Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Jak zamotowac swoje radio w moim BMW ?


Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam wlasnie taki problem niewiem jak mam zamatowac w swoim BMW radio :( Poprostu kupilem se fajne radio i niewiem jak go tam wlorzyc poprostu te oryginalne niumiem wyciagna :/ czy to trzeba rozkrecac cala deske ?? przy oryginalnym niema zadnych srubek itp. probowalem srubokretem to jakos na chama wyciagnac ale lipa, czy te oryginalne radio jest tam przyspawane czy co?? (do serwisu niezamierzam z taka pierdola jechac )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nodobra ale gdzie podlaczyc zmieniarke? i co z moim radiem? :( ja juz mam dosc sluchania radia :/ niby w BMW mozna kupic oryginalne radio BMW na CD ale one nieczyta mp3 :| a co do zmiany glosnikow w BMW to niezmienil bym sa bardzo dobrej jakosci jak juz to tylko jakis pozadny bass ale ja czesto jezdze do polski tym autem i bagaznik zawsze jest pelny a czasem nawet na tylnich siedzeniach cos jest :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nodobra ale gdzie podlaczyc zmieniarke? i co z moim radiem? :( ja juz mam dosc sluchania radia :/ niby w BMW mozna kupic oryginalne radio BMW na CD ale one nieczyta mp3 :| a co do zmiany glosnikow w BMW to niezmienil bym sa bardzo dobrej jakosci jak juz to tylko jakis pozadny bass ale ja czesto jezdze do polski tym autem i bagaznik zawsze jest pelny a czasem nawet na tylnich siedzeniach cos jest :/

No ja wiem ze glosniki za bardzo dobrej jakosci ak jak w E38 ...

Myslalem poprostu ze jestes bardziej wymagajacy , w radiu z tylu masz wyjscie na zmieniarke itd wiec nie widze zadnego problemu z dopasowaniem , widzisz problem w tym ze masz radio z komputerem itd wiec nie mozesz sie tego pozbyc , a znowu kasetowca jak wyrzucisz nic tam nie wcisniesz . Ja nie wiem jak w E39 sie wyjmuje radio z kasetowcem , wiec jak to zrobic w E38 a to jest jednak roznica z tego co widze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam was.A więc to radio co jest na obrazku wyciągasz wten sposób.Sciągasz pokrętło regulacji głosnosci(siedzi dosc ciasno),pod gałka widac taki mały otwór,a w nim jest mała srubka na TORX nr 10 to taki gwiazdkowy srubokręt.Kręcisz ja i radio wychodzi,w to miejsce bez problemu montujesz BMW CD http://www.allegro.pl/item132465903_bmw_e39_x5_business_cd_okazja_.html Lub do starego radia(jezeli jest wejscie)podpinasz zmieniarke,która w modelu E39 miesci sie w bagazniku po lewej stronie.Jakbys chciał zmienic radio na nieorginalne to nie ma problemu,na allegro dostępne są Ramki montazowe które zmniejszają otwór do wielkosci zwykłego radia http://www.allegro.pl/item135151466_bmw_5_e39_od_97_ramka_do_montazu_radia.html Jakby co pytaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

''podpinasz zmieniarke,która w modelu E39 miesci sie w bagazniku po lewej stronie'' to zmiwniarka na CD jes juz w bagazniku?? zartujesz? ja otym niewiedzialem :/ zaraz ide sprawdzic :) jak tam jest to ja juz jezdze 2 lata niewiedzac ze mam zmieniarke CD w bagazniku :D ale jaja :D ide przetestowac ten manewr co Piotrek napisal, pozniej zdam relacje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde umnie niema :( ale mozliwe ze dlatego ze w moim bmw od poczatku byl kaseciak :cry: ale nieumiem wyciagnac tej galki co sie podglasnia, czy to trzeba do siebie ciagnac czy jakos inaczej?? bo niechce na sile ciagnac zeby czegos niewyrwac :)

W wiekszosci BMW jest kaseciak o ile nie we wszystkich ...Poprostu jest kaseciak ,a w niektorych dodawali wzmachol orginal BMW + zmieniarke ... Wszystko zalezalo od tego kto kupowal auto i czy ktos przy sprzedawaniu nie wyjał tego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmmm... to mnie musial wyjeb... ten od kogo kupowalem auto bo po lewej stronie w bagarzniku swieci pustka :( ale zmachol mam swoj (tylko ze nieumiem tego podlaczyc poniewarz niumiem sie dostac do tego jeb... radia :/ ) a ta galke to jutro przetestuje bo dzisiaj niemam juz sily :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie,wcale nikt cię nie musiał oszukac,zmieniarki nie były montowane standardowo,powiedziałbym nawet ze były tylko w 20% BMW E39.Z ta gałka to moze mnie zle zrozumiałes,musi zdjac tylko to gumowe pokrętło do głosnosci i pod tym bolcem jest ta srubka.A tutaj drobna pomoc,spójrz na rysunek drugi tam jest zdjęte pokrętło z tej częsci co wisi na kablach.Powodzenia.Jeszcze jedno,upewnij sie ze twoje radio nie ma kodu zanim odłączysz kable,albo ze masz do niego kod.

http://www.bmwtips.com/tipsntricks/My%20business%20CD%20install%20(Mucho%20pics)%20(archive)_files/My%20business%20CD%20install%20(Mucho%20pics)%20(archive).htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich wiadomosci to gdzies tam na radiu lub w jego instrukcji powinno byc napisane czy radio ma kod czy nie ma(ja naprzykład nie mam).Jezeli masz jednak kod to gdzies tam w twoich papierach i instrukcjach powinienes miec karteczkę z kodem.Zanim wyjmiesz radio badz pewien bo rozkodowanie kosztuje około 50 złoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jeszcze raz wiec pomoże mi ktos z tym radiem bo mam radio orginalne bavaria i niewiem jak wyciaganac slyszalem ze sa tam cztery dziurki w które trzba wlazyc druciki wkladalem i nic a moze kto wie jak ineczej bo przeciez calej tapicerki nie bede sciagal dzikei Pozdrawaim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...