroc mu wlot powietrza(niezatykaj)zmien mu kierunek ta rura plastikowa od pochlaniacza do puszki z filtrem powietrza bo ped powietrza zostaje wdmuchiwany i rozrzedza mieszanke :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to pewnie sonda lambda pada/padła albo tak jak rumunm5 pisze ze łapie gdzies

lewe powietrze i go dusi na gazie , co innego jesli jezdziles na benzynie praktycznie

na oparach to mogły sie zatkac sitka od wtryskiwaczy i przez to moze tak zamulac

a nawet nie odpalac na benzynie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niektorzy gazownicy(papracy) robia blad bo przy przejsciu z bezynki na gaz

wylaczaja doplyw zasilania na pompe paliwa (mimo ze ta jest skonstruowana do ciaglej pracy) a nie rozcinaja wtryskiwaczy emulatorem

i wtym wypadku jadac na gazie wtryski robia na sucho co sie wiaze z zatarciem wtryskow co moze powodowac rowniez podobne objawy kopci,ciezko pali,itp.itd. (niewiem co jest u ciebie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klekot jak w dieslu to popychacze zaworowe (szklanki). Ale jak sie auto nagrzeje to to powinno ucichnąc. Podobno szklanki są wrażliwe na olej bardzo i przebieg. A to ze dzwoni to pewnie jest juz wypracowana i ma za duzy luz. Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...