Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


coś o CB


Jurek

Rekomendowane odpowiedzi

Lepiej zainwestuj w navi , miałem CB na obu swoich autach , do niedawna wśród kierowców osobówek był swoisty boom na to. Niestety totalny brak jakiejkolwiek kultury na 19 i teksty typu "Zenek k****a załadowałeś sie juz?" "pysia pysia pysia" i "bajojajo" nakłoniły mnie do pozbycia sie tego przeżytku. Najlepsza antena jaka może być to Lemm At 1700 , ML145 , albo President Indiana. Ale polecam zainwestować w navi , dużo więcej z tego pożytku w aucie niż z najlepszego CB.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo już jeżdze na cb i nie mam powodu do niezadowolenia, niewiem czy zauważyłeś ale w osobówkach cb przeżywa drugą młodość a mówąc szczerze przydaje sie na drodze ratuje kieszeń , a oprócz tego jak sie jedzie np 1800km to czasem trzeba z kimś zamienić słowo. A co do nawigacji poczekam jeszcze chwile bo albo skromna mapa polski a to znowu ograniczona funkcjonalność jeszcze do tego można dodać np aktualizacja w fabryce które tez mnie nie interesuje ,a jak juz coś konkretnego to kupe kasy trzeba.Dzieki za anteny jak ktoś ma nawigacje godną polecenia otwarty jestem na propozycje. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do cen cb to są różne zerknij np na allegro http://www.allegro.pl/search.php?string=cb a co do anten to pewnie taka sama śpiewka duży wiecej może ale niekoniecznie co do mojej to nawet nie ma nazwy producenta jezdze dośc daleko więc przydała by sie jakas mocniejsza ale na miejscu spokojnie wystarczała. W drugim aucie mam tez taką krótką 60 cm do 10 km ściąga spokojnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, sam jestem użytkownikiem CB(alan 100+) antenka w zestawie to 1,5m(midland) bacik...bardzo sobie chwalę ,szczególnie na dłuższych trasach..........może nie jest to alternatywa do navi, ale w obcym miescie lepiej cie poprowadzą na cb niż najlepszy zestaw navi...takie moje skromne zdanie...pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<bmw_3> Cofajac sie w stecz (myslami), kiedy to zajmowalem sie CB radiem na duza skale:) TO BYŁY CZASY:) Bylo to jakies 18- 20 lat temu:) jak ten czas leci :(

polecal bym amtene 5/8 fali- takie anteny wymagaja dlugości- 120 cm i w gore, SPRZEDAWCA POWINIEN SIE ORIETOWAC:) + dobra masa i przede wszystkim zestrojenie tej anteny- firmy nie preferuja tego ,bo nie maja sprzety :(JESLI KTOS POTRZEBUJE TO SLUZE POMOCA:) bmw_beer ... Co do radja dobre jest jak ktos posiada radio z gornej polki- z bandami , USB ,LSB. jesli kogos stac:) radio do mobila, srednia klasa( polecam) FIRMA ALAN, PRESIDENT NIC INNEGO( ZADEN ALBREHT)ITP. POWIEM TAK NAJ DLUZSZA MOJA LACZNOSC: MOBIL- MOBIL TO WROCLAW- MOSKWA, POTWIERDZONA KARTA QSL:) LACZNASC STACJONARTA WROCLAW- LUKASA, SRODKOWA AFRYKA, ZAMBIA:) POTWIERDZONA KARTA QSL DO WGLADU:) JAKIES PYTANIA ,ZAPRASZAM:) RAFAL 606 22 60 12 <bmw_2>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<bmw_3> SPRAWA ANTEN:) TEMAT RZEKA! NIE DAJCIE SIE NABRAC NA ANTENY TYPU 40-60 cm CZYLI 1/2 fali A NAWET I MNIEJ... PYTAJCIE SIE O ANTENY 5/8, 6/8, 7/8 FALI. ZWRACAC UWAGE NA JAKIEJ CZESTOTLIWOSCI MOZNA PRACOWAC:) CZESTOTLIWOSC CB-RADIA TO 26-28 MHz. NA RYNKU SA TEZ INNE ANTENY NA INNE CZESTOTLIWOSCI:)-WCISKAJA CO POPADNIE!! PARAMETRY ZWIAZANE Z ZYSKIEM ,IM WIECEJ TYM LEPIEJ np.+5-7 dBi, CO DO ZESTROJENIA ANTENY MUSI BYC SPECJALNE URZADZENIE DO POMIARU- MAZYWA SIE TO "SWR" POLECAM STRONKE- CIEKAWA!!! http://www.president.com.pl/index.php?s=ofirmie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Panowie styka antena ok. 70 cm na magnesie ale musisz kupic conajmniej 900-setke, najlepiej na zwyklej stacji benz. kolesie beda wiedziec o co Ci chodzie a jesli chodzi o firme to jush najlepiej zestroic z wlasnym radyjkiem poniewaz radyjko nie moze byc zbyt mocno rozkrecone jesli mamy slaba antenke;) pozdro <bmw>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...