Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Dobry mineralny olej do silnika M20 (27 6KB)


Rekomendowane odpowiedzi

bez problema zalej półsyntetyka

Jeśli bierze tobie olej(tak bez przesady) to zalej półsyntetyka Castrol Magnatec 10W40

Jeśli nie bierze oleju lub sladowe ilości to Mobil 1(10W40)

Jesli mimo wszystko daje oznaki ze zwyczajnie jest juz silniczek podjeżdzony to Mobil mineralny 15W40

Ja u siebie przeszedłem z mineralnego 15W40 "polskiego ścierwa" na półsyntetyczny olej preferowany do bmw(oryginał)

na mineralnym zrobiłem jakies 25000km (wymieniałem go co 5000km)

po płukaniu silnika i na półsyntetyku zrobilem juz 7000km i nic sie nie rozszczelnia i wielka różnica dla ucha jeśli chodzi o prace silnika

[ Dodano: 23 Październik 06, 15:40 ]

bez problema zalej półsyntetyka

Jeśli bierze tobie olej(tak bez przesady) to zalej półsyntetyka Castrol Magnatec 10W40

Jeśli nie bierze oleju lub sladowe ilości to Mobil 1(10W40)

Jesli mimo wszystko daje oznaki ze zwyczajnie jest juz silniczek podjeżdzony to Mobil mineralny 15W40

Ja u siebie przeszedłem z mineralnego 15W40 "polskiego ścierwa" na półsyntetyczny olej preferowany do bmw(oryginał)

na mineralnym zrobiłem jakies 25000km (wymieniałem go co 5000km)

po płukaniu silnika i na półsyntetyku zrobilem juz 7000km i nic sie nie rozszczelnia i wielka różnica dla ucha jeśli chodzi o prace silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jaki polsyntetyk ?? myslalem o Texaco albo Mobilu ewentualnie Elf

Jezeli chcesz się dowiedziec czegos o olejach to zapraszam na ta strone i przeczytanie wszystkiego. Bedziesz o wiele madrzejszy, polecam bo warto LINK

Wolę miec LOTOSA w lepszej klasyfikacji API niz Mobila też "syntetyka" ze starsza klasą. Wszystkie oleje to to samo praktycznie, ale rózne firmy maja różne dodatki. pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...