Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


łożysko w 316


Rekomendowane odpowiedzi

witam!mam pytanko w tym temacie,ostatnio wymienialem sam amortyzatory w przodzie i odrazu sprawdzilem czy nie ma luzu na lozyskach piast,luzu nie ma ale wydaje mi sie ze sa troche "suche" bo szumią.czy jest jakas mozliwosc je przesmarowac? jeśli tak to jak? Z góry wielkie dzieki!!! <bmw_3>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na łożyskach nigdy nie ma luzu, najwyżej na sworzniach, ( no chyba że już łożyska nie ma :evil: )

zdejmij koło, na środku jest dekielek ( na wcisk ) i pod nim masz łożysko, napchaj tam smaru do łożysk o stałej konsystencji - zaszkodzić nie zaszkodzi a pomóc może :roll: ,

ale muszę Cię zmartwić jak już szumią to najwyżej można powstrzymać zużywanie się łożyska bo już trochę wytarte jest więc raczej nie przestanie już szumieć :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu brałem łożysko przednie z piastą z allegro i razem z wysyłką wyszło 199 zł. Zastanawiałem się nad samym łożyskiem, ale odradzono mi a dlaczego??

1. Szybsza wymiana, gdy jest z piastą oczywiście mniej roboty

2.Słyszałem, że można łatwiej uszkodzić łożysko wciskając jest na prasie do starej piasty ile w tym prawdy nie wiem, ale jestem zadowolony wszystko jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam jeżeli chodzi o wymiane łożysk to taką operacje można zrobiś samemu tylko trzeba sie zaopatrzyć w ściągacz do łożysk i kawałek rury najlepiej o średnicy wewnętrznej takiej samej jak wewnętrzna bieżnia łożyska młot i sprawne ręcę , ale tżeba pamiętać by łożysko wprowadzić prosto na czpień . Wymiana samego łozyska jest prawie tak samo pracochłonna jak wymiana całej piasty .Narka i pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam jeżeli chodzi o wymiane łożysk to taką operacje można zrobiś samemu tylko trzeba sie zaopatrzyć w ściągacz do łożysk i kawałek rury najlepiej o średnicy wewnętrznej takiej samej jak wewnętrzna bieżnia łożyska młot i sprawne ręcę , ale tżeba pamiętać by łożysko wprowadzić prosto na czpień . Wymiana samego łozyska jest prawie tak samo pracochłonna jak wymiana całej piasty .Narka i pozdro

Tutaj się z kolegą nie zgodzę...

Sam osobiście widziałem jak u mnie z przodu mechanik po odkręceniu śruby łożysko z piastą zdjął ręką, wymiana 20zł :)

Ale z tyłu trzeba było już wyprasowywać :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam tak będzie sie działo kolego w przypadku gdy stan łożyska i piasty jest opłakany bo jest to łożysko dzielone i obie bieżnie tego łożyska mają pasowanie ciasne jeżeli wiesz oczym pisze przy łożyskach dzielonych istnieje możliwość wykasowania luzu a jal bardzo szumi to i nasmarowanie nie pomoże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...