Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


jak zamontowac car audio w e30 cupe ??


luki

Rekomendowane odpowiedzi

generalnie temat rzeka, ale polecam trochę lektury:

http://www.audiocar.pl/forum/list.php?f=2

http://forum.tuning.pl/viewforum.php?f=8

http://forum.tuning.info.pl/viewforum.php?f=17

http://audiomania.info/forum/

http://autokacik.pl/postlist.php?Cat=&Board=caraudio

http://www.caraudio.pwii.pl/forum.php

http://www.elektroda.pl/rtvforum/forum72.html

Jeśli interesuje Cię coś bardziej zaawansowanego to musisz sie liczyć z wydatkami, za

grosze nic specjalnego nie zrobisz. W E30 trzeba trochę się pobawić w drzwiach + odpowiedni sprzęt i będzie grało :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ja z tylu mam dwa jajka Sony (ale nie seria Xplod) z przodu oryginalne pioneer w okolicach nog i radyjko Sony cdx 6550 i gra calkiem ladnie i na tyle glosno zeby nie slyszec co na zewnatrz sie dzieje ;) zanzaczam ze bas pleckow nie masuje a i z kilometra mnie nie slychac bo muzyki w koncu sluchasz Ty jako kierowca ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja napisze co zrobilem w mojej E30. fotki zamieszcze jak wróci od Blacharza.

Wymierzylem bagaznik i zabudowalem od siedzen az do szyby zabudowalem (tzn zbudowalem skrzynie pół trapez. narazie stan surowy nie obita. skrzynia ma u góry 2 bass reflexy odleglosc miedzy nimi a półka to ok 1-2cm :)

w obudowie 2 głośniki PIONEER TS-W303F podpiete pod kondensator Lanzar 1Farad i Wzmacniacz Blaupunkt GTA 450 zmostkowany na 2 kanały.

wiec cały bas idzie do wnetrza auta przez 2 bass reflexy o srednicy duzej pięści.

nastepnie zdjąlem ółeczke i wyprułem z pod niej wytłumienie dalo Piorunujacą poprawe dzwieku. aktualnie auto jest u blacharza ale dzwonilem do niego dziś i zlecilem Wycięcie w półce (metalowej) dzióre na bass reflex ktory wejdzie przez półke normalne i blaszana do bassreflexu skrzyni taki Tunel. aktualnie przy tych glosnikach efekt jest taki ze mam ciarki na plecach i naelektryzowane wlosy. glosniki nie sa jakies mocarne 2x500W ale staralem sie kupic nowe radio,wzmacniacz,kondensator,kable,głośniki i zamówic materiał(zbic skrzynie) jak najtaniej ale z firmowych czesci.

EFEKTEM narazie bez odpicowania wizualneg pochwale sie troszke po 20 pażdziernika.

nie robie ich na wyglad obije skrzynie zaloze Oryginalne maskownice Pioneera. tylko niestety 1 glosnik mial rozwalana membrane A sa one plastikowe i ktos ja uzupelnial bialym silikonem. kupilem tanio co tam wyglad wezme szra farbke i nie bedzie widac.

na sprzet wydalem:

1glosnik Pioneer TS-W303F 130zl stan igła

2glosnik Pioneer TS-W303F stab tech igła membrana uszkodzona 60zl

Głośniki wysokotonowe w lusterkach ok 100zl z zaślepkami do E30

wzmacniacz Blaupunkt GTA450 Mosffet 250zl na rocznej gwarancji

radio Pioneer DEH-2800MP Nowe 320zl model nie za wysoki ale ma juz lepszy korektor i MP3 zalezalo mi na nowym 4x50W mosffet

Kondensator Lanzar Pro Vibe 1 Farad 100zl

Okablowanie ok 120zl z bezpiecznikiem + konektorki do wzmacniacza

Wyszło mne to naraze ok: 1100zl. efekt jest naprawde dobry tylko strasznie mi skacze rejestracja i plastiki z tyłu. happy_bmw

narazie tyle . planuje kupic 2 wzmacniacz do głośnikow wysoko i srednio tonowych we wnetrzu. pomijajac wzmocnienie radia. obice skrzyni. maskownice pioneera. i zabudować wzmacniacz z kondensatorem we wnekach w bagazniku. po obu stronach i lekko podśwetlić

happy_bmw

[ Dodano: 10 Październik 06, 02:07 ]

Ale sie rozpisałem Uff <bmw_1>

[ Dodano: 10 Październik 06, 02:16 ]

dodam ze w półce mam głośniki Pioneer 13cm śmiesznie brzmi wyglada nepozornie.

