Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam pytanko odnośnie elektrozaworka od turbo. Po zgaszeniu auta dziwnie "bruczy" jeszcze przez jakiś czas. Jest to nowy elektrozaworek, stary nie wydawał żadnych dźwięków (ale był zepsuty). Czy to normalne?

Międzyczasie nakrecilem filmik

Zaczyna wydawać dźwięk w momencie kiedy żaluzje otwierają sie po zgaszeniu silnika

Edytowane przez Songo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niepodoba mi się to, ale jeżeli to ten EZ o którym myślę, to w 3.0d są 2 bliźniacze, pewnie u Ciebie też.

wklej rysunek z realoem który to, a jeżeli masz 2 bliźniaki to podmień i zobaczy czy zastępczy też brzęczy w tym miejscu. A jak będzie pierdział ten sam - cóż, zdaża się kupić nowe sp....olone...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po czym poznałeś że zepsuty?

:) Pisałem w swoim temacie o problemach z kopceniem - pojechałem na porządną diagnostykę i okazało się, że turbo późno wstaje, do tego są jakieś "nieszczelności" w układzie podcisnienia więc podejrzenie padlo na elektrozaworek.

Jest jakiś sposób na sprawdzenie poprawności działania elektrozaworka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podmiana jest szybka i bezproblemowa, jedno popołudnie z butelczyną podpiwku :)

a po diagnostyce możnabyło spróbować podmienić od kogoś przed wymianą - takie rozwiązanie zawsze jest lepsze niż xx PLN w plecy bez pewności.

sprawdzali \szczelność węży od podciśnienia? u mnie w kiedyś w Vectrze motor wchodził w awaryjny i kazali mi turbinę wymieniać, a magik podiął się kompem , włożył rękę w ciemno w silnik i wyjął zmurszały weżyk. 30 PLN z diagnozą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podmiana jest szybka i bezproblemowa, jedno popołudnie z butelczyną podpiwku :)

a po diagnostyce możnabyło spróbować podmienić od kogoś przed wymianą - takie rozwiązanie zawsze jest lepsze niż xx PLN w plecy bez pewności.

Akurat nie miałem od kogo pożyczyć takiego zaworka.

sprawdzali \szczelność węży od podciśnienia? u mnie w kiedyś w Vectrze motor wchodził w awaryjny i kazali mi turbinę wymieniać, a magik podiął się kompem , włożył rękę w ciemno w silnik i wyjął zmurszały weżyk. 30 PLN z diagnozą :)

Mam wężyki wszystkie wymienione na nowe silikonowe.

Właśnie wróciłem od auta, podmieniłem zaworek z tym od EGR i .... cicho. Dziwna sprawa, nie wiem co o tym myśleć.

Edytowane przez Songo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...