Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Nie pali na drugi cylinder, pomocy!!!


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Mam BMW E36 318i 1992 rok. W silniku nie działa drugi cylinder. Byłem u mechanika i on też nie może nic poradzić. Sprawdzaliśmy chyba już wszystko i dalej blacha. Wymieniłem wszyskie popychacze zaworowe i wszystkie dźwigienki bo były troche zjechane. Sprawdziliśmy wszystkie wtryskiwacze. Chodzą jak należy. Ciśnienie na tym, cylindrze jest prawidłowe. Wymieniłem kopółke zapłonową, paluch i świece. Nic nie pomogło. Na świecy na bank jest iskra. Kable też są sprawne na 100% Jedyne co mnie zastanawia to to, że wieca z tego cylindra jest okopcona na czarno. Jeśli ktoś z was kiedyś miał taki problem i go rozwiązał prosze o pomoc. Z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czary-mary <bmw_3> .no jeśli kompresja jest dobra,zawory sprawdzone to pozostaje tylko chyba coś z iskrą,może iskra jest ale w nieodpowiednim momencie?. może kable masz pozamieniane?.kopółkę założyłeś nową?.i dla pewnoście przełóż np. wtrysk z 3 na 2 gar i sprawdż czy wtedy jest ok.wiem że już to robiliście ale może gdzieś coś pomineliście :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kopułka wymieniona. Kable posprawdzane i nic.

Wszystko wykluczyliśmy. Pozostaje tylko zapłon.

[ Dodano: 4 Październik 06, 16:05 ]

Albo ewentualnie komputer.

[ Dodano: 5 Październik 06, 12:03 ]

Sprawdzaliśmy zapłon lampą stroboskopową i wszystko jest o.k. Ale dalej nie pali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak sprawdzałeś że on nie chodzi? odłączał ci kolejno garki czy ściągałeś kable??

nierobiłeś nic z głowicą,układem wydechowym lub czymś innym w aucie przed tym jak garnek przestał chodzić?

zresetuj kompa a jak nie to go może podmień albo skocz do innego mechanika,sam zmieniałeś wtryski,świece itp. czy robił to mechanik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko robił mechanik. I to bardzo dobry mechanik. Ja tylko nadzorowałem jego prace. Wtryski były badane oscyloskopem. Wykazało że są w porządku. Ja nic w tym aucie nie robiłem. Jak ją kupiłem to już nie chodziła na drugi garnek. Przypuszczałem że to jakaś pierdółka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zdarzy sie czasem ze sobie strzeli to chyba 'ktos'zamienił tobie kable wys.napięcia.Jeśli nie palił tak od poczatku to mechanik w wiekszosci załozy to spowrotem tak jak było.pokombinuj z tym

mi kiedys nie palił bo jedną (nowa) swieczke miałem wadliwą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...