Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Czarny olej


Rekomendowane odpowiedzi

Dwa miechy temu zmieniłem olej i już jest czarny, pasuje tu teza że przedmuchóje spaliny do komory silnika ale oleju nie bierze, czy jedyna opcja to szlif cylindrów czy da sie go jakoś uratować????Nie wiem czy zmiana samych pierścieni coś da??? Prawdopodobnie był wcześniej wlany moto doktor, pewności nie mam ale zaczął mi ciec olej może to od uderzeń miską olejową co mi się zdażyło jakiś czas temu czy po prostu silnik się rozszczelnia????Znajomy polecił wlać pół syntetyk bo ja mam teraz mineralny tylko czy to go nie dobije????Nie wiem co robić bo kasy na remont to zabardzo nie mam. Poradżcie. Pozdro. :cry: <bmw_1>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czarny olej to raczej zaniedbania w wymianie oleju poprzednika (brudny silnik). Możesz wymienić jeszcze raz, może bedzie jaśniejszy. Jak wlejesz półsyntetyk to wypłucze Ci brudy, będziesz musiał zlać i jeszcze raz zalać (może przytkać kanały olejowe), ale jak silnik jest zajechany to niewiele pomoże, będzie ciemniał. Zrób kilka wymian (co 500 km) tańszym olejem, może silnik przepłucze się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa miechy temu zmieniłem olej ...

Moze to głupie pytanie ale czy wymieniles tez filtr :?: (niektórzy o tym zapominaja)

Jesli tak , a wiesz ze wczesniej byl moto-doktorek to kup mineralnego lotosa i

wymien jeszcze raz zeby nie leciec w koszta , mozliwe ze owy specyfik do "naprawy"

silnika narobił takiego syfu i trzeba go przepłukac z silnika :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wlałem jakieś 600km temu mineralny Castrola i teraz chciałem zmienić na pół-syntetyk ale jak jest lepiej go popłukać to spoko, całkowitej pewności nie mam czy był moto-doktor czy nie ale była prawie smoła zamiast oleju i teraz dziś zauważyłem olej na silniku i nie wiem jeszcze skąd cieknie.Silnik wsumie chodzi ładnie i mam nadzieje że to tylko taki brud tam jest jeszcze i że olej pomoże. :mrgreen: Zaleje nowy minerał i będe śledził jego kolor. <bmw_2> Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie radze lac teraz pol-syntetyka... Po tym jak miales wlany do tej pory mineralny to moze sie okazac ze zacznie cieknac.

Tak jak pisze Bart, nie ryzykuj półsyntetyka, może się okazać że z każdej możliwej dziurki zacznie mu lecieć.

Zalej dobrym minerałem i jeździj, jak kontrolka od oleju się nie pali to da radę.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...