Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Jak popchnąć M40-stkę ??? :) :)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam od jakiegoś czasu moje 1 autko BMW E-30 316i coupe 90'

i mam do was pytanko.

Mimo iz jestem w temacie od niedawna jestem juz troszke oczytany.

Pytanie/a wałkowane non stop na forach lecz nie chodzi mi o Uturbianie itp.

PYTANIE/A:

jak pomóc temu silniczkowi lepiej oddychac?

jak pomóc mu sie lepiej zebrać?

Czy przelotowy wydech +sportowy koniec da troche momentu?

czy wymiana Mostu na jakiś inny np od innej pojemnosci cos da?? (zalezy mi na poprawieniu przyspieszenia kosztem predkosci max)

odchudzać/nie odchudzać?

napiszcie pare sugestii itp chetnie sie czegoś dowiem

Tylko prosze nie piszcie o swap-ach bo nie o to tutaj chodzi.

a jesli juz to co bede musial wymienic oprocz oczywiscie silnika jesli wybiore M42 1.8 IS?

czy skrzynia podedzie? wał? most?

Napisze cos o aucie dla ułatwienia.

Sportowe zawieszenie Zółte amorki Czerwone sprężynki

Felgi 15" ogumienie 205/50/R15 na wszystkich kółkach.

Dolot powietrza z pod lamp + wkład K&N

Fabrycznie brak katalizatora.

olej 10W40 Mobil1 super s (Zaznaczam iz po kupnie zmienilem i zauwazylem dużą różnice w charakterystyce pracy silnika) wzgledem poprzedniego oleu. hmm

co by tu wiecej napisac :)

dodam tylko ze zawieszenie twarde jak sku***syn :) opony trzymaja super przy duzych predkosciach na zakretach -auto prawie wogóle sie nie przechyla przy tym ZERO komfortu. ale jaka frajda.

No i ostatnie: (((kolega mnie straszy))) :) <bmw_3>

czy jak sie dobrze przygotuje mam szanse z LANOSEM 1.6 16v?? mi sie wydaje ze tak bo ogolnie wydaje mi sie ze ta jednostka(m40) dosyc dobrze sie zbiera szczegolnie na 2i3 biegu. ale mis ie wydaje wiec moge sie mylic.

Dodam ze scigalem sie z Lanosem 1.5 8v biedak zostal.. mo 1 KILL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lanos nie ma szans!!! zalej VPOWER na SHELLU i po gosciu!

a stawales kiedys swoją e30tką na kresce z lanosem 16v ?? :lol: :lol: :lol:

wydaje mi sie ze byłbys bardzo zaskoczony efektem takiego scigania :lol:

Mysle ze Enzo moze cos powiedziec na ten temat bo nie jednokrotnie mial

okazje poscigac sie lanos vs bmw bmw_beer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lanosowi 1.5 raczej 8 zaworowemu dalem rade. ale nad 16v 1.6 sie zastanawiam.

w glowie mam duzo za tak i duzo za nie. hehe a podpowiecie jak Ułatwić M40-stce zycie??

Chodzi mi o Light tuning bo wiadomo ze rewelacji nie bedzie. ale zeby była mniej seryjna..

[ Dodano: 8 Październik 06, 23:41 ]

mam 163tys przebiegu... jak na te cyferki uwazam ze silnik jest w Dobrym stanie slychac lekkie (LEKKIE TZN NIE JAK NOWY ) stukanie lecz slyszalem ze to norma w M40. lanosem nie mykalem wiec nie wiem jak to wyjdzie. ale uwazam z obserwacji na mieście ze lanos jakas rakietą nie jest. owszem 316 to raczej slimak w stajni BMW lecz na srednia jezdzaca po miescie to 105km nie jest az takie zle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myslalem o Swap-ie na 1.8IS bardzo chetnie to zrobie bo mam dostep do takiego silnika tanio tylko pytanie czy skrzyna bedzie pasowala i reszta?? co bym musial jeszcze wymienic?? wydaje mi sie ze most i wal bedzie ok . z danych tech przelozenia w M40 i M42 sa takie same tylko czy skrzynia bedzie pasowala? bo jesli tak to sprzedaje 1.6i i wkladam 1.8IS :) wtedy lanos raczej powącha spalink.

[ Dodano: 9 Październik 06, 17:56 ]

http://forum.maxbimmer.pl/tematy16/liqid-bmw-e30-90-moje-pierwszeauto-quotzostaje-przy-ma-vt2666.htm#22271

tauaj pare fotek mojego KWADRACIKA

[ Dodano: 9 Październik 06, 18:17 ]

wracajżc do tematu "JAK POPCHNĄĆ M40-Stkę" czy jakies dobre świece nowe kable cos dadza? dolot juz mam z pod lamp + sportowy wkład K&N

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wtedy wygrasz, ale jaka to pzryjemnsoc wiedzac ze masz o 40kucy wiecej???? wg mnei nei ma przyjemnsoci!!!!

