Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

170km/h na 70km/h - chciał odebrać mi prawko doszło do 6 punktów i 200zł

za takie cos wg. taryfikatora to chyba 100 pkt + 500 pln ?

Hmmm.. Słyszałem, że max jest "powyżej 50 km\h" i jest stała stawka, niezależnie, czy będzie 51, czy 100 powyżej. Ale mogę być w błędzie ;)

Co do tematu. Mnie w 3,5 letniej karierze za kółkiem jak na razie raz na fotoradar złapali (73 km\h w zabudowanym). Mogło być 200 zł + 4 punkty, ale skończyło się na 100 zł. Powiedzieli mi też, że jakbym jechał 3 km\h wolniej, to radar nawet by foto nie cyknął :roll: Dlatego zainwestowałem w CB i jak nie jestem pewny drogi, to śmigam "dozwoloną + vat", czyli +20 km\h ;)

Pozdrawiam :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 165
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

A ja mam takie pytanie-czy weszła już ustawa,że nie ma punktów za prędkość tylko wiekszy mandat? pytanie_bmw

Mnie jakiś czas temu na 110 złapali ze 150 na blacie...

Nie uwierzycie,ale jaka ulga jak zobaczyłem że to kuzyn-policjant-skończyło się na upomnieniu i krótkiej pogadance.

ps.a punkcików mam kilka,za parkowanie(wyszedłem dosłownie na 2 minuty),komórka no i km/h ... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja załapałem tylko jeden mandat jakieś 1,5 roku temu. Wyleciałem Fiatem Ducato (służbowym) z łuku na trasie pod Wałbrzychem, przed którym była 60tka i wpadłem na suszarkę za krzakami ;) Ustrzelili mi 99km/h ale to i tak nieźle bo leciałem ok.120km/h i wyhamowałem... Dostałem 6pkt. i 200zł (powinno być 300zł).

Dlatego zainwestowałem w CB i jak nie jestem pewny drogi, to śmigam "dozwoloną + vat", czyli +20 km\h

...zrobiłem tak samo i jak na razie mam czyste konto ;) CB mam założone na Ducato a na Bunie przekładam raczej na dłuższe trasy. Bunią po mieście zasuwam częściej wieczorami a w dzień rzadko i za bardzo nie ma gdzie :P

Za to mój kumpel to niezły agent... Wjechał kiedyś w ul.Szewską od strony ul.Kazimierza Wlk., przejechał ją calutką wzdłuż, wrócił tą samą drogą i podjechał do patrolu straży miejskiej i pyta: "Gdzie jest nr 2 na Szewskiej?" W odpowiedzi dostał 300zł i 6pkt... :D:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ciągu 10 lat posiadania prawka dostałem:

- 1x "zdjęcie z wakcji",

- 1x 60km/h na 40

- 1x parkowanie na oławskiej

- jedna sprawa w sądzie + kurator

tak ogólnie to grzeczny jestem i jeżdże jak emeryt,

dzięki mnie niektórzy doświadczyli że ich auta mogą spalić mniej niż im się wydaje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- jedna sprawa w sądzie + kurator

Uu...nie wiedziałem że można dostać,za jakie wykroczenia jeśli wolno spytać?

zakręt był za ciasny , ogólnie wszystko byłoby ok, ale znajomy musiał wrócić do szpitala i wyszło razem pobyt poszkodowanego pow. 7 dni prawko zabrane na 12 m-cy :/ ale to dawno było, jak człowiek był młody i głupi i jeździł FWD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:(:(:( Ja niestety naciąłem się w niedzielę na nieoznakowaną Vectrę (bordowa,z silnikiem 3.0 282 KM) na obwodnicy Legnickiej.100 km/h na 50-tce i wyprzedzanie z prawej strony (od świateł do świateł) :(:(:( 400 zł i 8 punktów.Normalnie tak nie jeżdżę w terenie zabudowanym ale na obwodnicy...No cóż,niezły dostałem prezent na Święta :( Rok temu w sierpniu zatrzymali mnie na odcinku Wrocław-Środa Śląska (na tym pasie awaryjnym dla samolotów).Stali na parkingu a ja śmigałem coś około 180 km/h.Na szczęśćie nie mieli włączonego radaru.Nie pamiętam ile chcieli mi wlepić ale wyrzebrałem 100 zł i 2 punkty niby za brak świateł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedzieli,że jechałem zdecydowanie za szybko ale zacząłem ściemniać,że straciłem 3 godziny by przejechać przez Wrocław bo Krakowska w remoncie,korki a tu żona z dzieckiem w szpitalu,bardzo się śpieszę,itd,itd.Na szczęscie byli naprawdę w porządku i udało się zmniejszyć kwotę mandatu.A ci z Legnicy,nawet nie było z kim gadać...Jeszcze facet na koniec rzucił tekst Wesołych Świąt.Taki dowcipniś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co kojarzę muszą pokazać Ci ile jechałeś

