Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Szczerze myślałem że jaja sobie robisz, ale poszedłem do garażu, sprawdziłem, a mam sporo kluczy, jest E8, E10 i każdy kolejny, ale E9 nie mam. Mam jeszcze kilka zestawów kluczy w PL, m.in. Stanley'a i jak bedę w styczniu w PL to na pewno sprawdzę czy tam mam, dziwna sprawa. Mam też taki bajer, nie wiem jak to sie nazywa, ale jest nasadka pełna sześciokątnych prętów wewnątrz, jak masz jakąś zniszczoną śrubę to nakładasz tą nasadkę na tą śrubę i kręcisz. Wkleił bym fotkę ale mam to w PL :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zniszczoną śrubę to nakładasz tą nasadkę na tą śrubę i kręcisz

To jest chyba nasadka adaptacyjna czy jakoś tak - też tego szukałem, ale lipa.

Co do kompletów Stanleya - nie wiem jaki masz ale nawet w szafkach narzędziowych tego nie było.

Temat ZAKOŃCZONY!!! Odkręciłem :D NA przyszłość dla wszystkich do info - E9 odkręcamy bez stresu zwykła nasadką 6,5.

Kupiłem Stanleya, i bardzo dobrze bo jedna śruba była lekko objechana - podejrzewam że jakaś taniocha mogłaby się śliznąć.

Pomny jednak problemów kupię ten komplet Spline'ów - świetny patent i na spółę z 6,5 damy rade całej Bumci.

Termostat główny wymieniony - po 3 km 75 st C, po 7km 92 st C :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc:

w specjalistycznych katalogach są torxy 9 to raz

dwa: ze wstępnych przymiarek wynika że można śmiało próbować (w granicach rozsądku) odkręcać to nasadkami 12kątnymi

Trzy: można też bez obaw kupić nasadki typu "Surface Drive" i tymi można już łupić bez obaw.

Wykrętaki i temu podobne, szczególnie te wewnętrzne to syf jaki mało i jeszcze nie widziałem nigdy dobrego wykrętaka który coś faktycznie pomógł a nie narobił więcej szkód. Te Yato są na pewno fajne do rwania łbów śrub bo ich zafrezowania i "gwint" będzie tak przenosił siły i momenty że dąży do zerwania łba śruby a nie jej odkręcenia. Osobiście wolałbym grzać połączenie albo kupić sobie "lewe" wiertła i tym jechać z tematem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak mówię, dobra suwmiarka i trochę wyobraźni i wszystko można. Tyle że zapomniałem o tych cholernych połówkach kluczy :)

jak zacząłem rozmowę z szefem niemcem to powiedział - laweta i tylko serwis, niczym tego nie ruszysz :) A jak powiedziałem że ruszyłem i 3 śruby wygladają jak po ori kluczu to się lekko zdziwił. Wiemy że za zachodnią granica szału nie ma z kombinowaniem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...