gra rewelacyjnie oczywiscie glosniki 2 drozne. grafa tylko wysokimii sredniki na głośnosc do tego gwizdkiw lusterkach generalnie we wnetrzu kabini nie ma zadnego żródla basu. tylko wszystko na maxymalna głośność co do glosnikow przy nogach to nie wiem co tam jest. jeszcze nie rozbieralem. pewnie cos po ostatnim wlascicielu ale raczej nie seria. wiec w srodku mam wszystko na cyk i srednie ew kik bass. a w bagazniku moc basu 2x 30cm. wszystko sie ładnie zlewa a efekt jest taki ze na zewnatrz slychac i glosne gwizdki i bass oczywiscie po uchyleniu szyberdzchu bo przynajmniej moje nie wiem jak inne E30 jest Super szczelna. bas wydobywa sie glownie przez szyby i szyberdach. bo jak zamkne bagaznik milknie i przechodzi do wnatrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh ja mimo iz auto wymaga kosmetycznych napraw zrobilem sobie takie audio jak wypisalem wczesniej..

Przyznam ze robilem to stopniowo bo nie jestem jakims Bogatym chlopcem.

Sprzet jest klasy sredniej. ale wystarcza do E30 dlaczego zaznaczam ze wystarcza?

Bo ciezko nagłośnic to auto. tymbardziej w moim przypadku bo nie mam dzielonej kanapy miedzy bagaznikiem a buda jest blacha to samo pod półka ale wykorzystalem wlasnie to miejsce.

teoretycznie gdybym przelozyl to np do IBIZY mamy to by trzeba bylo trzymać tylne szyby ale sie skrzynia nie zmiesci :)

Wiec sprzet pod ten model jest wystarczajacy ale nie jest to jakis kosmos.

zostaly mi estetyczne doróbki. pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam Ja tam posiadam 2x JBL 6x9 300 Watt a Moc muzyczna 100 watt,3 drożne z tyłu koszt 250 pln.Przod JBL 13" 90 watt a RMS 30 watt oczywiscie 2 drozne Koszt 190 pln

Radio Sony CDX CA 850 4x52 oczywiscie wersja X Plood Sławetny szklak bez pilota ani rusz cena koło 600 pln uzywka

Te jaka sa w półce a te 13" tak jak i u OpTo koło nog w miejscach oryginalnych. ..

I wierzcie mi wszystko gra tak jak powinno Jest bass Jest sredni ton sporan.A bass Taki ze lusterka padaczki dostaja :D.Nie inwestujcie w Tuby bo to jest marnowanie i tak malej przestrzeni bagaznika,jesli juz to wsadzcie Subbufer skrzynie zamknieta wiem co mowie bo mialem taka blaupunkta Gt300 z wzmacniaczem blaupunkta GTA450

Tylko tyle ze w vectrze sedan i przy 50 % glosnosci byl taki bass ze po 10 minutach byles gluchy i bolala cie glowa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

Ja jak narazie mam wzmacniacz blaupunkt 800w 2 kanalowy,ale powiem szczeze nie jestem zadowolony z dzwieku tzn z macy basu:(po podlaczeniu tuby dwuglosnikowej pioniera wydobywa sie bas jak ze zwyklego glosnika basowego...:(jak na 800 w wzmacniacza mysle ze to slabo:(moze cos zle podlaczylem niewiem...moze ktos mi powiec co i jak podlaczyc prawidlowo i jak zmostkowac taki wzmacniacz??co do zasilania to wiem jak podlaczyc chodzi jak podlaczyc tube zeby grala jak najlepiej??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze tak jak pisze na wzmacniaczu to jest bajer ale myslalem ze jest tak w tanich bez firmowych wzmacniaczach...dlatego zainwestowalem w blaupunkta myslalem ze firma i cena to bedzie cos dobrego...ale ja bede mial tube jedno glosnikowa na dwuglosnikowej to tylko u kolegi sprawdzalem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

jednak moc jest taka jak na wzmacniaczu 800W:) wczesniej nic nie chcialo grac bo bylo podlonczane na szybko ale teraz wszystkie kabelki sa jak powinny i ta tuba dwuglosnikowa gra i to tak ze w aucie ne da sie wysiedziec:) jestem zadowolony:):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie z przodu mam dwa kick basy DLS i phonocar w panelach mdf w drzwiach i juz one DUZO robia halasu tweetery przy lusterkach DLS oczywiscie cale auto wytlumione matami w bagazniku subwoofer alpine 30cm w polce oczywiscie nic to wszystko ciagna 2 4-kanalowe piece jeden dls a drugi magnata oczywiscie na kondziorze. i moge powiedziec ze to gra koncertowo. okablowanie pro kable odp. dlugosci docinane na wymiar auta wszystkie koncowki polutowane. jak muza to tylko tak!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...