Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Mordulec

Ręce opadają jak się to czyta :

Zdrojewski przygotowywał dokument idący dalej niż ACTA. "To kompromitacja" - Onet Wiadomości

I pomyśleć , że to wszystko żeby nam było lepiej ...

Zróbmy strajk generalny , kiedyś kościół był łącznikiem ludzi .... teraz internet (póki go jeszcze mamy) stanowi taką samą płaszczyznę porozumienia i możemy zrobić to samo co zrobili nasi rodzice w latach 70-80 mimo że startowali z dużo gorszej pozycji niż my teraz.

Edytowane przez Mordulec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 56
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Zróbmy strajk generalny , kiedyś kościół był łącznikiem ludzi .... teraz internet (póki go jeszcze mamy) stanowi taką samą płaszczyznę porozumienia i możemy zrobić to samo co zrobili nasi rodzice w latach 70-80 mimo że startowali z dużo gorszej pozycji niż my teraz.

A wiesz, że za takie coś w każdej chwili może teraz do Ciebie wpaść CBŚ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mordulec
A wiesz, że za takie coś w każdej chwili może teraz do Ciebie wpaść CBŚ.

Zbieżność lat 80-tych i lat 2010-2012 jest chyba bardzo duża tylko że kiedyś zamiast trzech literek mogły wpaść dwie ...

Chyba że Krzysiu masz lepszy pomysł , na poprawę naszego bytu na tym łez padole ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiesz, że za takie coś w każdej chwili może teraz do Ciebie wpaść CBŚ.

To do mnie też niech wpadną bo MAM DOŚĆ TUSKA I CAŁEGO TEGO POSRANEGO RZĄDU !!! Referendum narodowe, votum zaufania, wczesniejsze wybory albo po prostu wyjście na ulice, oblężenie Wiejskiej i wywiezienie tych idiotów na taczkach. I trzeba to zrobić jak najszybciej, póki nie zdążyli wyprzedać całego kraju. Nowa ekipa powinna jak najszybciej wyjść z UE, mieć w dupie umowy odnośnie sprzedaży złóż gazu łupkowego, wszystkie umowy które zawarła obecna ekipa po prostu podrzeć i mieć je gdzieś. Islandia mogła, dlaczego u nas tego nie zrobic ??? Miał być komputer dla każdego ucznia, jest tablet dla każdego posła. Założę się, że połowa tych gamonii nie potrafi ich obsługiwać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mordulec
Nowa ekipa powinna jak najszybciej wyjść z UE, mieć w dupie umowy odnośnie sprzedaży złóż gazu łupkowego, wszystkie umowy które zawarła obecna ekipa po prostu podrzeć i mieć je gdzieś. Islandia mogła, dlaczego u nas tego nie zrobic ??? Miał być komputer dla każdego ucznia, jest tablet dla każdego posła. Założę się, że połowa tych gamonii nie potrafi ich obsługiwać...

Popieram wyjście z UE

-nie możemy sobie zbudować elektrowni atomowej bo ..... Niemcy się boją

-nie możemy wydobywać gazu łupkowego bo .... Niemcy się boją

.... wygląda na to że suwerenność naszego kraju już dawno przestała istnieć .... a Niemcy mimo że przegrały drugą wojnę światową .... to i tak rządzą w naszym kraju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli coś się uda zorganizować na 15 tydzień, czyli od 08 kwietnia do 15 to my będziemy w PL, jadę strajkować choćby do Warszawy! Piszcie co robimy, kupię nawet jakąś taczkę którą będziemy ich wywozić, bo z każdym dniem przekonują wszystkich mieszkających za granicą, żeby nie wracali do PL. A ich pozytywne nastawienie, jak to się pięknie Polska rozwija, niech policzą ile pieniędzy przywożą co roku do PL ludzie mieszkający za granicą. Spokojnie mogę powiedzieć że 100tyś.rocznie zostawiamy w tym chorym kraju, nie mówiąc o tym, że większość z nas buduje się w PL, a oni sobie przypisują ten cały rozwój. Tak jak mówię, od 08.04 do 15.04 jestem w PL i gotowy do wyjścia na ulicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy zauważyliście takie małe tabliczki przy szkołach, świetlicach, drogach : część kosztów z funduszu UE,

lepiej żeby dzieciaki siedział w zapyziałej, zagrzybionej szkole a dziury w drodze zalepiali piaskiem i łopatą, no bo skąd gmina wziełaby kase? trzeba by podnieść podatki, ale to znowu wywołałoby fale krytyki