Ci z Vectry puścili mi cały filmik :D Przyjamniej mogłem sprawdzić czy nie dymi z rury no i podziwiałem Beatkę od tyłu w ruchu ;) Ledy faktycznie walą po oczach,w nocy są bardzo widoczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez prawie 9lat(w kwietniu minie 9) kilka razy za prędkość(może ok.10),raz za wygłupy na parkingu(jeździłem maluchem na "popularkach" czyli KJS'ach,rajdach dla amatorów i chciałem pokazać koledze jak się kręci kaszlak z porobionym silnikiem),wtedy było 500zł i 10punktów,ale ubłagałem panów milicjantów,żeby mi podarowali,bo uczę się jeszcze i biedny jestem,obiecałem,że auto do garażu wstawię i przez tydzień nie ruszę,a jak tylko mnie puścili od razu pojechaliśmy zobaczyć ile pojedzie :twisted:

2 razy za parkowanie,raz w Polsce,ewidentnie na zakazie,a raz w Norwegii,nie zapłaciłem za parking-prywatny sklepu JYSK. Nigdy nic u nich nie kupię. 700kr=280zł za 10minut postoju. Komornik w domu był 4razy,bo nie płaciłem mandatów licząc na przedawnienie. Wygodna sprawa,nigdzie nie trzeba jeździć,a komornik brał ok.10zł więcej niż było do zapłacenia.

2 razy zabrany dowód rejestracyjny,oczywiście od kaszlaka,bo ciemne szyby,wydech sportowy,halogeny jak od lokomotywy podłączone tak,że mogłem wszytko wyłączyć,a halogeny włączyć i to się milicjantowi nie podobało. Od jakichś 3lat jest bardzo spokojnie, poza mandatami za parkowanie i 2 za prędkość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja przy prawku od 15 lat 3 mandaty. Jeden za spowodowanie stłuczki 4 lat temu corsą jeszcze. 4 pkt i 200zł. Kolejny 2 lata temu. Trasa Poznań - Elbląg. Jechałem Kia shumą sprawdzając minimalne zużycie paliwa. Max 100 km/h na trasie powolne przyspieszanie. I w Malborki głupole mnie chwycili. Miałem 66 na 50. 2 pkt i 100zł. Z Elbląga na następny dzień wracałem dużo szybciej.

A ostatni koło Legnicy po zjeździe z autostrady. Człowiek rozpędzony a tam małe miasteczko i 50km/h. Zwolniłem ale chwycili jak miałem 70km/h. No i 200zł wpadło.

Także raczej ostrożnie wydaje mi się że jeżdżę. Dodam że cały czas bez CB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

a w niemczech 2 razy mnie policja zatrzymala i to w tym samym miejscu ale w odstepach co jakies 3 miechy i ani razu niedostalem mandatu tylko pouczenie (pewnie dlatego ze niebardzo umiem po niemiecku i nieumialem sie z nimi dogadac hehehe) a jechalem 60km/h gdzie bylo ograniczenie do 30 ( na rynku )
To albo miales duze szczescie albo nie strzelili cie na radar,bo w niemczech drogi kolego za przekroczenie predkosci o powyzej 30km/h zabieraja prawko na miesiac.O mandacie juz nie wspomne...Od poczatku tego roku kwoty mandatow poszly bardzo wysoko w gore,takze radze tutaj uwazac.Mi zrobili 3 razy zdjecie za niezachowanie bezpiecznego odstepu od poprzedzajacego pojazdu (jechalem ciezarowka ale i osobowki tu za odleglosc trzepia)i kosztowalo mnie to 3x po 75 EUR i 3x po 3 punkty.Punktow mam w sumie 9 NA 16 MOZLIWYCH!!!(jeszcze pol roku i mi je anuluja).W niemczech zeby alulowali punkty trzeba spelnic jeden warunek: przez 3 LATA nie nazbierac zadnych nowych punktow.Nic dziwnego,ze niemcy jezdza jak ospali.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mowia ze to kierowcy BMW olewaja wszystko :

http://moto.onet.pl/1526196,2217,artykul.htm

A tak do tematu w sumie 10 punktow na koncie rok temu Bunka 105 na ogr 40 w Boleslawcu ale po negocjacjach Pan byl uprzejmy z 500 na 100 i z 10 na 4 zejsc tylko dlatego ze zanim zaczol rozmowe namierzyl Golfika i na suszarce juz nie bylo 105 tylko 60. Teraz przed Swietami 23 grudnia po 23 polecialem do Apteki po lekarstwo i jeden bardzo Upierdliwy Michu z Zawidowa gdzy wracalem suszareczka na 40 wykryl 79 , 800 metrow od mojego mieszkania hehehehehe 6 pkt i 200 plnow . Cale szczescie ze zony golfikiem bo bunka na dlugiej prostej.......... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

300 zl i 5 ptk... a zaczęliśmy od 19 ptk i 1000 zł. Wyprzedzanie na skrzyżowaniu, na podwójnej ciagłej i na dwóch przejściach dla pieszych- wszystko na 30 metrach i jednym manewrem :roll: facet zjeżdżał z głównej w prawo w małą podporządkowaną-więc ja lewy pas i pojechałem a z naprzeciwka POLICJA -> kogut i za mną... ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...