Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


stukanie zaworów


Rekomendowane odpowiedzi

siemka!!! jezdzilem wczesniej na oleju półsyntetyk i teraz gdy wymieniłem olej na mineralny(ELF) gdy odpalam zimny silnik(rano) słychać dosyc głośne stukani zaworów(okolo 2 sek.).czy to wina oleju? wymieniłem na mineralny bo moja bunia ma prawie 300tys i mechanik radzil juz lac minerał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli śilnik masz zdrowy i nie brał oleju i nie miał wycieków to ja bym oleju nie zmieniał na mineralny. Po prostu pisząc to mineralny jest gęstszy od półsyntetyka.Więc jak silnik jest zimny to zanim mineralny się rozprowadzi i rozgrzeje to chwile dłużej trwa niż na półsyntetyku i mogą być słyszalne zawory,ale tylko przez chwile. jest to normalne, a przed nami zima, więc lepiej nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek75 nie najlepiej zrobiłeś , skoro miałeś półsyntetyka , to powineneś zalać znowu półsyntetykiem, tym bardziej że silnik zdrowy, nie słuchaj mechanika , zmień lepiej na półsyntetyka,

masz M40 a tam są hyrdopopychacze wrażliwe na gęstość oleju a wiadomo że zimą minelał jest w fazie rozruchu bardziej gęsty od półsyntetyka, dlatego może powodować uszkadanie ( szczególnie zimą ) popychaczy, a w rezultanie dzwigienek i wycieranie wałka rozrządu

a M20 nie ma hydropopychaczy i dlatego jest mniej wrażliwy na rodzaj oleju,

zresztą do każdego zdrowego silnika powinien być półsyntetyk :!: :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co to za mechanik ale chyba troszkę niespełna rozumu, żeby do zdrowego silnika minerał zalać, bo przejechał już troche... Tacy ludzie wykańczają właśnie M40-tki.

Podejrzewam, że gdybym powiedział temu mechanikowi, ze mój silnik(M30) ma ze 400tys km nalatane(sadzac po ksiązce serwisowej), chodzi z pełna kultura i nalany jest pełen syntetyk, to pewnie by się posmarkał z wrazenia.

Wystrzegac się mineralnych. pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siemka!!! jezdzilem wczesniej na oleju półsyntetyk i teraz gdy wymieniłem olej na mineralny(ELF) gdy odpalam zimny silnik(rano) słychać dosyc głośne stukani zaworów(okolo 2 sek.).czy to wina oleju? wymieniłem na mineralny bo moja bunia ma prawie 300tys i mechanik radzil juz lac minerał.

POWRÓT I TO SZYBKI NA PÓŁSYNTETYKA

TO NIC ZE MA NAJECHANE 300 KLOCKÓW JESLI MIMO TO ŁADNIE PRACUJE I NIE SPRAWIAŁ DO TEJ PORY ŻADNYCH PROBLEMÓW TO PO CO LAC MINERAŁ ,MINERAŁ TO OSTATECZNOSC NA OSTATNIE PODRYGI SILNIKA

OLEJ POLSYNTETYCZNY 5 L NORMALNIE KOSZTUJE KOLO 150PLN I PO SPRAWIE

OLEJ MINERALNY 5 L NORMALNIE KOSZTUJE KOLO 60PLN DO TEGO DOLICZ SOBIE JESZCZE KATOWANIE HYDRAULICZNYCH POPYCHACZY(JEDEN TO OKOLO 70PLN).

DODAJ,POMNÓŻ,I WSZYSTKO JASNE

JAK NAJSZYBCIEJ POWRÓT NA POŁSYNTETYKA BO JAK PRZEGNIESZ Z TYM MINERALNYM TO TEGO PORANNEGO KLEKOTANIA NIE ODWRÓCISZ(ZIMĄ WSZYSCY MYŚLELIBY ,ŻE ZMINIŁEŚ BENZYNKE NA DIESLA:)

[ Dodano: 23 Październik 06, 16:03 ]

AHA I JESZCZE - TAKI MECHANIK TO DUPA NIE MECHANIK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...