Marcin co do elektrowni najpierw przekonaj ludzi mieszkająych na danym terenie (Polaków) a pozniej martw się niemcami, co do gazu łupkowego jesteś przekonany że jest to w 100% działanie nie niszczące środowiska ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to UE jest mi obojętna, ale fakt faktem, że to czy przynależymy czy nie to sprawa drugoplanowa, bo najgorsze jest to, że w PL za mało się zarabia. Przeciętniak ma 1500-2000, w czasie gdy prezesi różnych firm obdarowują się setkami tysięcy premii. Jak zwykły pracownik zacznie zarabiać u nas w kraju powiedzmy 3000-4000 to napewno będziemy bardziej zadowoleni i mniej będą nas interesować zagrywki polityczne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mordulec
nie wiem czy zauważyliście takie małe tabliczki przy szkołach, świetlicach, drogach : część kosztów z funduszu UE,

Kosa ... myślisz że ta kasa jest za darmo ?? zobacz ile wpłacamy a potem ile dostajemy do wykorzystania na często debilne cele

lepiej żeby dzieciaki siedział w zapyziałej, zagrzybionej szkole a dziury w drodze zalepiali piaskiem i łopatą, no bo skąd gmina wziełaby kase? trzeba by podnieść podatki, ale to znowu wywołałoby fale krytyki

Wystarczy nie kupować tabletów i innych gadżetów i zwolnić połowę administracji a kasiory na drogi nie zabraknie :)

Marcin co do elektrowni najpierw przekonaj ludzi mieszkająych na danym terenie (Polaków) a pozniej martw się niemcami, co do gazu łupkowego jesteś przekonany że jest to w 100% działanie nie niszczące środowiska ?

Kosa ale nie to jest problemem .... tylko to że ktoś inny za nas decyduje

Co do atomówki to chętnie widziałbym ją nawet koło mojego domu ..... bo jak ******lnie to i tak wszyscy będą mieli prze***ane w równym stopniu .... no może poza mną bo wtedy już raczej mnie nie będzie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niekoniecznie, bo mam wielu znajomych, którzy po prostu nie chcąć jeżdzić codziennie na Wrocław godzą się na warunki veluxa i za pensję nie przekraczającą 2500 pracuja na linii pomimo wyższego wykształcenia...

Pozatym na przykładzie osób głównie z mojej klasy (ekonomik), które ukończyły studia wyższe siedzą teraz na stołkach i też nie wykraczają poza 2500...

Moje zdanie jest takie, że jakby podwoili nasze zarobki to byłobuy dużo lepiej

P.S.

W rodzinie mam osobę pracującą we Wro po studiach w państwowej robocie i ma 3000, co uważam na realia Wrocławskie też nie za wiele... (czynsz itp...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kosa ... myślisz że ta kasa jest za darmo ?? zobacz ile wpłacamy a potem ile dostajemy do wykorzystania na często debilne cele

no pewnie ze nie, ale powiedzmy ze za kazdego 1 eur mamy 1,5 spowrotem

Wystarczy nie kupować tabletów i innych gadżetów i zwolnić połowę administracji a kasiory na drogi nie zabraknie

dzis Pani marszalek wypweidziala sie ze tablety to forma oszczednosci na papierze i druku, troszke to rozumiem bo u nas tez wprowdzamy e-dokumenty

Co do atomówki to chętnie widziałbym ją nawet koło mojego domu ..... bo jak ******lnie to i tak wszyscy będą mieli prze***ane w równym stopniu .... no może poza mną bo wtedy już raczej mnie nie będzie

Ty bys widzial, ale spoleczenstwo boi sie tej technologi, wiec dla mnie sprawa Niemiec jest drugorzędna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chcąć jeżdzić codziennie na Wrocław godzą się na warunki veluxa i za pensję nie przekraczającą 2500 pracuja na linii pomimo wyższego wykształcenia.

no to sam widzisz czyj to jest wybór, ja robie 130 km dziennie, bo wiem ze we wroc zarobie wiecej i tu zdobede wieksze doswiadczenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mordulec
dzis Pani marszalek wypweidziala sie ze tablety to forma oszczednosci na papierze i druku, troszke to rozumiem bo u nas tez wprowdzamy e-dokumenty

.... i Ty to łykasz Kosa ???

no pewnie ze nie, ale powiedzmy ze za kazdego 1 eur mamy 1,5 spowrotem

Może i tak , ale tej kasiory nie możesz wydać tak sobie tylko np. na jakieś debilne szkolenia dla urzędników .... aktywowanie ludzi w poszukiwaniu pracy którzy są po szkoleniu najczęściej przez zachodnie firmy .... ale suma sumarum wydajemy siano dla firm które są niemieckie i kasa do nich wraca a u nas jak nie było miejsc pracy tak nie ma ...

