Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


BMW 520iA (93r) Problem z instalacją BRC - program do kompa


sonar25

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

nie dawno kupiłem uzywane auto i mam teraz problem z (nieporozumieniem w tym aucie jak się dowiedziałem od gazownika) instalacją BRC AT 90E w BMW 520 (automat) z 1993r. Po włączeniu silnika gdy auto jest jeszcze zimne i pracuje tylko na samej benzynie ciężko jest zwiększyć obroty silnika by nie wyłączył się-prycha, dławi się itp.Jeśli uda się zwiększyć obroty do ok 3000 i silnik przełączy

się na gaz, po rozgrzniu silnika do temp. sygnalizowanej przez strzałkę wychodzącą poza niebieskie pole, jadę i w momencie podjazdu pod większe górki silnik zachowuje się jakby miał się wyłączyć-obroty spadają, dodaję gazu a auto dławi się.Muszę się zatrzymać wyłączyć silnik, włączyć trochę pogazować i jest w miarę dobrze.Taka sytuacja ma miejsce nawet gdy strzałka temp. jest już na środku ale przejechałem 1,2km.Po dłużej pracy silnika - przejechane z 5 km wszystko jest w porządku.Mam też problem taki, że w momencie gdy auto jest jeszcze nie rozgrzane i na trybie Parking chcę zapalić światła to też obroty znacznie spadają i silnik się wyłącza.Muszę jechać -jak jest zimny -i dopiero wtedy włączać światła by nie zgasł.Jak zgaśnie to muszę poczekać z 5 min aby ponownie odpalił.Raz na jakiś czas robię restart(powiedzmy)komputera przez odłączenie akumulatora i wtedy pali i na paliwie i na gazie normalnie.Na gazie pali normalnie jak jest dobrze rozgrzany. Na paliwie trochę dziwnie-dusząc się i prychając.Wcześniej przed podłączeniem gazu na paliwie działął dobrze - sprawdzałem u poprzedniego właściciela.

Gazownik wspominał coś o jakimś programie na komp. do mojego BMW, którego on nie ma a powinno pomóc.Jest taki program???Skąd go wziąć???Proszę o pomoc i łagodne potraktowanie mojego niedoświadczonego w branży gazowniczej opisu.Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...