Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Komu najwięcej pali???


Simon

Rekomendowane odpowiedzi

BMW 325e (Super ETA 2.7l 129KM)

No wiec, tak najmneij na trasie spalila mi 7.3l ale to z ojce mejchalem tak ekonomicznei 110-120kmh tarsa Nysa-Czestochowa!!!!

zazwyczaj ejdnak na atrsie mi bierze 14-15l

w miescie tak 18l

Zloty :D 20-25l a najwiecej 27l

jak sie spreze to robie okolo 200km na baku :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mi w miescie to pali ze 11l ale na tracie jadac z predkoscia 100-130 to 4,5l ale mi pali ze 6,7l ale jak moj ojciec jedzie to mu wyswietla 5,6 srednia :) mi kiedys w miescie jak zresetowalem komputer i dalem gazu przy ruszaniu to wyskoczyli 45 litrow na setke :shock: troche sie przestraszylem hehehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BMW 325e ( 2,7 eta ) - automat

Na trasie przy prędkości 110-120 pali między 7,5 - 8,5 litra.

W cyklu miejskim ale jazda na emeryta między 12 - 13 litrów, jak mam czasem zły dzien i wciskam pedał to wychodzi i 18 - 20 litrów.

Ostatnio trasa SZCZECIN - KONIN około 350 km przejechałem za 100 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E30 325i = miasto minimum 18litrow

E30 320i = miasto 16 Minimum

E38 - Miasto 22 minimum

Trasa taka sama kolejnosc

12litrow

10litrow

12-15litrow

mowie oczywiscie o benzynie , gazownika nigdy nie bylo nie bedzie ...

Oczywiscie nie mowie o ekonomicznej jezdzie chodzi o duze spalanie , wiec podaje przy butowaniu spalanko ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witka...wiec ...hhmmm moja bmw e36 2,5 tds manual... pali po miescie 10 litrow przy normalnej sredniej jezdzie...przy wolnej jeszcze nie wiem :lol: natomiast gdy sie cisnie po miescie to 16 jest w stanie wziasc...oczywiscie wszystko na lakach 17 cali... na trasie pali srednio 7 litrow...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie w czym problem ze tyle pali na gazie macie elektryczne sterowanie gazem i beta bierze ile chce a zamiast tego mozna zalozyc mechaniczne . dokrecamy srobke i pare litrow do przodu, moja baz tego palila nawet ponad 20l/100km!!!mozna to kupic wszedzie gdzie zakladaja gaz a koszt to ok 20 zl.dokladnie nazywa sie to zawor mechaniczny do ustalania ilosci mieszanki.tyle ze do przegladow trzeba zakladac ten elektryczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam sie na gazie nie znam, ale jakas tam srube do regulacji mam, a nawet dwie :)

Jedna jest od wolnych obortow na gazie a druga od ilosci gazu :D Wlsasnie od wczoraj sie zaczalem tymi srubkami bawic i jakos czuc roznice i w jezdzie i w baku :D

No ale chyba ten temat nie o tym byl tlyko "komu pali najwiecej" Pozdraiwam happy_bmw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Szczerze mówiąc to mnie już nie interesuje ile moja pali, myśle z tego co tak sobie liczyłem że mieści się w dyszcze na sto w mieście. Alr jak tak dłużej otym mysle to nie nie wnikam w to tylko pilnóje żeby jeżdziła. I tak jest to zadziwiające ile one potrafią wciągnąć ale cóż dajmy im się cieszyć życiem. :mrgreen: bmw_beer

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie w czym problem ze tyle pali na gazie macie elektryczne sterowanie gazem i beta bierze ile chce a zamiast tego mozna zalozyc mechaniczne . dokrecamy srobke i pare litrow do przodu, moja baz tego palila nawet ponad 20l/100km!!!mozna to kupic wszedzie gdzie zakladaja gaz a koszt to ok 20 zl.dokladnie nazywa sie to zawor mechaniczny do ustalania ilosci mieszanki.tyle ze do przegladow trzeba zakladac ten elektryczny.

_________________

ZAJAC

taka oszczednosc nie jest wskazana zbyt uboga mieszanka powoduje wzrost temp. spalin a to wzmaga wypalanie zaworow , gniazd zaworowych i ogolne uszkodzenia w silniku tak wiec mieszanka musi byc ustawiona na analizatorze spalin albo według wskazan sondy i nic tu nie oszuka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...