To samo masz z BUDOWANIEM na które się powołujesz ..... zobacz kto wygrywa ..... zachodnie koncerny budowlane ..... a cała budowę budują podwykonawcy czyli polacy których kiwają na lewo i prawo ..... więc jaki to ma sens ??

Dlatego między innymi nasze drogi są przynajmniej 2 razy droższe niż w niemczech

no to sam widzisz czyj to jest wybór, ja robie 130 km dziennie, bo wiem ze we wroc zarobie wiecej i tu zdobede wieksze doswiadczenie

Kosa to nie jest kwestia kto ile dojeżdża i gdzie tylko ..... każdy się ze mną że nasze pensje w stosunku do cen są nieadekwatne do tego co mają na zachodzie.

Mamy propagandę tego że mamy najtańsze paliwo w europie ..... ale zarobki też mamy najniższe ...... spróbuj zapytać niemca albo anglika że zarabiając 3000 euro .... kino koszuje go 20 euro , benzyna 5 euro za litr a wynajem mieszkania to 1000 euro i zobaczysz jaka będzie jego reakcja ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i wracamy do tematu zarobki i kto ile gdzie zarabia, dalej twierdze ze problem lezy po stronie pracodawcow i polityce rzadu skierowanej w ich strone

.... i Ty to łykasz Kosa ???

łykam bo wiem jak to działa, jeżeli też to zadziała na wiejskiej to tym bardziej

To samo masz z BUDOWANIEM na które się powołujesz ..... zobacz kto wygrywa ..... zachodnie koncerny budowlane ..... a cała budowę budują podwykonawcy czyli polacy których kiwają na lewo i prawo ..... więc jaki to ma sens ??

niemiec przynajmniej nie wywiezie połowy materiałów z budowy to jak robia to nasi krajanie,

Może i tak , ale tej kasiory nie możesz wydać tak sobie tylko np. na jakieś debilne szkolenia dla urzędników .... aktywowanie ludzi w poszukiwaniu pracy którzy są po szkoleniu najczęściej przez zachodnie firmy .... ale suma sumarum wydajemy siano dla firm które są niemieckie i kasa do nich wraca a u nas jak nie było miejsc pracy tak nie ma .

kasa na własny biznes z dotacją UE też wraca do niemieckiej kieszeni ?

[TABLE]

[TR]

[TD][/TD]

[TD]2004-2006[/TD]

[TD]2007-2013[/TD]

[TD][/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]Twoja dotacja

(100%)[/TD]

[TD]środki unijne (75%)

środki krajowe (25%)[/TD]

[TD]środki unijne (85%)

środki krajowe (15%)[/TD]

[TD][/TD]

[/TR]

[TR]

[TD][/TD]

[TD][/TD]

[/TR]

[TR]

[TD][/TD]

[/TR]

[/TABLE]

Edytowane przez Kosa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisał Mordulec

każdy się ze mną że nasze pensje w stosunku do cen są nieadekwatne do tego co mają na zachodzie.

...to właśnie miałem na myśli...

czyje pensje? mowicie o ludziach ktorzy zarabiaja ponizej 2000 ? kazdy ma pensje na jaka sobie wypracuje, np przedstawiciel moze zarobic od 2000 do hmm 15.000 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mordulec
niemiec przynajmniej nie wywiezie połowy materiałów z budowy to jak robia to nasi krajanie,

I tu byś się mocno zdziwił :lol:

kasa na własny biznes z dotacją UE też wraca do niemieckiej kieszeni ?