A jest wtedy gdy mconeisjze auto opchniesz :D

ja np. swoja ETKA (129KM) obejchalem kilka mconeijszych aut - BMW 323i (170KM), 320i (150KM), 328i (193KM w automacie), Jeep grand cheeroke 5.2l v8 (218KM) :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja np. swoja ETKA (129KM) obejchalem kilka mconeijszych aut - BMW 323i (170KM), 320i (150KM), 328i (193KM w automacie), Jeep grand cheeroke 5.2l v8 (218KM) :lol:

mama dokladnie ten sam silnik co Ty i zastanawiam sie bo mam swapowany ;] i reszta chyba jest od 1.8i jak w tedy wygladaja przyspieszenia?? bo dzis kumpel mnie przewiozl swoja 1.8i i za wielkeij roznicy nie widzialem pozatym ze moja jechala podobnie tylko ze przy znacznie mniejszych obrotach

sorki ze sie wtracilem w temat ;) ale wlasnie najlepiej jest jak wytniesz mocniejsza fure ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie co z mostem?? bo jak juz kilka razy pisalem mysle ze jak nie zwale startu to objade lanosa moze 1 mam kiepska ale na 2 ..3..i 4 ciagnie naprawde dobrze wiem ze to glupie co napisze ale silnik 1.6 w moim autku bardzo dobrze radzi sobie tez na 5 biegu :) np na trasi czuje sie ze przyspiesza nie jak to u mojej mamy w Ibizie 1.4 :)

wiem ze poprzedni wlasciciel troszke poprbil przy autku. mam je dopiero ok pol roku i nie mam pewnosci czy wszystko jest od 1.6 ale wydaje mi sie ze tak.

macie jakies pomysly piszczie co do Mostu to chetnie poslucham opinii. zaznaczam ze nie zalezy mi az tak na predkosci max tylko na przyspieszeniu

M40B16 Seedan ma w katalogu 0-100km/h 12.1s

mysle ze moje coupe schodzi ponizej 12.s silnik w super kondycji 163tys przebiegu.

[ Dodano: 9 Październik 06, 23:42 ]

Ile moze kosztować Szpera 25% i czy to wogóle coś by dało?? chociaz jakies efektowne palene gumy??

na 205 oponkach pale ja calkiem calkiem owszem nie postoje z 10min w miejscu ale zjara gumcie.

Jak sie nie da przyspieszyc tego silnika to przed decyzja swapu chetnie pomysle jak zrobic widowiskowy starn np.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lanos 10.4 do sety?? to co ja musialbym miec conajmniej IS-a zeby rowno z nim leciec?? 1.5 8v wymiękł to jaka one maja roznice w mocy i dynamice?

[ Dodano: 10 Październik 06, 18:29 ]

ja mysle ze przy tym ogumieniu. i wadze moja E30 robi lekko ponizej 12s

nigdy tego nie mierzylem ale czuje.

np Seat mamusi ma katalogowe 13s nie jest zamulony a roznica okropna

[ Dodano: 10 Październik 06, 18:34 ]

Dobra to powiedzcie mi tak... bo juz sie dziwic zaczynam..

BMW ogólnie nie powala na kolana przyspieszeniami do 100km/h tylko od 100km/h :)

zauwazylem to czytajac osiagi. nawet 2.8 ma ok 7s.

dobra to powiedzcie mi CO POWODUJE TO MARNOWANIE MOCY???

Silniki słabe nie sa.. co Wał , naped na tył?? co do cholery?? MASA??

ja np przy masie ok 1050kg mam te 102-105 KM (dobry dolot i brak katalizatora)

i wg papierku to nie jest zle ponad 100km na 1 tonke..

nie kumam.

[ Dodano: 10 Październik 06, 18:36 ]

i oponki 205 wiec z trakcja nie mam problemów tylko opór toczenia wiekszy. co pewnie na stacji niebawem zrozumiem. happy_bmw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh no fakt BMW nie jest do street-race-u dobre ale tak jak napisalem z jednego jestem bardzo zadowolony no moze nie z 1 happy_bmw

1 BMW E30 wyglada lepiej od Lanosa co sprawdzilem w miastu patrząc na ładne panie :) bmw_beer

2 MBW E30 316i moze nie przyspiesza do 100kmh lepiej od Lanosa ale od 100km/h napewno a pamietajmy ze to najslabszy silnik po 88r happy_bmw

3 BMW E30 mysle ze sie napewno lepiej prowadzi od Lanosa mimo ze nie mam wspomagania i laczki z przodu szerokue happy_bmw

4 Silnika umnie nie widać :) a brzmi ładnie.

a wiecie co jest najfajniejsze?? jak założe np na tył 185. albo nadejdzie zimka na moich 205 happy_bmw

<bmw_3> <bmw_3> <bmw_3> A Lanos tak nie potrafi <bmw_3> <bmw_3> <bmw_3> i pewnie sypnie mu sie blacha szybciej odemnie. :)

hehe

[ Dodano: 11 Październik 06, 13:33 ]

NO I TEN KLIMAT lubie wsiadac do swojego kwadraciku. uklon_bmw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klasa !!!WYKONANIE!!! nie wiem jak w innych mam 16letnie auto a tam wszystko na miejscu i nic nie trzeszczy!! :)

no i wieczorkiem wole wyjechac moja Bunia.. :)

i jak pisalem kiedys nie mam prawie zadnych przeróbek oprócz radykalnego obnizenia i felg z rantami a ludziska juz galy robią...a napewno cos zmienie ale napewno nie wiejski tuning!! Bleee... M technik albo cos w stylu Alpiny..(jestem swiezy w tym temacie ale wiem juz co bede chcial zrobic) :)

[ Dodano: 11 Październik 06, 13:45 ]

delikatne progi..zmiana zderzaków na pełniejsze.. przód i tył..

lekko przyciemnie wszystkie szyby ale lekko. bo wieczoremi tak sa czarne.

w przyszlosci lampy Black hella.

i moze malusieńka lotka na tyna klape. wiele osob mi odradza bo podobno moge zniszczyc efekt płaskeij zabci. :) zobacze.

myslalem przy okazj przedniego zderzaka jakas dokladeczka na przod ale ja zgupie po paru kilometrazh.

POWRACAJĄC DO TEMATU <bmw_3> <bmw_3> <bmw_3>

JAk popchnąc M40?? ktoś wspomniał o Moście..

Dolot mam dobry fltr tez mam. na początek.

katalizatora nie ma w serii.

nie dlugo zmieniam koncowy na troszke bardziej przepustowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...