Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


niedziałający spryskiwacz e36 1992r


Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie składa sie z dwoch cześci z ktorych jedna wystaje nad maske i jest połączona z drugą pod maską.

Skoro dzyszę przedmuchałeś w tej części ''nad maską'' i sprawdziłeś przewód doprowadzający płyn do tego spryskiwacza to podejrzewam ze zaciął sie zaworek zwrotny w tej drugiej częsci znajdujacej sie pod maską.

NIe wiem dokładnie jak u ciebie wyglądają te spryskiwacze ale u mnie było tak samo z tym pryskaniem.

ten zaworek niestety jest nie rozbieralny-ja przeciołem ta czesc znajdującą sie pod maską,wyciągnąłem ten zaworek zwrotny i na gorąco znowu skleiłem całą część by zachowała szczelność.

Teraz minimalnie dłużej czekam na pryskanie z tego spryskiwacza bo gdy go nie urzywam to cały płyn powraca z przewodu do zbiorniczka ale jak juz zacznie tryskac to elegancko z dużym ciśnieniem.

Sprubój podmienić taki spryskiwacz na chwile od kogoś jesli masz mozliwość.

Być może trafiłeś na jakiś felerny spryskiwacz.

[ Dodano: 4 Listopad 06, 08:11 ]

no chyba ze pompka juz siada.Czasem pompka normalnie bzyczy a wirnik w jej srodku ma jakies opory i słabo sie kreci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie radzę zakładać filterka, bo zapcha się wcześniej niż byście się spodziewali. To, że czasem spryskiwacze się zapychają to wina mydła które niestety dodają do płynu i które osadza się w spryskiwaczach i zaworkach zwrotnych. Najlepiej co kilka dni kontrolnie uruchomić spryskiwacze albo stosować drogie płyny (np. Shell)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebiel mialem problem , ze prawa strona mi nie dzialala, okazalo sie ze caly prawy zaworek pekl i woda sie lala na wygluszenie maski. Pojechalem kupic dysze i zaworki nowe do salony tam przy wylocie na bielany i zaplacilem 11zl za zawor i 18zl za 2 dysze. Moim zdaniem smieszne pieniadze wiec nie widze sesu klopotac sie z klejeniem i naprawianiem, takie nowe juz sa raczej dozywotnie.

POZDRAWIAM <bmw_1>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...