Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
Jak ktos szuka ciekawych pomyslow to ten koles jest swietny.

http://www.facebook.com/kochamgotowac?ref=ts&fref=ts

Kanal na YT

Kocham Gotować - YouTube

testowalismy z Edka kilka jego przepisow i zawsze wychodza swietnie. Moje ulubione BigMac, Skrzydelka w Cocka Coli, wszystkie sosy. Przed chwila testowalismy

Rewelacja !!

Hah subskrybuje jego kanał od jakiegoś czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie uraziło - ale obowiązuje tu kultura....

Każdy przeklina (no prawie każdy) ale nie pisze się tak dosadnie bo to aż razi w oczy.

Delikatnie zwróciłam Ci tylko uwagę, aż tak Cię to zabolało ?

Edytowane przez Młoda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam w tym dziale. Nie jestem Maxbimmerką, ale lubię gotować i chwaląc się całkiem dobrze mi to wychodzi:D. Żeby nie być gołosłownym zamieszczam przepis na boczek, który posmakuję wam dziewczyny i waszym chłopom.

SKŁADNIKI:

1) 2 kg. surowego boczku (w miarę chudego)

2) 4 duże ząbki czosnku

3) Nntka zielonej pietruszki (duża natka, im więcej tym lepiej)

4) 1,5 szklanki mleka

5) 2 stołowe łyżki vegety

PRZYGOTOWANIE:

Mięso zmielić przez maszynkę, jak ktoś nie posiada maszynki to niech wie, że mielą w większości mięsnych;).

Dodać:

-drobno posiekany lub "przeciśnięty" czosnek

-mleko

-vegetę

-sól i pieprz (bez przesady z solą vegeta robi swoje. Ja zawszę próbuję surowe mięso czy już jest dobrze przyprawione)

-drobno posiekaną pietruszkę

Wszystko dokładnie wymieszać (ręką) ułożyć w keksówce wcześniej wysmarowanej margaryną i wysypanej bułką tartą. Wierzch można posypać papryką w proszku i polać magi

Piec w piekarniku rozgrzanym do 200 st. przez 1,5h.

Ciepły boczek można śmiało podawać jako mięso do obiadu, a wytopiony tłuszcz, którego będzie dużo idealnie nadaje się do polania ziemniaków. Po wystygnięciu boczuś jest idealny do kanapek.

Przyprawiając można się trochę pobawić, jeśli ktoś lubi pikantne można dodać więcej pieprzu, ostrej papryki w proszku lub tabasco itd.

Życzę smacznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

[h=2]Gebackene Käsknödel – smażone knedle serowe[/h]5–6 kromek pszennego chleba lub bułki

2 jajka

1 szklanka ciepłego mleka

2-4 łyżki mąki

1 cebula

1 łyżka masła

250 g sera żółtego (np. bergkaese lub gruyer)

2-3 ziemniaki

pęczek szczypiorku

gałka muszkatołowa

sól

pieprz

tłuszcz do smażenia

Przepis: Kromki czerstwego pieczywa pokroić w kostkę i zalać mlekiem. Drobno posiekaną cebulę zeszklić na maśle, ziemniaki ugotować w mundurkach, obrać i zgnieść na puree, połączyć wszystkie wymienione składniki, dodając pokrojony w kosteczkę ser, posiekany szczypiorek, sól, pieprz i galkę muszkatołową do smaku oraz tyle mąki, by dało się zwilżonymi dłońmi formować knedle wielkości mandarynki. Lekko je spłaszczywszy smażyć knedle z obu stron na złoto na oleju lub klarowanym maśle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...