2004-2006 2007-2013

Twoja dotacja

(100%) środki unijne (75%)

środki krajowe (25%) środki unijne (85%)

środki krajowe (15%)

Zerknij na statystki i poczytaj dokładnie jak wygląda to dotowanie ze środku UE nowych i istniejących firm a sam się zdziwisz jakie warunki trzeba spełnić i przez ile lat mogą Cię kontrolować :)

i wracamy do tematu zarobki i kto ile gdzie zarabia, dalej twierdze ze problem lezy po stronie pracodawcow i polityce rzadu skierowanej w ich strone

.... Ok , jaka jest Twoja wizja , bo to co napisałeś to luźny slogan :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mordulec
czyje pensje? mowicie o ludziach ktorzy zarabiaja ponizej 2000 ? kazdy ma pensje na jaka sobie wypracuje, np przedstawiciel moze zarobic od 2000 do hmm 15.000 ?

Ok i chcesz powiedzieć , że każdy może zostać takim przedstawicielem ?? :) ktoś jeszcze musi wyprodukować to co ten przedstawiciel będzie mógł sprzedać i zarobić te swoje 15 kawałków :) a żeby on mógł to zarobić to kogoś musi być stać na kupienie tego produktu .... i kółko się zamyka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, ogólnie to tylko Ty Kosa chyba jesteś zadowolony ze swoich zarobków, nie przeszkadza Ci, że musisz dojeżdżać taki hektar do pracy po dziurawych drogach, nie przeraża Cię cena paliwa, itd. Może pasuje tu powiedzenie: "syty głodnego nie zrozumie." Myslę, że masz też sporo udogodnień, bo jeździcie z Kasią razem do pracy, jednym autem, nie wiem jak się rozliczacie z teściami za mieszkanie, ale nie musicie sami całej chaty utrzymywać, poza tym ja też znam naprawdę sporo ludzi po studiach, którzy pracują za nie więcej jak 1500zł, co najmniej drugie tyle wyjechało. Mnie na studia nie było stać, ale moja siostra jest magistrem, miała zawsze rewelacyjne oceny, angielski perfekt, rosyjski, niemiecki komunikatywnie, mieszkała w Piotrkowie Trybunalskim, więc naprawdę sporym mieście i co? Pracowała w sklepie, nie bylo dla niej godnej pracy, od ponad roku jest tu w Norwegii, załatwiłem jej pracę, zarabia bardzo dobrze, ale stanowisko ma takie samo jak ludzie po podstawówce. Mój kumpel z technikum inżynier ze świetnymi ocenami pracuje w sklepie i zarabia 1200-1500zł i musi dojeżdżać 20km do pracy. To jest chore. Tak bronisz tych zarobków, że są ok., ale jakbyś miał przeżyć cały miesiąc za 1200zł to byś tak nie mówił. Uważam, że kazdemu należy sie wypłata adekwatna do istniejących cen, a studenci powinni mieć zapewnioną jakąś pomoc od państwa w znalezieniu pracy, po to sie ludzie kształcą, żeby później w sklepie buty sprzedawać??? Większość firm nie chce przyjąć ludzi bez doświadczenia, a nie zdobędą doświadczenia jesli nie zostaną zatrudnieni. Gdyby państwo przez np, rok czasu zwracało tej firmie jakąś część kosztów zatrudnienia takiego studenta to mógłby zdobyć doświadczenie i normalnie pracować. Nikt tu nie chce zrównania wynagrodzeń dla wszystkich, bo jeśli Ty jesteś po studiach to oczywiste że masz zarobić więcej niż ktoś po podstawówce, ale dlaczego pracujący uczciwie, ciężko pracownik fizyczny ma zarobić 1000zł? Jak ma za to utrzymać dom, rodzinę, auto którym to musi dojechać do pracy, często te 20km w jedną stronę? I jeszcze spłacać kredyt na mieszkanie i cholera wie co jeszcze. Nie ma prawa nigdy wyjechać na wakacje? Rząd nie rozumie czemu ludzie nie chcą się rozmnażać, nie będzie miał kto pracować na nasze emerytury, jak się zdecydować na dziecko, jak nie wiesz czy starczy Ci na chleb do pierwszego, a wszyscy znajomi wkoło czekają na spłatę długów, które pozaciągałeś, np. na swoje wesele. To nie życie, to ciągła walka o przetrwanie. Kradzieże tez pewnie sie z tego biorą, wiadomo są ludzie którzy mają nasrane w głowie i zawsze będą kraść, ale wiem że ludzie kradną np. drzewo w lesie, bo nie mają czym palić w domu. W Norwegii ukraść coś komuś to odchył jak u nas pedofilia, ale ludzi stać na kupno wszystkiego co potrzebuja do życia i nie muszą kraść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...