Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Śruby głowicy?Czy głowice są takie same do M40 1.6 i 1.8???


Rekomendowane odpowiedzi

To zalecenie a nie nakaz wiec nie musisz wymieniać tzw.szpilek.

Jednak obstawałbym za wymianą

-nie wiem do konca z czego wynikac moze takie zalecenie-

1.Być może ze zwykłego zużycia szpilek,ktore to zużycie może być widoczne lub niewidoczne gołym okiem

(nikt jednak nie będzie rozbierał silnika by sobie te szpilki pooglądać

2.Być może dlatego że szpilki te narażone sa na duże napreżenia i po"jakimś'' czasie mogą stracić swoje właściwości

(co m.in.objawiac sie może przerwaną ,wydmuchaną uszczelką pod głowicą)

3.Być może dlatego by połączenie gwintowe tych śrub zawsze miało wysoką jakość

(Łączą przecież głowicę z blokiem a proces zapłonu w komorze spalania działa mocno na głowicę i pośrednio na blok "odpychając te części od siebie" stad naprężenia na całym poprzecznym i podłużnym przekroju tych śrub kończące sie na gwincie)

Jakakolwiek ingerencja w silnik wiążąca sie ze zdejmowaniem głowicy powinna nieść za sobą wymianę tych srub bo zakładanie starych śrub może spowodować szybkie"wydmuchanie'' uszczelki pod głowicą .

ja tych śrub mam 14szt. i mimo ze kosztują okolo 110 PLN to warto je wymieniac.

[ Dodano: 4 Listopad 06, 07:35 ]

110 PLN to cena jaką ja poniosłem za komplet tych śrub.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powinienem mieć nasadkę torx'a E12. jeszcze zejdę do garażu i sprawdzę. W książce zalecają; o ile dobrze pamiętam; wymianę zwykłych śrub na TORX. Podejrzewam, że jest to spowodowane wprowadzeniem tych śrub przez BMW wogóle do swoich samochodów a po drugie powinno się lepiej dawkować moment takimi śrubami.

PS. Szpilki głowicy powinny być zmieniane po każdej ingerencji ponieważ moment z którym je dokręcamy podczas montażu jest zbliżony do maksimum wytrzymałości śruby i odkształca się ona bezpowrotnie (bardzo nieznacznie, ale z technicznego punktu widzenia jest do wyrzucenia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś znalał taką nasadke to będe bardzo wdzięczny jakbym jakimś cudem mógł ja porzyczyć. Śruby kupie nowe jak trzeba to trzeba samochód musi jeździć i to szybko. Dzięki wielkie za pomoc, nie lubie jak fura nie jeździ. :mrgreen: <bmw_2> bmw_beer

Pozdro. <bmw_1>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie jak możecie mi jeszcze powiedzieć gdzie jest ten intercar było by super. Jutro bym wszystko kupił i do roboty. Ide na 14 do pracy to z pewnością zadzwonie w sprawie tej nasadki bo bez niej to dalej nic nie zdziałam. Dzięki wielkie za pomoc. :D

Pozdro.

[ Dodano: 13 Listopad 06, 23:28 ]

Czy głowica do M40 1.6 jest taka sama jak 1.8?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...