Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Sprężyny do E-30


Rekomendowane odpowiedzi

Jaką wysokość mają orginalne sprężyny do E-30 316i z 89r? Chciałbym sobie podnieść tył i nie wiem jakich szukać, nie chce żeby był za wysoko tylko tak troche bo z paroma osobami już szoruje tu i tam. Czy rozciągają gdzieś sprężyny? Co myślicie o podniesieniu tyłu? :?:

8) <bmw_3> bmw_beer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz podniesc to kup gumy dystansowe (czy jakos tak) koszt nie wielki a daja rade

pozdr

dokladnie zrob tak jak radzi Kosa jakkolwiek sprezyny bys nie obrabial to zmienisz srtruktore materialu i moga sie z nia dziwne rzeczy pozniej dziac a gume jak bedzie nie tak to po prostu wywalisz ;) proste roziwazania sa najlepsze <bmw_1>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak z tymi gumami sie jeżdzi? Czy nic sie za dużo nie zużyje jak je założe? Chodzi mi że we Wrocku jest troche dziur czy zawieszenie nie bedzie za twarde na takie warunki? Może lepiej poszykać pożądnych sprężyn, co byście wsadzili do siebie, gumy czy nowe amorki?

:mrgreen: <bmw_1>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wybralbym gumy ;) w sumie groszowa sprawa a duzo wiecej sie nie utwardzi poniewaz wylaczysz dwa zwoje z pracy i bedzie sie uginal tylko do pewnego momentu pozniej bedzie juz duzo twardszy ;) mialem to w swoim kaszlu ;) 12pln za dwie sztuki bodajze placilem ;P mozntaz dziecinnie prosty 5min roboty dawaly rade 4 chlopa i tyl stal ok ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Bo masz sprezyny od jakiejs 6-cio garówki , w M40 seryjny zawias jest nizszy z przodu :wink:

zmieniłem spręzyny z przodu w zeszłym roku i dalej lipa.Tak wogóle tylne spręzyny są deczko przycięte bo jakies debile przedemną bawili sie w obnizanie auta i efekt jest taki ze moze dlatego przod poszedl troche do gory ,ale i tak jest za wysoko,a jak wejdą dwie osoby do tyłu to między nadkolem a oponą jest jakies 20 cm wysokosci

chyba jak zeswapuje na 3.0 to moze wtedy bedzie normalnie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witajcie!

Znajomy na e30 + lpg i przez butlę w bagażniku tył siedzi dość nisko.

Sprężyny są seryjne. Docelowo będzie obniżał przód -50mm a tył chciałby mieć troche wyżej

bo jak auto jest zalane do pełna + komplet osób + jakiś bagaż to jest masakra.

Co doradzicie?

- czy są jakieś trardsze sprężyny na tył? (niektóre są grubsze inne cieńsze)

- sprężyny od touring'a - może być za wysoko...

- sprężyny od e36, podobno wchodzą i są grubsze więc powinno pomóc,

tylko czy ktoś z was montował kiedyś tylne sprężyny z e36 do e30? czy sporo się podniosło?

tutaj fotka profilowa wspomnianego auta - pusta butla, pusty bak, pusty bagażnik, bez pasażerów, opony tył 175/70/14; przód 195/65/14:

90d5aa09866b4412.jpg

[ Dodano: 6 Listopad 08, 01:18 ]

P.S. gumy isztywniające montowane między zwoje nie wchodzą w gre.

Najlepiej jakby ktoś miał jakieś fotki e30 (sedan/coupe) z tylnymi sprężynami

od e30 (touring) lub e36 (sedan/coupe)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja miałem u siebie podobną sytuację, w środku cztery osoby i tłumikem ciągłem po ziemi niemal wszędzie.Raz jechalismy we trzech z castoramy , w bagażniku miałem 200 kg tynku i tak sobie spiłowałem rure ,że niedługo musiałem ją wymienić, masakra dyskomfort jazdy tragiczny.W końcu zamówiłem na allegro seryjne spręzyny plus amortyzatory szwedzkiej firmy GH ,zadna rewelacja ale jak to założyłem to z coupejki zrobiła się rasowa terenówka.Dupe miałem kurewsko wysoko,musiałem podregulować śwaitła bo w nocy za krótko świeciły.Spręzyny są bym powiedział bardzo twarde jak na seryjne.Założyłem je w lipcu i od tego momentu troszke usiadły,zresztą to chyba jest normalne zjawisko.Tak więć teraz jest normalnie ,a auto wyglada normalnie na pusto tzn. jest wypoziomowane.Teraz pieć tęgich osób w środku i nigdzie nie tre ,a dodam ,że jezdze po wałbrzyskich drogach,a właściwie O.Sach :lol: bo trudno to drogami nazwać.

Aha za spręzyny dałem po 67 zl za sztuke(nowe) nie wiem jak długo to wytrzyma ,ale jestem naprawde zadowolony.Problem nisko siędzącej dupy znikł

Tutak zamieszcze zdjęcie przed załozeniem spręzyn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...